MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janko.ch
Příspěvky: 29
Registrován: pát led 05, 2018 8:53 pm
Bydliště: Dubnica n/V

Re: MINI 070, 075

#4336 Nový příspěvek od janko.ch »

Zdravím, ja rozmýšľam pohánať čerpadlo tak, že pred hardy spojku na kardane na prevodovke prispôsobim remenicu na tie tri skrutky spojky, aby drážka remeňa bola nad hardy spojkou. rozvádzač chcem s nulovou polohou , aby zbytočne nebrzdil motor, keď nebude v činnosti. Má to niekto takto spravené?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4337 Nový příspěvek od Atlan »

Ja by som tam napchal radsej alternator, na bazosi teraz boli hydrojednotky 24V okolo cca 50E, na 12V to tiez pojde, baterku treba tak ci tak ak ma motor starter, a cerpadlo pobezi len ked bude treba, nehreje sa olej, nehuci tak a naradie ide dvihnut aj pri vypnutom motore.
Na to sa rychlo zvyka.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: MINI 070, 075

#4338 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

Blesk007 píše:
Pavel_Arny píše:Pro představu foto rozvaděč a pumpa s motorem. Pavel

Ahoj Pavle, koukám že máš pokaždé rozvaděč v jiné poloze, to byl v kolizi s ruční brzdou?
Ten typ je P40 jako v odkazu? https://www.kardanka.cz/hydraulicky-roz ... 29941.html
Pěkný večer
Ahoj, měl jsem problém s hadicema. Nechtělo se mi to tam vejít (zvolil jsem blbé hadice - s velkým kloubem), tak
jsem to všelijak otáčel. Nakonec jsem to tam dostal, ale opravdu je třeba to rozmyslet předem a udělat hadice
jen s očkem (nevím jak se to jmenuje) a ne se zahnutou maticí jako já. Je to rozvaděč P40, kupoval jsem nový.
Není tak drahý a má v sobě rovnou ventil na tlak.
Jak píše Atlan, výhoda mého řešení je, že hydraulika funguje i při vypnutém motoru. Olej se neohřívá, protože
je v klidu a stačí jen malinká nádržka (mám původní plastovou s posilovače auta). Na přístrojovce mám vypínač
s kontrolkou a pokud chci používat hydro, tak zapnu a vidím že je v pohotovosti. Pokud to mám vypnuté a náhodou
brnknu přes páku tak to nic nedělá.
Jak jsem psal, alternátor mám hlavně kvůli světlům. Jen na hydro by stačilo i to originál dobíjení, protože je v
provozu opravdu jen chvilku a silnější Aku. Já mám Aku 30Ah v pohodě jsem oral a vláčel bez alternátoru.
Pokud chceš, mohu udělat více fotek. Pavel
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MINI 070, 075

#4339 Nový příspěvek od chemic »

Zdravím
Kluci když tak měníte motor nezbyla někomu náhodou nádrž originální mini?mohla by být i vyrezla chtěl bych ji zkusit zmenšit těch deset litrů je na mě moc mám to spíš na takové projížďky
Kdyby někdo tak se prosím ozvěte domluvili by jsme se
Diky

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4340 Nový příspěvek od Blesk007 »

chemic píše:Zdravím
Kluci když tak měníte motor nezbyla někomu náhodou nádrž originální mini?mohla by být i vyrezla chtěl bych ji zkusit zmenšit těch deset litrů je na mě moc mám to spíš na takové projížďky
Kdyby někdo tak se prosím ozvěte domluvili by jsme se
Diky
Ahoj Chemicu, nádrž mám, je trochu orezlá zvenčí ale neteče, když budeš chtít, je tvoje

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MINI 070, 075

#4341 Nový příspěvek od chemic »

Chci
Můžeš dát prosím telefon
Diky

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4342 Nový příspěvek od Atlan »

Ja mam tlacidlo pred pakou hydrauliky, ked zatlacim paku dopredu zopne tlacidlo a nabehne cerpadlo, ked potiahnem paku dozafu spustam naradie dole a nato cerpadlo netreba. Ale ak nahodou hej mam ho aj na vypinac.

Teoreticki ide dat tlacodlo do krytky pruzin na rozvadzac.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: MINI 070, 075

#4343 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

Atlan píše:Ja mam tlacidlo pred pakou hydrauliky, ked zatlacim paku dopredu zopne tlacidlo a nabehne cerpadlo, ked potiahnem paku dozafu spustam naradie dole a nato cerpadlo netreba. Ale ak nahodou hej mam ho aj na vypinac.

Teoreticki ide dat tlacodlo do krytky pruzin na rozvadzac.
Já tam mám normální spínač na brzdu, jako na motorce a funguje to dobře.....

Obrázek
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4344 Nový příspěvek od Blesk007 »

Hola hoj, Slované!! jak mám nastavit výšku spodních ok trojbodu od země? Můžete mi to prosím změřit kolik to máte a já si to nějak zprůměruju.
Dělám držák na hydraulický válec a tak bych to rád udělal v nějaké rozumné poloze. Stačí mi samozřejmě spodní výška nad zemí při spuštěném závěsu (na střed oka).
Dík a rukám klid :)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4345 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj pánové, tak se zdá, že záležitost s čerpadlem už mám asi vyřešenou. Teď mi poštěvačka dovezla tohoto mazlíka :)
Je to sice původně na 24V, ale na 12 točí také docela dost svižně.
Obrázek

Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: MINI 070, 075

#4346 Nový příspěvek od JPos »

Jaké to má označení a kde jsi ho koupil?
Blesk007 píše:Ahoj pánové, tak se zdá, že záležitost s čerpadlem už mám asi vyřešenou. Teď mi poštěvačka dovezla tohoto mazlíka :)
Je to sice původně na 24V, ale na 12 točí také docela dost svižně.
Obrázek

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4347 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj JPosi, je to jako náhradní díl k zdvihacím plošinám firmy Genie s číslem 36179 a tam slouží jako záchranné čerpadlo při výpadku hlavního.
Normálně se prodává na webu mezi 500-750 dolary, já ho měl od pána ze Slovenska na inzerát za 100E, takže dóóst dobrá cena.
Asi by se to dalo sehnat i na Alibabě. Ten původní inzerát pořád visí na bazoši.sk (hledej hydraulické čerpadlo 12V) třeba by ho pán ještě dokázal sehnat levněji - neprobírali jsme to.

Jo a prosímtě (i ostatním) trochu jsem dostal čóču kvůli citacím a slíbil jsem adminovi, že to nebudu používat, tak to předávám dál ... žere to dost prostředků fóra.

Milhausz
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2018 8:39 am
Bydliště: Kroměříž

Re: MINI 070, 075

#4348 Nový příspěvek od Milhausz »

Zdarec chlapi, před nedávnem jsem tady řešil nákup nového motoru pro minika. Motor jsem objednával na www.wiltec.de. Doprava do ČR není v nabídce a tak jsem jim přes kontaktní formulář napsal. Psal jsem asi třikrát v průběhu 14 dnů. Až na poslední zprávu mi přišel email od robota, že zpráva byla přijata a někdo to bude řešit. Takže předchozí zprávy se zřejmě neodeslaly nebo se prostě někde nějak ztratily. No nicméně potom už to šlo raz naráz, napsala mi nějaká paní od nich co chci a kam poslat. Napsal jsem jim, že chci LIFAN Benzin 188FD-B, 9.5kW, 13 PS,25.4mm, E-Start do Kroměříže. Do půl hodiny mi přišla faktura 399,8Eur za motor včetně daně a dopravy. Platbu převodem jsem nechal změnit na PayPal. Odkaz na zaplacení cca další půl hodky. To bylo pondělí a ve čtvrtek mi volá řidič, že stojí s paletou na adrese dodání. V sobotu za dvě hodky presrubovany a bez jakýchkoliv úprav už funkční motor.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4349 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Zdravím chlopi.
Veľmi ťažko sa mi točí volantom. Rýchlym pohľadom (po odstránení krytou) som nič neobjavil. Ani tu fóre som nič nenašiel. Nemal niekto podobný problém ?
Díky za komenty.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#4350 Nový příspěvek od Stevo »

A jaký asi čakáš koment? Myslíš že niekto pri počítači odhalí chybu skôr ako ty pri traktore?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“