MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4486 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj, to já děkuji za pochvalu :) Aspoň si to nemusím pochválit sám :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#4487 Nový příspěvek od Stevo »

Naozaj pekná práca! Celé je to veľmi pekne a kvalitne urobené, iba dve veci by som tomu vytkol. Farba na doske pluhu nemá čo robiť a ten slzičkový plech na podlahe je síce pekný, ale lepí sa na to blato a zle sa to čistí. Mal som to na starom traktore. Inak všetko super, palec hore 8)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4488 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Stevo, diky za tve uznani. S tim picaplechem asi budes mit pravdu, ale aspon to nebude klouzat. Barva na pluhu je, ale jen na horni strane radlice. Zkopiroval jsem tu hranici z puvodne sedrenych radlic a tak to snad nebude moc vadit. Radlice jsou obrousene a osetrene olejem. Take bych si nechtel do zeme zanest zadny sajrajt :) pekny vecer

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4489 Nový příspěvek od LPS11 »

Krásná práce. Ať se s nim dobře jezdí.

Budeš ho chtít vůbec taky zamazat? :)

Ladas

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4490 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Láďo, už je jako prasátko ale nechtělo se mi :pistol: . Až vyoperuju fotky z mobilu, tak něco pošlu.

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4491 Nový příspěvek od LPS11 »

Super, diky. Budu se tesit na dalsi foto serial. :)

L.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4492 Nový příspěvek od Blesk007 »

Tak jsem z toho telefonu něco málo dostal. Fotila a kamerovala manželka, oral jsem já a Miník :)
Na "Zlatou brázdu" to zatím není, ale já se to naučím. Musím zkrátit řetěz o jeden článek a dát tam buď to pero a nebo aspoň zarážku, protože mi to padalo moc dolů a to až asi na 23 cm a tak jsem pluh musel vždy přizdvihnout hydraulikou.
Hlavně se mi podařilo rozorat takový dlouhý výmol mezi zahradou a polem, kam hoši ze statku asi 50 let hrnuli ornici a to mám radost.
Z jara to pojezdím rotavátorem a příští rok už budu mít na orání dlouhé brázdy.
Nějaké fotky jsou zde: https://postimg.cc/gallery/jnm6640c/
a krátké video zde: https://uloz.to/file/kGeyYu1sfa5T/20191110-123002-mp4

Tady byl kluk ještě jako ze škatulky
Obrázek

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: MINI 070, 075

#4493 Nový příspěvek od Stevo »

Ahoj. Nechcem ti kaziť radosť, nič nemusí vyjsť na prvý krát, ale neobracia ti to dobre. Podľa fotiek a krátkeho videa nevidno prečo, ale odval nieje pretočený iba odkrojený. Ak ti to šlo hlboko treba povoliť tretí bod. Pero ti nepomôže, to súdruhovia vymysleli, aby zlepšili prítlak na pneumatiky a zlepšili tým záber, ale bola to sprostosť. Nebolo to na to, aby nešiel hlboko pluh. Doraz tam nemôže tiež byť. Pluh musí byť na voľno, tj. plávať. Keď povolíš tretí bod zmeníš sklon pluhu a plaz sa oprie o dno brázdy a pluh nepustí tak hlboko. Originál pluh za mini a jeho záves nie su ale moc šťastné vyriešené a nebudú bez úprav správne fungovať nikdy. :friends:

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4494 Nový příspěvek od LPS11 »

Stevo píše:Ahoj. Nechcem ti kaziť radosť, nič nemusí vyjsť na prvý krát, ale neobracia ti to dobre. Podľa fotiek a krátkeho videa nevidno prečo, ale odval nieje pretočený iba odkrojený. Ak ti to šlo hlboko treba povoliť tretí bod. Pero ti nepomôže, to súdruhovia vymysleli, aby zlepšili prítlak na pneumatiky a zlepšili tým záber, ale bola to sprostosť. Nebolo to na to, aby nešiel hlboko pluh. Doraz tam nemôže tiež byť. Pluh musí byť na voľno, tj. plávať. Keď povolíš tretí bod zmeníš sklon pluhu a plaz sa oprie o dno brázdy a pluh nepustí tak hlboko. Originál pluh za mini a jeho záves nie su ale moc šťastné vyriešené a nebudú bez úprav správne fungovať nikdy. :friends:
Ano, mas uplnou pravdu. Ja jsem byl z toho pluhu tak nejak take dosti rozcarovan. Ale trosku jsem ho poladil a hlavne vyskou ulozeni cepu a doladenim matice na tretim bodu se mi to "nejak" povedlo posunout k lepsimu vysledku. Nerikam, ze je to uplne idealni, ale asi o 100% lepsi. Ted mne jeste ceka cca 20aru a mame hotovo. Zrovinka doladujeme kouli k voziku, jeji ulozeni v zavesu , pleteni se tam s ramenama, atd.

https://youtu.be/E2yqsDpaK70

Mejte se a at Vam to vrci o 106.

Ladas

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4495 Nový příspěvek od LPS11 »

Blesk007 píše:Tak jsem z toho telefonu něco málo dostal. Fotila a kamerovala manželka, oral jsem já a Miník :)
Na "Zlatou brázdu" to zatím není, ale já se to naučím. Musím zkrátit řetěz o jeden článek a dát tam buď to pero a nebo aspoň zarážku, protože mi to padalo moc dolů a to až asi na 23 cm a tak jsem pluh musel vždy přizdvihnout hydraulikou.
Hlavně se mi podařilo rozorat takový dlouhý výmol mezi zahradou a polem, kam hoši ze statku asi 50 let hrnuli ornici a to mám radost.
Z jara to pojezdím rotavátorem a příští rok už budu mít na orání dlouhé brázdy.
Nějaké fotky jsou zde: https://postimg.cc/gallery/jnm6640c/
a krátké video zde: https://uloz.to/file/kGeyYu1sfa5T/20191110-123002-mp4

Tady byl kluk ještě jako ze škatulky
Obrázek
Nadhera je to. Skoda to vzdy zamazat, co? Trosku polad vysku ulozeni pluhu v zavesu 3.bodu. Tusim davam druhou diru od vrsku a zbytek dotocim matici. Ale jinak Ti to jede moc pekne! Co to mas za motor? Zni to jako Diesel.

At Ti to vrci a jede o106.

L.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4496 Nový příspěvek od Peter768 »

Pre LPS 11: Na tretom bode to ešte došteluj... nakloň ho viac dozadu tak, aby plaz pluhu išiel v brázde tak, že sa bude šúchať po spodku brázdy ( skoro rovnobežne s bázdou). Neboj sa to po každej brázde vyskúšať poštelovať. Ak je plaz vo zvduchu, tak sa potom pluh ťahá moc dozeme a zaoráva sa. Teoreticky pri ťahaní pluhu tretí bod ani netreba...pluh by mal plávať v brázde. Toľko môj názor.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4497 Nový příspěvek od Blesk007 »

Stevo: neboj, radost mi nezkazíš (ta už je zadrátovaná v universu) a tak se nemusíš bát, že si pokazíš karmu. Samozřejmě to byl první pokus a na to že byl první jsem opravdu spokojený.
Pluh se zařezával moc hluboko, ani ne tak kvůli třetímu bodu, ale kvůli tomu, že mi ramena díky dlouhému řetězu sjíždí moc hluboko a to tak, že si traktůrek sedne až na břicho převodovky. Vždy jsem musel po metru a půl hydraulikou přizdvihnout pluh výše, aby se srovnal a byl správně hluboko. Závěs jsem po smontování nastavoval na hloubku cca 18 cm, ale pluh si kecnul na podložku a šel by díky tomu řetězu ještě hloub a to v praxi ochotně udělá a v ten okamžik se díky geometrii závěsu začne obracet špičkou dolů a jede to furt hlouběji. Už když jsem to nastavoval, tak mi bylo jasné, že budu přizdvihávat, ale v praxi to jde dost blbě, když to s tebou hází jako na Velké pardubické :)
Když jsem psal o zarážce na místě péra, tak jsem to myslel tak, že by mi definovala tu spodní polohu ramen, ale je to jen náhradní řešení a tu reťjazku, budu muset pokrátit i proto, že mi nedovoluje tak velký zdvih jako chci pro transport. V každém případě moc děkuji za radu a poznatky, těch není nikdy dost :)
Jo a s tou barvou na radlici jsi měl pravdu, i z té horní linie už to skončilo v zemi (částečně) tak to obrousím celé. Snad není tak jedovatá jako babišův Rondup, co do nás hrnou horem-dolem.
Onehdá jsem si říkal že když je původní barva z Roudnice sedřená až na 8-10 cm odzhora, že to tam asi už tak nevadí a tak jsem nastříkal tuto parádičku přes šablonu. No vzhledem k tomu, že jsem občas oral až kolem 25 cm do hloubky, tak mi to praxe velice rychle vysvětlila :) Takže tak.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4498 Nový příspěvek od Blesk007 »

LPS11: Lado je to diesel, klasika otec neznámý, praděd Yanmar L100, 10 kobyl. Chtěl jsem diesel od začátku a chlapík co jsem od něj bral ten zubožený traktůrek měl doma nový motor a nabízel mi ho asi za 6tisíc. Motorek krásnej, taková kočička, 7kW akorát měl jednu blbou (pro mě)konstrukční vlastnost, že měl hliníkovou vanu integrovanou s rámem na uchycení a to v rozměru cca 30x25cm. Byl to motorek, který někdo ukradl kdysi v kolínské Frigeře a sloužil do blokové chladící jednotky (takže držák a asi značka). Bohužel bych ho do miníka blbě díky tomu uchycení nacpal. No tak jsem koukal dál (i na Steva) a jediná volba je opravdu nějaký klon Yanmara. Všechno se to pohybuje kolem 17-18 tis a tak než jsem se rozhodl od koho koupit, přišlel anděl náhody a když jsme šli se ženou koupit nějakou blbost do Verca/Hechtu tak koukám že tam stojí v rohu za poloprůhledným závěsem, smutný a osamocený a zdálky na mě volal: "vem mě s sebou.."
Napoprvé to nevyšlo, jen jsem si ofotil jakousi knížečku a štítek a studoval to na netu, jestli má správnou rotaci, výkon atd a měl. Takže jsem tam pro něj zaběhl příště a za cenu 11800 českých vč. babišovného ho přemístil k nám. Pak tady stál asi půl roku, udělal jsem mu lůžko, navařil, sehnal správné silentbloky a když jsem ho chtěl zkusit, tak .... velký prd. Byl jsem docela rozladěný a bádal čím to je a nakonec jsem na to přišel, že když to čínský soudruh montoval a lepil kolínko na naftovou hadičku do vstřikovacího čerpadla, tak mu ukáplo asi víc a to zelenomodré lepidlo na šrouby se dostalo až dovnitř a vše krásně zafixovalo. Prvotní úvaha byla, že mi čerpadlo dodají nové když je to v záruce, .... další prd. Hecht má celý motor jako náhradní díl do centrály a opravy a díly do něj vůbec neřeší a nikdo tomu nerozumí. Nové čerpadlo odjinud je cca 7-900 a tak jsem toto rozebral (víceméně přemluvil) očistil a rozchodil, vše nastavil tak nějak podle citu a chodí jako o závod. Než jsem v neděli vyjel, tak to mělo za sebou tak půl hodiny v chodu bez zátěže a motor trochu kouřil, tak jsem si připravil měrky na ventily že to pak přejedu, ale za ty 3 hodky, co jsem s ním blbnul, si to nádherně sedlo a jsem s ním spokojený. Tak to nechám, až budu měnit první olej a vše dotahovat, ale vypadá to že motor je OK a překvapil mě výkonem. Nikdy nepolevil, hrabe to jako motorová myš a když jsem pak na cestě chtěl na čtyřku vyčistit kola od bahna, tak to jelo jako blázen, že jsem měl co dělat abych se na traktoru udržel :) Fakt spokojenost a jsem rád že jsem ho tam dal. Sice se muselo všechno kolem předělat, ale je o 20 kg těžší než benziňák a tak to docela pomáhá i jako závaží. čau a pěkný den

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4499 Nový příspěvek od Blesk007 »

Blesk007 píše:Hola hoj, Slované!! jak mám nastavit výšku spodních ok trojbodu od země? Můžete mi to prosím změřit kolik to máte a já si to nějak zprůměruju.
Dělám držák na hydraulický válec a tak bych to rád udělal v nějaké rozumné poloze. Stačí mi samozřejmě spodní výška nad zemí při spuštěném závěsu (na střed oka).
Dík a rukám klid :)
Když už jsem se tak pěkně rozkecal, tak ještě zreplikuji svůj starý příspěvek a prosbu. - tady je totiž ten problém.
Délku řetězu jsem vzal podle katalogu dílů na 5 článků + 2 spojovací, ale bohužel jsem si nezaměřil originál hydrojednotku odkud a kam se zasouvá táhlo pístu a tak mám asi trochu jinde uložený válec hydrauliky. Výsuv je stejný 100mm, ale asi mám válec víc vzadu a budu to muset pořešit vyoperováním jednoho článku a speciálním spojovacím článkem.

I tak bych byl moc vděčný, kdyby mi mohl někdo změřit (na originální konfiguraci traktoru) výšku ok závěsu nad zemí ve spuštěné poloze, abych věděl jak to nastavit.

Díky, díky, díky předem :)

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4500 Nový příspěvek od LPS11 »

Zkusim ti to vecer domerit. Jde ti o vysku spustenych ramen v okach od zeme? Chapu to dobre?

Ladas

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“