MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4996 Nový příspěvek od BourakBob »

Myslim třecí spojku na přenos síly. No zajímá mě složitost výměny a jak poznám že je kaput? Takhle mám pocit že je už prakticky na výměnu protože mě proklozla jednou když jsem táhl těžký vlek se dřevem. Navíc nevím jak správně má být sětelovaná mám totiž volný krok pedálu a až pak jde cítit že rozepíná. Když to řeknu blbě pedál mi chodí 5cm nahoru a dolu volně na malíček a pak jde už musím šlápnout abych spojku rozepnul. Proklouzla mi jen jednou ale i tak čekám že traktorek budu mít roky proto to chci mít vyřešené hned první zimu ať můžem pak makat 😅

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: MINI 070, 075

#4997 Nový příspěvek od Prckolet »

no tak spojka by klouzala porad ne jednou spis jestly mas na spojce vsechny pruzinky a dokazy tu zatez prenaset. no spojka obnasi ze musi hridel spojujici motor s prevodovkou dolu a k tomu dole aj nahon na vyvodovou hridel. spojkova lamela je stejna jako ta na brzde ale snese opravdu fest takze pokud neni poskozena nebo mastna neni treba menit.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4998 Nový příspěvek od BourakBob »

Hele pruziny me napadly taky a ty jsem dneska omrknul a jsou tam vsechny, takze mozna je spojka fakt jeste dobra.. ale dil si koupim jen tak do zasoby.. 😅 co jsem si okouknul tak to neni zas tak slozity takze ti vymenim kdykoli.. díky za rady

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4999 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, hledej :) Určitě tu o spojce je tuna příspěvků. Motor je s hardyspojkama nakloněný, protože by se ti to brzo vyčochtalo, musí to být v ose!
Kdybys měl kardan, tak tam je určitý úhel povolený.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5000 Nový příspěvek od BourakBob »

Obrázek

Tak máme dva drobky 😅

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5001 Nový příspěvek od Blesk007 »

Spojkový (brzdový) kotouč mají myslím 8,9 mm jako nové, to poznáš jak je sjetá, ale vydrží fakt hodně. Ten pedál si nastav na táhle, 5cm volný chod je už asi dost. Dal bych tam tak 15-20mm max.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5002 Nový příspěvek od Blesk007 »

Pěkný :) ještě by se k tomu hodila červená pětadvacítka

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5003 Nový příspěvek od BourakBob »

No švagr u nás má zaparkovanou modrou třicítku 😂 ale koukáme po mt8 050 nebo yukon s motorem kubota kvůli lesu. Máme možnost těžit les a mít dřevo v podstatě za úklid ale velký traktor nemám kam dat a ta 050tka by se mě líbila. Ale chcou za to ranec. Na to asi nebudou peníze

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5004 Nový příspěvek od BourakBob »

Kluci nemáte někdo fotky všeho nářadí co je třeba pro pěstování brambor a obecně zemědelství? Pilšu si seznam co vše bude třeba a co budu muset vyrobit přes zimu. Pravděpodobně vezmu hodně nářadí s Vari jen si udělám nosič ale třeba škrabák asi budu vyrábět protože Vari ho má je 72cm a ja bych si představoval aspon 90cm.

Dáte někdo radu co kdy použít s traktorem jsem dělal jako kluk s dědou a rozhodně né všechny činosti

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: MINI 070, 075

#5005 Nový příspěvek od Prckolet »

ja dnes poprve rotavatoroval s minikem je to trosku slozitejsi nez s vari ale verim ze si zvyknu a bude to ok zatim to policko vypada jak po bombardovani ale hlina je prokyprena lepe nez s vari( alespon muj posudek) mel jsem sundanej rucni plny a zjistitl jsem ze mi tam na tohle schazi tak jsme jej dal zpet vse jsem promazal podotahoval a zitra zadnu naplno :d

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#5006 Nový příspěvek od Jar.Ka »

BourakBob píše: pát zář 10, 2021 6:52 pm Kluci nemáte někdo fotky všeho nářadí co je třeba pro pěstování brambor a obecně zemědelství?
No sice to není přímo za Miníka, ale protože mám stroj podobné velikosti, tak si dovolím to sem dát.
Navíc originál příslušenství je všeobecně známé a tak to mé bude třeba pro někoho inspirací.
Udělal jsem si univerzální nosič do kterého pasuje nářadí z Vari, ale nejen to.
Obrázek
Na brambory je potřeba pluh
Obrázek

Pak, protože rotavator nepoužívám, kultivátor
Obrázek
Obrázek

Potom je potřeba nasázet.
Já to dělám tímto
Obrázek
Takto
https://m.youtube.com/watch?v=qo6HU9rQ4Ag

Proorat naslepo
Obrázek

Pak přihrnout. Ale protože mám stejně jako Mini nízký předek a brambory bych polámal, tak to dělám Teroru.

A pak už sklizeň.
Obrázek
https://m.youtube.com/watch?v=wTblT3JECCk

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5007 Nový příspěvek od Atlan »

Ja mam na podobnom traktore namiesto jakla zvarene 12mm pasoviny do U s dierami d16mm Tym padom si viem pluh (vyoravacie teleso) posuvat v dierach po skoro celej sirke traktora.
3radlicky tam upinam tiez aj gulu na vlecku kombinator aj kosacku. A napr kobinator ma inu roztec ako kosacka z dovodu aby som nevycvachtal len jedny diery.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5008 Nový příspěvek od BourakBob »

Jar.Ka - super nářadí taky mám v plánu nářadí za Vari tak jak to máš ty. Super inspirace pokud nevadí asi si to trochu okopíruju 😅 ten kultivátor je koupený nebo jsi vyráběl? Každopádně vypadá dobře. Ty proorávací radličky jsou taky z vari?

Dilky za tip a foto

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#5009 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Kopírovat povoleno.
Proto jsem to sem dal.
Radlický jsou tyto.
http://www.moto-zahrada.cz/radlicka-oboravaci
Proti Vari neporovnatelné.
Kultivátor jsem dělal.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5010 Nový příspěvek od BourakBob »

Díky, já si říkal že budou jiné cena taky dobrá
A kultivátor vypadá dost dobře. Klobouk dolů

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“