MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4681 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Bouráku Bobe, já to řeším koulí a normálním vozejkem za auto. Když ho budeš mít správně vyváženej tak uveze hodně.
Obrázek
Do kopce na sněhu mi to prázdné trochu hrabalo, ale zvládli jsme to :)
Čau

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4682 Nový příspěvek od Peter768 »

Blesk007, to je už hazadr... nákla niekoľko krát ťažší ako traktorík a ešte na snehu. Ale 8)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4683 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Peter, no z kopce na sněhu jsem měl trochu bobky, aby se to nezlomilo. Ale traktor to udržel dobře (asi díky i mým 91 kilům) a dal jsem to celkem 3x po sobě bez ztráty květinky. Byl to poslední den před oblevou, pak už bych se zahrabal v bahně. Multikára nevyjela ani 5 metrů, vito s vozíkem to samé a tak jsem to dal takto. Miník je makan!! :)
Ahoj

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4684 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, ještě k tomu nákupu traktůrku si dovolím malou úvahu. Nevím přes kolik okresů (jsou už od roku 202 zrušené) to povezeš ale pokud je to jen někde vedle, tak bych to vůbec neřešil. Pokud pojedeš přes celou republiku, tak tě samozřejmě hastapo může někde zastavit a opruzovat a to má několik řešení. 1) buď to vezmeš jako slušná ovce a pojedeš s papírama (buď pracovně, nebo tě majitel vyzve k vyzvednutí stroje ... ) možností je neurekom. 2) nebo si uvědomíš, že ještě nikdo nezrušil ústavu ani základní listinu základních práv a oba tyto dokumenty jasně píšou o tom, že co není zakázáno ZÁKONEM je dovoleno a týká se to samozřejmě i volného pohybu a dýchání čistého vzduchu :) Takže žádná vyhláška a nebo nařízení nějakého kluka ušatého nad zákonem nejsou a v této zemi žádný zákon na omezení pohybu neexistuje. Nemusíš se natvrdo hádat, většina těch policajtů je rozumných a také s tím nesouhlasí a dá se jim to vysvětlit. Navíc když si to naplánuješ za deště a fujavice, tak ani nebudeš mít komu co vysvětlovat, protože to bývají zalezlí :) Já jel v týdnu z Kolína do Teplic (jako slušná ovce s papírama - sám se vyšlu, sám to vykonám) a zpět a nebyla nikde ani noha, takže škoda papíru :)

čau a držím palec, jen se toho nebát

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4685 Nový příspěvek od BourakBob »

Blesku uvažoval jsem o tom že si půjčím pracovní dodávku a vyrazím s papírem že mě vyslal zaměstnavatel pro stroj na údržbu parkovišť. ALE nevím jestli zaměstnavatel na tento způsob přistoupí a na černo se mě to nechce dělat kdyby náhodou došlo na lámání chleba.
Tvoje první možnost mě zajímá. Jak přesně to myslíš s vyzváním o vyzvednutí stroje? Fungovalo by to i když pán není živnostník?
Raději se řadím k těm ovcím co si budeme povídat :D a rád bych ve vší počestnosti projel bez komplikací :friends:

Jinak bych jel z Vysočiny z Velkého Meziříčí kousek za Vyškov do Pustiměře. Tak nevím. Víkend má být super a práce na zahradě by si zasloužila nového pomocníka.. :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: MINI 070, 075

#4686 Nový příspěvek od oco13 »

Ja nosím papiere , že som udržbár v DPD - oprava el. dopravníkov. :typek:

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4687 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, no s výzvou jsem to myslel tak, že si napíšeš papír v takové nějaké pseudoúřední formě, v hlavičce adresa, věc: výzva k odběru objednaného stroje ....nějaké plky, stroj je nutné vyzvednout do, nejlépe v termínu xxx .... v Pustiměři datum, podpis Pošleš to mailem pánovi a jestli je pán to schopen vytisknout, podepsat, naskenovat a poslat ti to zpět, tak si to vytiskni a tradá + to jejich čestné prohlášení.
Oni to zkousnou, potřebují bumážku. Pokud to technicky pán nedá, tak se dohodněte a podškrábni to za něj :)
Jinak auto od šéfa by bylo ideální, pokud to není nějakej nelida, tak ti ho půjčí a nezapomeň na nájezdy, je to dost těžká mašinka, po nějakém červotočivém prkně tam jen tak nezajedeš. Hele a tu trasu máš víceméně po dálnici a tam moc neopruzujou. Občas stojí jen na sjezdech.
čus

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4688 Nový příspěvek od BourakBob »

Blesku snad seberu odvahu a nějak to vymyslím. Asi by bylo řešení ta dodávka a čestný prohlášení že jedu pro stroj k údržbě. Nevím zda to policajti nějak hrotí nebo záleží na koho člověk narazí.
Jsem na tohle posera ale ten traktůrek mě docela nutí "porušovat" zákon :D

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4689 Nový příspěvek od Blesk007 »

Porušení zákona by bylo, kdybys jel 180 - tohle je jen nařízení toho ušatého blatníčka :) Držím palce a dobře nakup :friends:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4690 Nový příspěvek od BourakBob »

Je to asi pravda, ale asi zatím počkám po velikonocích a uvidíme jak se situace vyvrbí. Kdyžtak to risknu po velikonocích. Do té doby si nachystám kárku a pár věcí.
Chtěl jsem se zeptat neřešil jste někdo vřetenovou sekačku za malotraktor? Budu Miníka používat i pro sečení trávy jen musím najít vhodný způsob. A právě mě napadlo použít dvě ruční vřetenové sekačky a udělat konstrukci za Mini a pak už jen táhnout a séct.

Opravte mě jestli je to blbost :D Nejsem žádnej konstruktér tak se možná mejlím :-/

Domin
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 23, 2021 12:36 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: MINI 070, 075

#4691 Nový příspěvek od Domin »

Zdravim,
uz isty cas som majitelom MINI-ho a pokusil som sa o pretesnenie hydrojednotky, vymenil som vsetky O-kruzky aj manzety aj medene podlozky no neuspesne. Hydrojednotka ma problem potiahnut piest z max. vysunutej polohy. Ak je tak na polovicu zasunuta tak potiahne no neudrzi piest (ramena neostanu na mieste, padnu dole), neviem si stym uz rady. Vedeli by ste mi poradit kde hladat problem ?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4692 Nový příspěvek od Peter768 »

Ak si dal novú manžetu správne, tak môže byť "vyžraté z valca" - jednoduch tam nieje rovná hladká plocha a na tom sa ničí manžeta. Druhá vec je, že aký si tam dal olej?

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4693 Nový příspěvek od Blesk007 »

Domin: také to vidím tak jako Peter, budeš tam mít někde kousek vyžranej, nebo případně hlubší škrábanec a funguje to jako bypass.
Asi bude nejlepší to vyndat a vzít do nějaké firmy co opravují hydrauliky - dokážou to vyvařit, vybrousit a vyleštit a válec bude zase jako nový :)
Teoreticky by to také mohl dělat vzduch, pokud jsi to pořádně neodvzdušnil, ty bublinky bys slyšel při pumpování, jako takové cvrlikání. Ale projevovalo by se to spíš tak, že něco napumpuješ natvrdo a zbytek by ti pružil na stlačeném vzduchu. Jinak nevím

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4694 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe! čekal jsem, že ti ty vřetenové sekačky někdo vymluví než se vrátím z nákupů, ale vidím, že je to na mě :)
Pokud opravdu myslíš 2 ruční (tlačené) vřetenové sekačky, tak MEGABLBOST :tyty: :)
Podívej se jak se s tím seká, kam působí vektor síly a jak to pak funguje.
Fantazii se meze nekladou. ale musel bys je mít tak, aby se překrývaly (nejlíp 3), ve stejné poloze jako se s nimi seká ručando, smontované dohromady a na ně položit tak metrákové závaží. Jinak by ti kolečka klouzaly po trávě a vřeteno by se ani neotočilo - pak to můžeš tahat a snad i sekat.
Nebo bys to musel pojmout jako stavbu a udělat si jednu širokou s velkými koly na straně a nebo pár menších - asi jako toto https://www.profistroje.cz/storage/phot ... nits_3.jpg
Sekačky z hobbymarketu budou fungovat fakt jen s přítlakem zhora od obsluhy.
Navíc vřetenovka není na vyšší trávu, to je spíš na údržbu takže abys sekal obden.
No a nakonec - sekáš trávu, kterou si předem umačkáš traktorem, takže si za chvíli stoupne a jedeš znova.
Jestli má ten traktůrek co chceš koupit náhon na předek, tak se spíš orientuj na sekání před traktorem.
Takže tak, čus

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4695 Nový příspěvek od BourakBob »

Dík za objasnění asi jsem měl růžový brejle a to co píšeš dává smysl. Náhon na předku to nemá takže to budu muset řešit jinak. Mezinápravovou sekačku jen tak neseženu tak uvidím co vymyslím a jestli to bude funkční. :-/

Ale díky 8)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“