MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4726 Nový příspěvek od Peter768 »

Šindy, ten benzin sa Ti tam objavuje pri vypnutom motore alebo pri nastartovanom? Ak pri vypnutom, tak asi púšťa plavák. Ak pri naštartovanom tak môže podfukovať sací ventil a tlačí benzin do filtra. Nič viac ma nenápadná.

fero65
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 03, 2018 8:05 pm
Bydliště: Humenné

Re: MINI 070, 075

#4727 Nový příspěvek od fero65 »

a ako by sa to dalo odstrániť,lebo to robí aj mne.Dík

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4728 Nový příspěvek od Peter768 »

Ale kedy vam to robí? Pri vypnutom motore?

šindy
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 15, 2013 7:42 pm
Bydliště: Brno

Re: MINI 070, 075

#4729 Nový příspěvek od šindy »

Při nastartovanym motoru právě. Plovák nebyl už v nic moc stavu, byly tam mikro dírky který jsem snad všechny zaletoval, ale klidně tam mohla nějaká ještě zůstat to asi vyřeším koupí novýho plováku snad. Co vím tak to občas dělalo i předtím, že jsem měl levou půlku motoru potečenou od benzínu.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4730 Nový příspěvek od Peter768 »

Ak drží plavák, tak potom treba skúsiť pozrieť ventily..či sú tesné (nepodfukujú) a tiež treba skontrolovať vôľu ventilov...sací 0,15mm a vyfukový 0,20mm.
Ak nedrží ventil, tam ho treba zabrúsiť..

šindy
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 15, 2013 7:42 pm
Bydliště: Brno

Re: MINI 070, 075

#4731 Nový příspěvek od šindy »

To jsi mě teda nepotěšil, co jsem tak vypozoroval tak vůle ventilů se nijak klasicky štelovat nedá, pouze zvětšit odbroušením dříku ventilu. Pokud už to někdo dělal budu rád za každou radu na co si dát pozor 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4732 Nový příspěvek od Peter768 »

Nie je to nič ťažké.
1. skontroluj vôlu
2. skontroluj tesnosť ventilov
3. ak netesnia tak zabrúsiš...videá sú aj na youtube
4. Potom zmeriaš vôlu a zbrúsiš z konca ventilu... tam pozor - už ho nepredĺžiš...
Takto od PC to neopravíš, musíš to otvoriť...

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4733 Nový příspěvek od BourakBob »

V sobotu jedu pro Miníka konečně.. můžete mě prosím poradit jak co má fungovat? Je mi jasny že se mám zaměřit na vůle v řízeni a aby vše fungovalo řadilo a podobně. Nikdy jsem nejel na Mini a tak se ptám.. kvalty tam mají jít lehoučce žádný velký odpor? Co spojka jak ma fungovat jen vypnout a pustit? Zabírá někde v půlce? Jak zkusím uzávěrku pokud mě to pán ukáže na dlažbě stačí že tam skočí nebo to není záruka toho že bude fungovat. Náhon otestuju jen tak jestli točí ale pod zátěží těžko je tam něco na co si dát pozor.

Vím je toho dost věřte že téma mám pročtený ale pro jistotu se ještě zeptám. :(

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4734 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Bobe, tak to máš v sobotu šťastný den :) Vůle budou všude, s tím tak nějak počítej. Převodovka je nesynchronizovaná, tak to tam nemůžeš cpát jako v autě, spojka by měla dělat co má, rozpojovat při sešlápnutí, rychlosti by tam měly jít všechny, ale může být nějaká na trochu trpělivosti než si to nacvičíš. Uzávěrka se nejlíp zařadí při zatáčení, na rovině je to těžší a trpělivě - nervi to tam silou. Když bude vše ok, tak se s tím musíš naučit, když ne, tak se to dá vše nastavit, případně opravit :) Držím palec 8) Pošli pak fotky

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4735 Nový příspěvek od Peter768 »

Tá radiaca páka môže mať tiež vôľu, a môžu sa horšie zaraďovať rýchlosti, ale aj to sa dá opraviť. Robil som to doma bez finančných nákladov...len elektóda, brúska a zváračka. A potom sa mi skrátili a spresnili dráhy radenia rýchlostí. No a z tých Mini070tiek si moc nenavyberáš, veď sú to cez 30ročné stroje. Riadenie a hlavný čap nápravy môžu mať tiež vôlu - čudoval by som sa ak by nemali, ale aj to sa dá opraviť. Nechsa darí :)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4736 Nový příspěvek od BourakBob »

Tak jsem se stal hrdym majitelem minika vecer dam fotky. Bohuzel jsem ted trosku v rozpacich protoze kdyz jsem si zkousel jizdu u puvodniho majitele tak vse slo hladce zadne hluky jsem neslysel a vse se zda byt super po zkouseni doma jsem zaznamenal hluky z prevodovky prirovnal bych to k zvuku jak kdyz se zapne nahon na traktoru. Je to bezna vec? Nebo je v prevodovce neco zle.. kvalty jdou hladce..
A jak se zapina uzaverka diferencialu to jsme s panem nevyzkouseli nebylo kde. Paka má jít až na horu? A tím se zapne? A když je dole tak je vypnuta?

Diky za odpovedi

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4737 Nový příspěvek od Peter768 »

Gratulujem. Nech dobre slúži. Uzavierka sa zapína hore. Ale zaskočí až ked budú zuby oproti sebe. Ak ju zapneš, a nejde vypnúť tak zatoč za jazdy doprava alebo doľava. Môže sa ale stať, že je zahrdzavelá. To bol moj prípad. Dal som dole koleso (zavážia nie) a namazal som to zvrchu WDčkom a rozbehal.
Ak máš podozrenie, že niečo hučí, tak daj dole sedačku, páky hydrauliky uzávierky a potom ten laminát, kastlik na náradie s tiahlami a potom už len dekel na prevodovke a vidíš čo je vnútri. Možno bude stačit nastaviť vôľu na diferáku. Nič zložité.

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4738 Nový příspěvek od Blesk007 »

Peter, tak teď jsi BourákuBobovi způsobil asi několik bezesných nocí :) Neděs ho hned tak po začátku, ať si to napřed trochu osahá.
Bobe, z toho traktoru se budou občas ozývat divné zvuky, není to nový Mercedes. Uzávěrku jsem měl rozdělanou jako vše, promázlou a když si to dáš na špalky bez kol, tak tam jde úplně po másle, ale pokud s tím jedeš, tak je to občas na přemlouvání a trpělivost. Je to vlastně taková západka, kterou musíš zasunout mezi ozuby přesně, jinak tam nejde. Když něco dělám a začne mi klouzat jedno kolo, tak ji tam opatrně strčím (žádné násilí) a pak až ji nepotřebuji, tak při zatáčení zase vypnu. Není to instrument, který používáš co pět minut tam a zase ven. Ale určitě na to na vše přijdeš a Miník bude dobrý člen rodiny. Pošli ty fotky, čau

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4739 Nový příspěvek od BourakBob »

Uzávěrka tam nakonec padla chce to trochu cviku.. takže s uzávěrkou to bude OK, zeptám se Blesku když jsi měl vše rozdělané slyšíš změnu zvuku při zařazeném kvaltu takové hučení? Nic kovového prostě jen slyším když zařadím valivý zvuk :zapomel: zkusím zkontrolovat olej v převodovce a uvidím. Kontrolní šroub je někde na pravé straně dole? Jestli si to dobře pamatuji z návodu. Jinak je to už teď člen rodiny takovej můj novej mazel :smich:

https://bourakbob.rajce.idnes.cz/Mt8_070_Mini/

Víc fotek přidám až bude venku líp a budu vyjetej 😎

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4740 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj, no slyším z miníka různé zvuky (někdy jo, někdy ne) a vážně mě to nechává v klidu :) Až budeš mít víc fotek, tak to zveřejni. Jaká byla cenovka?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“