MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
pepák
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 02, 2016 12:09 am
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: MINI 070, 075

#4096 Nový příspěvek od pepák »

OK1XGI píše:Zdravím, nemáte někdo prosím návod, nebo katalog ND, případně jen foto předního závěsu BPS 175 ?

Díky moc za ochotu :ano:

Můžu ti ho naskenovat a poslat.

vfisch2202
Příspěvky: 451
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075 ORBOVÉ KOLESÁ:

#4097 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Zdravím chlopi.

Potrebujem požičať SKRUTKU na prichytenie orbových kolies na miníka.
Úplne super by bolo požičať jedno orbové koleso aj so skrutkami. Chcem si vyrobiť orbové kolesá. U nás máme ťažkú pôdu a na jeseň chcem byť na orbu pripravený. Tak keby sa niekto našiel v okolí PO do 100 km a bol by ochotný zapožičať, tak by mi veľmi pomohol.

Díky Vilo

PS: aj fotka s rozmermi by nebola zlá

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4098 Nový příspěvek od Atlan »

Ked mas blbu podu radsej mimika predaj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

vfisch2202
Příspěvky: 451
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4099 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Miníka nechcem predať. Používam ho aj na iné účely.

Blesk007
Příspěvky: 483
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4100 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj všem,
konečně jsem se po delší době dostal zase k traktůrku s tím že už ho musím konečně dodělat. Je rozložený všude po okolí a dnes jsem důkladně umyl a rozdělal převodovku. Trochu jsem měl strach, že to vevnitř bude jako zuby baby Jagy, ale naštěstí je vše na svém místě. Trochu jsou tam vůle ale jinak docela uspokojivý stav.
Mám pár dotazů:
1) vidličky na kulisách řazení mají docela vůli (cca +- 5 st.) - je to schválně, kvůli tomu aby to tam nešlo při řazení tak natvrdo a nebo je to opotřebením??
2) při zapnuté uzávěrce je na diferenciálu vůle mezi koly tak cca 3stupně, mám to nějak řešit a nebo je to v normě?
3) jaká je původní tloušťka brzdového/spojkového kotouče? Mám jeden 9mm a druhý 8,6 je to ještě v normě?
4) Simeringy mám všechny nové, tak je vyměním
5) případně na co si mám dát pozor při kompletaci?

Díky za rady a hezký den

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4101 Nový příspěvek od Atlan »

Na spravne vymedzenie vole medzi hruskou a tanierovym kolesom, a dobre utiahnutimi (a zaistenimi)skrutkami na tanierovom kolese.
Pripadne zalepene lepidlom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

vfisch2202
Příspěvky: 451
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4102 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Zdravím chlopi.

Potrebujem požičať SKRUTKU na prichytenie orbových kolies na miníka. No stačil by aj rozmerový náčrt skrutky na prichytenie orbových kolies.
Mohol by to niekto odfotiť a rozmerovo okótovať.
Díky.
Vilo.

vfisch2202
Příspěvky: 451
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4103 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.
To fakt nikto nemá tu skrutku na uchytenie orbových kolies ?
:'(
Help mi.

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#4104 Nový příspěvek od vlom »

vfisch2202 píše:Nazdar chlopi.
To fakt nikto nemá tu skrutku na uchytenie orbových kolies ?
:'(
Help mi.
Ahoj, okótovaný nákres je na stránce: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... ee#p568723

Kompletní kola mám na prodej, v "akci" je shlédnete na: https://www.youtube.com/watch?v=3sc1IUR1rMw

vfisch2202
Příspěvky: 451
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4105 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre vlom.

Díky za odkaz na ten rozmerový náčrt.

Tie kolá sú na predaj za koľko ?

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#4106 Nový příspěvek od vlom »

Informaci posílám jako SZ.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4107 Nový příspěvek od masko88 »

Konečne sa mi podarilo miniho rozbehnúť, prikladám fotku ako to bolo z karbónom a sadzami na začiatku čistenia (po odškrábaní najhrubšej vrstvy). Nech som snažil akokoľvek, neprišiel som na to, ako sa nastavujú ventilové vôle, podľa info na fóre sa to ani zrejme nedá. Výfukové sú v intervale, nasávací je jemne jemne pod úrovňou. Problém sa ale podarilo odstrániť, už naštartujem aj zahriaty motor. Taktiež som musel nastaviť karburátor, bolo to komplet rozhádzané. To sa mi ale podarilo len čiastočne, nemal som na to už nervy, traktor však funguje, voľnobeh je ale trochu mimo...
Dobrý návod na nastavenie je v originálnom manuále k motoru:
http://www.manualsdir.com/manuals/55686 ... tml?page=9

Popri tom sa opravilo viacero drobností, ktoré sa po rozobratí a prvých jazdách ukázali. Tak z kopy šrotu sa to pomaly mení na použiteľný stroj :)

Mohol by som nejakú dobrú dušu poprosiť, aby mi okótovala konce originálnej lištovej kosačky, čo som spomínal niekoľko príspevkov dozadu? OK1XGI odfotil aj koniec, ale z fotky okótovať si to netrúfam :) Ďakujem pekne

Obrázek
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4430
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4108 Nový příspěvek od Peter768 »

Mini má motor s rozvodmi typu SV a vôla sa nastavuje "zbrúsením " dĺžky vntila. Ak to zbrúsiš veľ, buď dáš nový ventil, alebo zafrézuješ sedlo. Frézovanie sedla ide veeeeľmi ťažko, je to tvrdý materiál. Treba to robiť opatrne. Zabrúsil si ventily? Skúšal si tesnosť ventilov?

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4109 Nový příspěvek od masko88 »

To ma napadlo, ale trochu sa obávam takýchto úprav, nie som odborník, tak nechcem narobiť viac škody ako úžitku. Možno sa na to ešte pozriem, lebo aj tesnosť som zabudol zmerať. V každom prípade bude potrebné zbrúsiť trochu len sací ventil. Nerozumiem ale celkom tomu, ako tam môže byť po tých rokoch príliš malá vôľa, keby tam bol láger, to by som možno pochopil...
Momentálne ale vidím ako kameň úrazu karburátor. Jednak nastavenie, ale ak chcem ísť podľa návodu, kde treba nastaviť presné otáčky, čo mojim pár € multimetrom určite nezmeriam. Potom musím doriešiť, prečo sa klapka sytiča nezatvára úplne, v krajnej polohe pri aktívnom sytiči ostane vychýlená asi na 80°. Jej tiahlo sa taktiež "bije" s tiahlom plynu keď vypínam sytič. Tiahlo na klapku akcelerátora bolo asi o 5mm dlhšie ako malo byť čo spôsobilo, že klapka bola vždy od šróby voľnobehu približne tých 5mm vzdialená... Tým pádom o regulácii nemohla byť ani reč. V skratke nerozumiem, ako ten traktorček mohol doteraz aspoň trochu normálne fungovať...
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4430
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4110 Nový příspěvek od Peter768 »

Masko88, pokiaľ nemáš tesné ventily (na čo som v predchádzajúcich príspevkoch upozorňoval), tak podfukeuje napr. sací ventil fúka do karburátora a zase naopak, ak je aj výfukový ventil netesný, tak Ti na volnobeh nevládze vyvinúť dostatočný podtlak na vysatie paliva cez trisku hlavne pri nízkych otáčkach. Na tvoju otázku, že nerozumieš, že ako sa môže zmenšovať, a ako je že sa zmenšuje vôla na ventiloch je jednoduchá odpoveď...ventily sa zaklepávajú do sedla ventilu a nejaká "stovka" napr 0,05 mm to klesne. A aj po zalapovaní ventilovby si to mal skontrolovať! A je vidieť, že tie tvoje ventily netesnili, lebo nemajú pekný lseklý pásik po obvode. Ty si ich asi len vyleštil od karbónu. Skús tesnosť technickým benzínom!!! Benzín nesmie pretiecť, musí zostať stáť ! Ak podteká, je to naprt. Ja som to porobil, a teraz aj volnobeh ide pekne na nízke otáčky.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“