MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4636 Nový příspěvek od Blesk007 »

Apropos, ikdyž to asi patří jinam, ukážeš ten svůj domaděl?

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4637 Nový příspěvek od BourakBob »

Ukážu rád jen co se mi nahraje fotka furt mi to píše že je velká. Jen pro pořádek jedná se o traktůrek který započal manželky děda ale bohužel již nedokončil. Byl tam původně motor jawa 350 dvouválec. Ten právě děda chtěl zgenerálkovat ale už se mu to nepodařilo. Motor je ale prodaný protože můj tchán ho někde střelil a zbytek chtěl hodit do šrotu. A tak jsem si řekl že místo tady máme a že třeba jednou se to bude hodit. No a za pár let na to mám synátora kterej se může zbřídit z traktorů navíc se nám sem na zahradu hodí už jen pro přejetí se dřevem nebo popovezení pilin nebo zorání záhonů a podobně. Tak jsem se rozhodl že už možná nastal čas něco začít tvořit. Budoucnost kdy to začnu dělat nebo dokonce dodělám je nejistá nic méně sháním prvně informace pročítám fora koukam na YT abych chytil inspiraci a nezbastlil to.

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#4638 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Fotku sem přímo nevložíš. Musíš přes nějaké externí úložiště. Rajče posti...
A ještě si můžeš v patřičné sekci založit vlastní vlákno.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4639 Nový příspěvek od BourakBob »

jasně zkusím to přes odkaz na rajče pokud to půjde https://bourakbob.rajce.idnes.cz/Trakturek/

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4640 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Bouráku, tak to máš o zábavu postaráno :) ale zprovoznit se to určitě dá.
Založ si na to svoje vlákno a určitě budeš mít dost radilů a čumilů.
Svým způsobem máš výhodu, že si tam můžeš dát co chceš a udělat to jak budeš potřebovat, místa je tam dost a nejsi vázaný kapotáží.
V každém případku držím palce. Ahoj

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4641 Nový příspěvek od BourakBob »

Práce je na tom spousty to je pravda, ale tak člověk to dělá trochu i pro zábavu a když to pak udělá kus práce o to lépe :)

Domaagro
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 13, 2020 8:39 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: MINI 070, 075

#4642 Nový příspěvek od Domaagro »

Dobrý den kolegové. Chtěl jsem se pochlubit obrázky o přestavbě mého mini, ale nedaří se mi vložit fotografie. Je to boj, který jsen vzdal, ale naposledy to ještě zkusím...Má někdo prosím návod, jak to provést? To co funguje na jiných fórech, tady ani náhodou. Děkuji za radu.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4643 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Domaagro, já používám relativně jednoduchý postup (okoukaný zde): obrázky nahraji na postlmg.cc do složky s traktůrkem, pak můžeš každou fotku sdílet a to ti vyhodí tabulku s patřičnými odkazy - tam zkopíruji odkaz na řádku náhled fóra a sem vložím do příspěvku - a je to
Koukni na návod, je to stejně uložené
Obrázek

Samozřejmě jde fotka umístit i přímo sem, ale nedělej to, nebo dostaneš od admina (zdravím) za uši, jako kdysi já :)

čau

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4644 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj všichni, přeji vám vše nejlepší v novém roce, pevné zdraví a ještě pevnější nervy, abyste zvládali to šílenství kolem a nenechali si vzít dobrou náladu a optimismus.

rudolf.krizak
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 01, 2011 1:37 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#4645 Nový příspěvek od rudolf.krizak »

Dobrý den,
kde by se dala sehnat hřídel na připojení kardanu ?
Stavím teď štěpkovač za Miniho. Měla by to být hřídel s evolventním drážkováním 25x1,5.
viz odkaz http://www.mt8-mini.4fan.cz/files/file/BKS-909.pdf

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4646 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Rudolfe, já to nechal dělat jednomu šikovnému chlapíkovi ve Vysokém Mýtě (myslím tedy drážkování na hřídeli), Pokud potřebuješ i kardan, tak kardanex.cz Blíž jsem bohužel nikoho nesehnal, tak jsem si musel udělat 2x výlet. Osonduj strojaře v okolí, kdo vládne odvalovací frézkou a nejlépe i má ten správný drážkovací nástroj. Pokud potřebuješ jen to ČSN drážkování, tak snad někoho najdeš. Já dělal z jedné strany ČSN a z druhé DIN a do toho se nikomu moc nechtělo. Ahoj a držím palce ať uspěješ :wink:

pukislivakia
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 18, 2020 6:33 am
Bydliště: Košice

Re: MINI 070, 075

#4647 Nový příspěvek od pukislivakia »

Všetko dobré do nového roku všetkým minikarom.
Pustil som sa do osadenia diesla kubota d662 do mini a niečo už nepotrebujem...hodil som to na bazoš...
https://dom.bazos.sk/inzerat/119924829/ ... ni-070.php

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4648 Nový příspěvek od HONZAD »

Už mi delší čas vadilo, že mi nedrží hydraulika, ramena padají a pořád mi uniká olej. Díky tomuto vláknu jsem si dopředu sehnal všechny okroužky a těsnění a včera jsem hydraulickou pumpu rozebral a všechna těsnění vyměnil. Není to opravdu nic složitého. Nyní vše funguje jak má a nikde nic neuniká.
Pár fotek z opravy je tady:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Teď v zimě Miniho nepotřebuji a tak jsem se pustil i do drobných oprav, na které nebyl v sezóně čas. Mám na Minim nový motor s vlastní nádrží pod kapotou. Problém je však s dolíváním benzínu, kdy kapota vadí při nalívání benzínu z kanistru, proto zvažuji napojení motoru na původní nádrž, která má víčko pod volantem kde nic při dolívání nevadí. Jenže dno staré původní nádrže je o něco níž než dno nádrže nad motorem! To by mohlo způsobovat problém s dotékáním paliva do karburátoru při nižšší hladině ve staré nádrži. Chtělo by to nějaké podávací čerpadýlko. Mám jeden starý motor, o kterém jsem si myslel, že tam takové čerpadlo je.
Tady jsem to nafotil:
Obrázek Obrázek
Pokud to je podávací čerpadlo, tak mi nejde do hlavy, jak to funguje. Není tam žádný pohon, který by vytvářel tlak. Jsou tam jen 3 hadičky - vstup z nádrže, výstup do karburátoru a jedna hadička napojená na nálevku oleje.
Poraďte - je to palivové čerpadlo nebo snad jen filtr? Jak to funguje?
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4649 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, hydraulika super 8) Som rád, že tesnenia sadli :)
K tomu palivovému čerpadlu... je to membránové čerpadlo so spätnou klapkou. Funguje to tak, že tá hadička, ktorá je napojená na trubku nalievania olejaoleja prenáša malý tlak z motorového priestoru...pulzuje to...raz je tam malý pretlak...potom malý podtlak...spôsobuje to pohyb piestu.
Čerpadlo sa dá vyskúšať jednoducho tak, že budeš do tej tadičky rýchlo fúkať a robiť podtlak v ústami.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4650 Nový příspěvek od HONZAD »

Díky Peter - to jsi byl ty, kdo sem do vlákna dával ty parametry těsnění? Chtěl jsem za to poděkovat, ale už jsem nenašel komu (to hledání mi nějak nejde). Objednával jsem je před několika měsíci a výměna proběhla až teď. Všechno sedlo - nic neteče. Ještě jednou DÍKY!
Že je to membránové čerpadlo fungující na základě změn tlaku v motorovém prostoru mě nenapadlo. To je super! Zkusím čerpadýlko otestovat a použít.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“