MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Igor starší
Příspěvky: 90
Registrován: stř zář 25, 2013 8:27 pm
Bydliště: Senec

Re: MINI 070, 075

#4561 Nový příspěvek od Igor starší »

Mal som ten motor. Áno je na vývodovej hriadeli rozmer 25,4 mm.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4562 Nový příspěvek od Atlan »

Niesom si isty, ak tam je M8 tak tam bude skor 25mm. Ak chces mozem okolo obedu zmerat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#4563 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Pokud to není problém, tak budu rád když to změříš.
Díky!!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4564 Nový příspěvek od Atlan »

Mam tam M8 skrutku a priemer je 25mm.

Ale.je moznost ze tam osadzali nieco ine? Lebo exostuju kluky aj s 25,4mm. Tj 1palec
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4565 Nový příspěvek od masko88 »

Dakujem pekne za vysvetlenie Blesk. Po povoleni vsetkych srob to mam teda cely segment len postupne vytlct z vonku? Jemnym klepanim na rohy segmentu sa to vysunulo asi o 4mm. Vies mi aj poradit, aka ma byt vola prevodu?

Je realne este nikde kupit tie vymedzovacie podlozky?

Zaroven je realne kupit tesnenie na veko prevodovky? Niekto to predo mnou zjavne rozoberal a tesnenie tam uz nedal... Dam tam motorovy silikon ak to nezozeniem.

Este prehladavam tipy co pozriet, kym to mam rozobrate. Ak mi nahodou v tomto hladani poradite, budem velmi vdacny :)

V kazdom pripade vzhladom na situaciu vo svete je velmi pravdepodobne, ze to bude rozobrate asi dlho, lebo aj k beznym dielom sa tak skoro nedostanem... :(
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4566 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Masko,
pokud máš sundané víko převodovky, tak bys měl mít možnost dobře ohlídat tu klícku jehlového ložiska a mělo by to jít celé ven. Jestliže to někde po 4mm uvázlo, tak za to vezmi větší silou (ne palicí) a ono to půjde. Je tam kolem celého takový velký "O"kroužek a ten by se mohl někde trochu vzpouzet, ale mělo by to jít ven dobře.
Co se týká vymezovacích podložek, tak ty nepotřebuješ, protože bys je u sjetých zubů maximálně ubíral - vůle by měla být tuším na obyčejný kancelářský papír v jedné vrstvě. Ale nevím jestli si to dobře pamatuji ... určitě to tu najdeš v historii.
Těsnění hotové nekoupíš, ale prodávají se plošná těsnění odolná oleji a ty koupíš všude kde mají věci pro servis strojů, hydrauliku atdatd... a pak si ho vyrobíš. Já to dělal také tak a z vyříznutého vnitřku jsem utěsnil zadek skříně a ještě zbyl kousek pod hydrauliku :)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4567 Nový příspěvek od Blesk007 »

Já to těsnil myslím tímto: https://www.mateza.cz/e-shop/55469-tesn ... -tl-1-0-mm
ale jsou toho tuny
https://www.technicke-soucasti.cz/tesne ... -1-mm.html
http://www.motocomponents.cz/tesneni-mo ... it-1-mm-5/
určitě najdeš něco v okolí. Autoservisy snad fungují

Taky bys mohl použít těsnění v kartuši na motory, ale to plošné je asi praktičtější

Čau a rukám klid :)

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#4568 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Atlan píše:Mam tam M8 skrutku a priemer je 25mm.
Díky. No tak asi budu muset počkat až změřím konkrétní motor. :-/ :vztek:

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4569 Nový příspěvek od LPS11 »

Jar.Ka píše:
Atlan píše:Mam tam M8 skrutku a priemer je 25mm.
Díky. No tak asi budu muset počkat až změřím konkrétní motor. :-/ :vztek:

Zalezi co tam bylo za montovany motor, ale v beznem stroji s BS motorem byla hridel 25,4mm. Menil jsem take motor za jiny a hridel meril. Nove motory se delaji jak 25mm, tak i 25,4mm. Jinak vse padne jako p.....l na hrnec vcetne vnitrniho jisticiho sroubu.

Ja daval tento motor : http://www.i-les.cz/benzinovy-motor-13h ... p-920.html a vali o 106 be jedine chybicky. Jen jeste nebyl cas poladit bowdeny a lanka a vytahnout to k ridici na ruku.

mejte se a at se dari

Ladas

nsrx
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 01, 2016 7:19 am
Bydliště: Přerov

Re: MINI 070, 075

#4570 Nový příspěvek od nsrx »

Ahoj miníkáři, zaujala mě myšlenka předělání hydrauliky na lanový naviák. Kolega psal že se mu to neosvědčilo. Kdybych montáž uvažoval přímo místo hydraulické ruční jednotky v čem by mohl být problém? Jde o přesnost nastavení výšky zdvihu? Alternátoru a baterce ne se stejně nevyhnu. odpadly by problémy s olejem, proste dva dráty motor lanko. Ovládání elektrickými tlačítky nahoru dolu.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4571 Nový příspěvek od Peter768 »

Neviem. Ja sa chystám to upraviť použitím hydraulického čerpadla (z riadenia auta), elektromagnetickou spojkou z kompresora klimatizácie. Takže záťaž bude len pri zdvíhaní hore - mikrospínač zopne čerpadlo... inak bude čerpadlo odpojené. Neviem kedy sa k tomu dostanem, ale táto varianta sa mi páči najviac.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4572 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj chlapci, nějak to tady zkomírá, tak to trochu oživím protože se rotavátor už blíží do finále.
Takže zatím ochutnávku
Obrázek
Zatím se zdá že všechno bude fungovat jak má, tak držte prosím palce aby pěkně rotavátoroval.
Je to překopaný a zgenerálkovaný Dabaki TL95.
Hezké jaro bez virů :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4573 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekná práce. Držím palce a nech to šlape 8)

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: MINI 070, 075

#4574 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

Ahoj všem,
já jsem to vyřešil tím čerpadlem na řízení os. auta. Žene jej elektromotor, ale je třeba dát pozor na odběr!
Při plné zátěži je to i 35A. Nahrál jsem krátké video: https://www.youtube.com/watch?v=MeRvGeB-KRk
Na druhou stranu je odběr jen při zvedání, jinak nic. Ten naviják bude dle mého třeba při orbě pomalej a bude se
muset zastavit. Takhle já vezmu za páku a jedu dál. Je to prostě hned a nemusím mačkat spojku. Alternátor
jsem nepotřeboval, 30 Ah baterie měla dostatek energie a potom se zase pomalu dobíjela. Nemusel jsem jí
dobíjet, a jezdil třeba celé odpoledne (orba a potom vláčení atd). Nakonec jsem alternátor přidal kvůli osvětlení,
když vyvážím v zimě sních atd. Používám traktor i jako světlušku a nechávám jej běžet (svítí mi na práci).

Pavel
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4575 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj, slíbil jsem nějaké fotky rotavátoru, takže tady jsou. Hrabalo to celkem svižně, jenom málo do hloubky, tak jsem dnes trochu poupravil plazy a už to vypadá nadějněji. Číňan to nevymyslel moc dobře, protože při zdvižení plazů se to na levé straně potkávlo se šroubem na víku řetězu a i držák byl v kolizi s levou bočnicí, ale nějak jsem si s tím spolu s flexou poradil.
Jinak výkonově diesel úplně v pohodě, ani jsem o tom rotavátoru nevěděl.
Vložená převodovka 1:3,8 taky maká jak jsem předpokládal, otáčky na rotoru mezi 260-280 podle plynu.
Takže spokojenost.
Tady je to ještě krásně čisté:
Obrázek
a tady po boji zaprasené jako čuňátko:
Obrázek
další fotky jsou zde:
https://postimg.cc/gallery/L6NbXJw
Pěkný den a já můžu začít makat na sekačce, aby se to stihlo než bude tráva zase 160 cm vysoká.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“