MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4546 Nový příspěvek od LPS11 »

masko88 píše:Nízka hmotnosť bol prvý nedostatok, ktorý som si uvedomil, keď som mini konečne po takmer roku rozbehal a začal používať. Kým to ale vymením za čosi väčšie, musím s tým chvíľu vydržať... Preto už nečakám zázraky. Skôr som myslel využitie napríklad na výklop vlečky (momentálne cez naviják), alebo na prednú radlicu (a možno jej natáčanie?). Čiže aspoň tie dve sekcie by som vedel reálne využiť.
Už len či normálne čerpadlo, alebo elektro a ak elektro, tak či tie dve sekcie dokážem spraviť, aby to bolo použiteľné...
Ahojky chlapaci, ono to s tou hmotnosti neni zase az tak strasne. Sice je to jen cca 400 Kg, ale orba s tim jakz takz realizovatelna je a nic narocnejsiho ja treba nepotrebuji. Ostatni veci s nim zvladam s prstem v nose. Ja osobne treba kvituji, ze to tolik netuzi pudu. Jiny nazor asi maji uzivatele v lese apod., kdy je potreba nejaka hmotnost na tah. Cerpadlo bych pripojoval osobne rovnou na hridel, protoze je to nejefektivnejsi zpusob bez zbytecneho prevodu energii. Kdysi davno jsem meril zatez na altiku u stare Skodovky a tusim cca 80 A mel altik prikon skoro 2 KW. No to uz bych rekl, ze na tento motorek je taky dost. Tak si stejne moc nepomuzete. Nekde se ta energie proste nabrat musi.

Nic ve zlem, jen takove ranni zamysleni....
Tak at Vam to vrci o106 a at uz tu mame to jaroooo

Ladas

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4547 Nový příspěvek od Atlan »

Ano ale pro zdvihu naradia, altik za 10s ma dobitu bateriu a uz vykon odobera len vrtula ma altiku. Navyse sa nehreje olej.
A to uz ide pluh do zeme a teoreticky setris vykon.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Peter5233
Příspěvky: 16
Registrován: čtv říj 31, 2019 7:19 pm
Bydliště: Sobrance

Re: MINI 070, 075

#4548 Nový příspěvek od Peter5233 »

Zdravim, poradi mi niekto ako demontovať predné kolesa na Mini 070. Vdaka Peter

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4549 Nový příspěvek od Peter768 »

Odstráň krytku náboja šrobovákom - vypáčiš ju, pod ňou je korunkova matica so závlačkou a potom cely disk stiahneš .... su tam dve guličkové ložiská.... nič zložité.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4550 Nový příspěvek od masko88 »

Dostal som na SS otázku, ako je spravená dupla, odpoveď posielam tu, možno sa niekto inšpiruje. Motív na výrobu bola vysoká cena originálu. Po pol roku používania sa mi to zatiaľ celkom osvedčilo. Autorom konceptu je kamarát, ktorý mi pomohol s prerábkou. Nevýhoda je dušová pneu, ktorá sa dáva na bezdušový disk pomerne ťažko... Ošetriť to plánujem až teraz, nechcem to nechať ako holé železo naďalej.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4551 Nový příspěvek od HONZAD »

To je normální. Já to také řešil viz str. 281, ale ložisko má být volné.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Hospodar86
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 08, 2019 11:02 am
Bydliště: Bratislava

Re: MINI 070, 075

#4552 Nový příspěvek od Hospodar86 »

Ahojte, od minuleho roka som majiteľom MINIho. Kolega mi požičal kladivkový mulčovač a vtedy to prišlo... MINI nemá 6 drážkový vývod z kardanu otáčajúci sa 540 ot/min.
Ako ste vyriešili pripájanie štandardného náradia? MINIho drážkovaný atyp hriadeľ s otáčkami 2000 ot/min. som ani nenašiel na nete.
Ďakujem za rady.
------------
MINI - 070

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4553 Nový příspěvek od Atlan »

Obavam sa ze to ten motor nepotiahne, tak aby si nemal zbytocnu pracu. Aku sirku ma umlcovac?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Hospodar86
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 08, 2019 11:02 am
Bydliště: Bratislava

Re: MINI 070, 075

#4554 Nový příspěvek od Hospodar86 »

Dabaki 80cm. Ale v principe do buducna ma zaujima aj rotavator...
------------
MINI - 070

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4555 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Hospodáři, já to teď řeším s rotavátorem Dabaki také a to následujícím způsobem. Koupil jsem takovouto převodovku https://www.kardanka.cz/prevodovka-k-hy ... 21774.html a tu nacvaknu na originální převod u Dabaki. Má to ještě pár souvisejících maličkostí ... udělal jsem celé nové zavěšení rotavátoru, zkrátil hřídel na rotavátoru a úhlový převod vysunul do strany, vyrobil nový držák na tuto převodovku + nutnou mezihřídel mezi origo kardan a převodovku do pomala ... no prostě mazec! Nemám na to teď čas, ale během 14ti dní to začnu kompletovat, tak pak pošlu fotky a další věc, budu mít staženou prdku, jestli to bude vše fungovat jak má :)

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MINI 070, 075

#4556 Nový příspěvek od LPS11 »

Zdarec sedlaci, tak jak je to u Vas se zimnim spankem? U nas se to uz vse trese, aby se konecne zase vyjelo do poli. Jeste si ale chvilinku pockame. Nicmene, ted stoji nas stroj na spalkach bez kol a ceka na prevleceni noveho obuti. A kdyz to mam tak pekne hole a zvednute, premyslim co jeste poladit. Krom jineho jako (plyn, doladeni vyfuku, vytazeni sytice k ridici) prisla na mysl brzda. Nic moc to nijak extra nebrzdi, tak ze bych prehodil oblozeni. Jak tu brzdu rozeberu? Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Jsou tam 4 imbusy, povolim a .....Neco na mne vyskoci? rozpadne se? Jak tam ta ona lamela drzi? A skutecne je stejna jako na spojce?

Diky moc

Ladas

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4557 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Laďas, lamela je opravdu stejná jako na spojce a nová má maximálně 9mm, tak jestli se tam dostaneš se šuplérou, tak si ji změř, abys ji neměnil zbytečně. Jinak na tebe toho moc nevyskočí, jen ty pružinky co odtlačují desku. Obložení je napečené "kovové" a převod z pedálu také není bůhvíjaký, takže to stejně nikdy pořádně brzdit nebude. Jestli tam máš ještě nějakou vrstvičku obložení, tak bych to spíš odmastil a poskládal zpět :) Taky už jsem včera začal s nějakým pobíháním kolem traktoru, aby mu nebylo smutno. Zatím spíš kolem úprav rotavátoru a pak se pustím do bubnové sekačky a zprovoznit obraceč. Čau a rukám klid

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4558 Nový příspěvek od masko88 »

Ahojte, pripajam sa k otazke LPS11 a chcem vás poprosit o pomoc s rozobratim brzdy... V mojom pripade bola brzda doslova v olejov kupeli, cize ucinnost tak 10%. Rozobral som to tak, ze som sa dostal k lamele. Chcem ale vymenit gufera z prevodovky, lebo to cez ne evidentne presakuje a neviem s tym dalej pohnut (imbusy na fotke su uz zhodene). Ozubeny pastorok na vystupe je poisteny klinom a zo schemy mi ne je jasne co to drzi a co musim este vybrat.

Foto po hrubom vycisteni:
Obrázek

Schema:
(predpokladam, ze chcem vymenit gufera c.93)
Obrázek

Zlozenie:
(tu budem vdacny za popis zlozenia, z obrazka neviem ake je poradie 135,136 a 137, resp. ktore z toho su tie tenke podlozky. Ja tam mam dve pod celym tym velkym segmentom co ide az do prevodovky...)
Obrázek

Dakujem pekne za kazdu radu :)
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4559 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Masko, musíš vyndat celé to složení a ke guferům se dostaneš z druhé strany (celé to musíš rozhodit). Tenké podložky jsou vymezovací a nastavují vůli kuželového převodu. Na druhé straně osy je jehlové ložisko, tak pracuj opatrně. Hodně štěstí

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: MINI 070, 075

#4560 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Zdravím!
Mohl by mi prosím někdo potvrdit, nebo i vyvrátit, jestli je průměr hřídele u motoru Berlan 13 HP BBM389-13 25,4mm. Mám ten motor u rodičů a tam se teď nějakou dobu nedostanu :vztek: Děkuji!

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“