MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: MINI 070, 075

#5041 Nový příspěvek od -Lycan- »

ono može nevravim že je to pravidlo ale to bych asi daval za nasledok počasiu a hlavne teplote a malo zrazok posledním rokom dozadu ked su horúčavi jak fras tak naopak je tien vítaní ja mam skusenosti že v našich klimatoch pod stromom ani datelinu nedopestujem drži sa tam len jeden druh trávi viac nič ale naopak čo mám jablone tím sa v tieni marhule dari cez horučavi su pekne v chládku jak som pisal vpliva na to mnoho ja vipichol ten základ treba brat do uvahy zrážky sklon svahu popripade rovinu prevládajuci vietor a kopec vedlajšich vplivov jak som dal návrch jedine jak to zistit spravit si testovacie políčko a možna bude milo prekvapeni jak píšeš aj ty največša uroda bola pod stromom 8)
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5042 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, já na rozdíl od Lycana nemám žádné zemědělské vzdělání, ale zase jsem docela obdařen intuicí (poděkování těm nahoře) a to co píše má nejen logiku, ale i odpovídá tomu mému intuitivnímu vnímání světa. Jestliže máš olše na východě pozemku a nejsi omezen hranicí se sousedem, tak se toho neboj a políčko založ v uctivé vzdálenosti cca 5-6m od kmenů a mělo by to fungovat. Chce to i ranní sluníčko a v této vzdálenosti už to nebude problém. Samozřejmě to není jen o tom slunci a stromech, ale i o půdě, hnojení, vodě ... Nesmí být moc sucho, ani moc mokro a brambory sázej s láskou :)
Já to měl tak, že jsme dávaji tak 8x4 metry a točili jsme 4 místa během 4 roků, ale poslední 3 roky jsem to začal dávat ve větším množství, aby byla zásoba až dorazí lodičkáři a bude zle :) No zatím dorazili naštěstí jinam a ČR je moc nezajímá, tak asi dáme příští rok trochu méně. Letos je úroda jako blázen, ale rodina se rozrůstá o prcky a tak si s tím nějak poradíme.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5043 Nový příspěvek od BourakBob »

Kluci díky za rady. Problém je že na půl zahradě plánujem klokana a kozy a milsta kam dát pole moc nemám takže ho zkusím umístit 2m od kmenu olše a uvidím plus teda si rozplánuji střídání plodin no a uvidí se. Jen teď vzhledem k tomu že zatím nemám nářadí tak to obhospodařím pěkně růčo 😎

Pro představu jak to tam vypadá. Pole bude u toho plotu stromy jsou na východ svítí tam opravdu celý den.

Obrázek

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5044 Nový příspěvek od Blesk007 »

pěkné místo, já bych pod stromy udělal ohrádku pro zvířenu a pole před to, ale každý máme jiné libůstky :)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5045 Nový příspěvek od Blesk007 »

já teď buduju kozárnu/ovčárnu/STS/slepičárnu :) už se s tím domů nějak nevejdeme.
Obrázek
Kdo tam nakonec bude bydlet záleží na tom jak rychle to udělám. Když se to moc potáhne, tak asi já :)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5046 Nový příspěvek od BourakBob »

Blesku zvířectvo bude na druhé straně než je to focené je tam ještě cca 400m2 pro zvířata chceme tři kozenky a klokana. Dvě holandské a jednu českou hnědou. Jen máme souseda trochu blbce z přistěhovańyho z města a tak teď řešíme jak to bude právně v pořadku chovat tři kozy. Aby nás nemohl někdo udat za týrání. Nevíš jak je to s ouřadama a řešíš to?
Paradoxně klokan je víc v pohodě než kozy.. klokan se neregistruje nečipuje neočkuje nic protože v austrálii je přemnožený v některých místech a tak tedy není nouze nějakého registrování a ochraňování údajně.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5047 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, hele to nevím, budu to muset nastudovat ... je to jak u blbejch. Souseda naštěstí máme OK, baču s ovcema ... teda chem. ing. s ovcema :)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5048 Nový příspěvek od BourakBob »

Tak to jste v pohodě trošku zavidím 😂
Přiložím starší ale docela zajímavé počtení 🤦🏻

https://www.asz.cz/clanek/1406/jak-jsem ... lou-farmu/

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5049 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, ten článek, to je masakr!!! Až se mi z toho ježí chlupy na zádech!

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: MINI 070, 075

#5050 Nový příspěvek od -Lycan- »

Suseda blbca poznám ja mal sliepky a furt sa stažoval že kohut kikirika a raz za čas ked bol tunak na chalupe som nasiel zabitu a roztrhanu sliepku az jedneho dna som chitil jeho psa jak mi drhne kvočku ked som ho tahal na retazi s kladivom v ruke ..napoki aby videl čo sa deje že ho teda mierne odprevadim na večny odpočinek čo som v umysle nemal ale chcel som ho troška postrašit a dobehol k plotu pak sme si to vijasnili zo slovami ešte raz ho umna najdem a uz vam ho len prehodim cez plot tak jaksik už mu ani kohut nevadil a chalupa už je predana ... ja som toho názoru na dedine boli zvierata prv jak meštany z paneláku s takimi sa ja neparam a poviem im svoje s tim že ja sa nevihrážam ja im to oznamujem :vysmech: a policajti alebo higiena boli u mna len raz a ked dal druhi sused podnet prišlo auto pred domom sa otočili a odišli :D

a s tim založenim políčka nemusiž zakladat jedno velke kludne viacero malích ked to obrávaš ručo abis stihal a do buducna kupis masinku abisi sa dostal na každe a nehovoriac o psychyke ked ti zaraste velke pole zo zelinu budes nestasny ale ked budes mat viac malich a jedno bude bez zeliny tak ta to postuchne pak druhe a to uz bude rááj inak zverom stromi nevadia taka koza ta ti stromi pristrihne podla vlasnej predstavi a povedal bych že strom vo vybehu je prene plus

A kozy sme chovali ja som vyrastol na kozom mlieku ked má koza dostatok žrádla miesto na prežuvanie kusok chládku a prístup k vode a nebude sama tak o nej nebudes ani vediet že je tam ked sa bude dodržovat riadny režim to je ta ista hodina krmenia dojenia atd tak mékat bude len ked si bude chciet ist povirazit s mládencom :D no a hnojisko ja mal betonovu platnu s odtokom do 1000L nadrže ale nad tym som mal pristrešok abi do toho nepršalo a nestekala tam voda hnoj bol skor suchy prelieval som ho občas vodou respek hnojovicou z tej nádrže a čo sa za rok nazberalo to slo hned do zahrady
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#5051 Nový příspěvek od BourakBob »

Blesku taky jsem na to koukal jak péro z gauče.

Lycane taky způsob řešení 😅
Názor mám stejný jako ty. Jenže mě je 27 a sousedovi asi 70 a má se vším problém. Vždy jsme chovali na dědině hospodářská zvířata od kačen po kravku.. jednou i divoké prase a asi 4 srny co si pamatuji.

Jenže dnešní doba je jiná a lidi si myslí že sežrali svět ale pak utráci v supermarketech za skopovou delikatesu ale už nevidí že ta ovce nevyrostla ve skaldu.. hold s blbci se jedná blbě. Ale stejně to musím něják vymyslet vzdyť ten život na vsi upadá a lidé si místo chlívku stavil bazén 🤷🏻 Kdo jinej to nakopne než naše mladá generace 😎

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5052 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, máš fajn názory a pravdu v tom, že je to na mladých. Akorát je vás jako šafránu :( Mě je 56 a posledních 18 let se snažím o takový nějaký návrat ke kořenům. Do toho kaufu si taky zajdu, ale ta závislost je čím dál menší a menší. Kolem máme fajn lidi, co jim nemusím vysvětlovat jak vznikají potraviny, ale jsou povětšinou starší a tak vyrazí 2x týdně do kaufu a mají postaráno. Občas nějaká slípka, občas králík, jinak nic.
Nikomu moc nedochází, do čeho se to žene, že za chvíli si budeš rozmýšlet jestli rozsvítíš a o něčem do nádrže ani nemluvím. A o topení plynem a nebo el. to je lepší ani nepřemýšlet :zly:

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: MINI 070, 075

#5053 Nový příspěvek od Prckolet »

hele ja se v tom prd vyznam a v historii uplne ale nebylo to oc se snazily ty generace pred nama mit se jako v jinejch vyspelejch zemich..... zajit si do obchodu a neobtezovat se po praci jeste na poli? ja jen ze moji rodice a prarodice byli extremni sedlaci tolik poli a zverstva az mi z toho zrak prechazel.... zabijacka 3x do roka :d dosel jsem ze skoly a hned na pole louky lesy obdelavalo se co se dalo no za me radsi malou zahradecku za domem nejake to mini policko ale ten vobchodak to je paradicka.( delam si legraci neni to dobre jsme az moc zavisly na tomhle)

s tim plynem. umrel my pred 14 dny kotel a stale cekam az mi jej prijedou vymenit nemaj cas. nastesti mam kamna s vymenikem a drevo za domem tak je nam teplo ale nebejt toho jsem v haji a trepu zimu

ta zavislost na tomhle je asi uz moc velka

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: MINI 070, 075

#5054 Nový příspěvek od Prckolet »

lidicky cekame me prvni zima s minikem. uvazuju o predni radlici na odhrnani snehu. kdo z vas s minikem okdlizi snih a ma nejakou zimni vybavu na nem ? muzete sem nahazet nejak fota?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#5055 Nový příspěvek od Atlan »

A retaze mas? Ja na traktore prehadzujem disky s cestnym plastom, na nom mam automobilove retaze. Pac sa mi nechcelo upravovat retaze aby isli na sipy tam to vzdyvpada do zarezov.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“