MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4081 Nový příspěvek od Atlan »

Prestuduj vlakno, diery pasuju vyfuk a sanie nie.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Richard 1
Příspěvky: 18
Registrován: pát bře 25, 2011 4:40 pm
Bydliště: Dobrovice

Re: MINI 070, 075

#4082 Nový příspěvek od Richard 1 »

Salamala píše:Dnes bola posledná kvapka s origo Bridge motorom. Uz ma to prestalo bavit opravovat. :jazyk:
Uz len otazka...Aky motor kupit a kde? A existuje motor na ktorom vsetky miery budu pasovat a nic nebude treba prisposobovat?

Ahoj www.enhlava.cz kopie Hondy ovšem startérem cca 9000,- Kč průměr hřídele je v desetinách , mám podobný motor pod značkou Berlan a vše ok
Když náklaďák tak TATRA, když minitraktor tak AGROSTROJ Prostějov
VARI QUATTRO http://tatrovacek.rajce.idnes.cz/Moje_VARI_QUATRO/ MT8 - 075 mini http://tatrovacek.rajce.idnes.cz/MT8_-_075_mini/

Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#4083 Nový příspěvek od Flydali »

[quote="čudla"]Ahojte,
... Zajímá mě jak reagují policajti když Vás zastaví a Vy nemáte origo vlečku ...

... vitaj Slovane..., Čudlo, já mám vlečku Made in Home na 14kách, na první pohled to není tovární výrobek, nikdy sebou nevozím žádné dokumenty, a už mě několikrát zastavili policajti. Vždycky se mě ptali , kde jsen to vzal, takový traktorek ? Jednou jsem jim odpověděl, že jsem ho našej v kindrvajícu ... Zasmáli se a jel jsem dál. Pokud Miník splňuje veškeré požadavky pro jízdu po komunikaci a vozík taky, tak nejsou problémy. Já jezdívám většinou po dědině, ale už několikrát jsem se pustil i o pár kiláků dál, po silnici II. a III. třídy, ale to už jsem si vzal aspoň řidičák sebou, kdyby náhodou ... I když max. konstrukční rychost je 15km/h. jezdím s rozvícenými světy, na přívěsu potřebné označení, jako na vozíku za auto , směrovky, koncovky, brzdovky+ trojúhelník a odrazky. Mlhovky a zpátečkové neřeším ...

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: MINI 070, 075

#4084 Nový příspěvek od čudla »

Ahoj, moc diky za reakci. Ja jsem tak vytrepany ze skusenosti kdyz jsem mel jeste Rohi 151 a jezdil jsem na zahradu. Nekolikrat me stoply cajti a chteli ridicak, zelenou kartu a dychal jsem. Proto se ptam na Vase zkusenosti. Vidim ze jsi taky od Hradiste...tak v Traplicich sem uz dychal. Ale uklidnil jsi me. Uz si taky stavim vlecku. Bude sklopna. Kola pod korbou a budou siroka(zadni ze sekaciho trakturku). Korba bude cca 150x 100. To mi bude bohate stacit. Chtel bych ale na zaves pouzit normalne zehlicku a kulu z voziku. Jem musim jeste popremyslet jak tam tu kulu pripevnit. Trochu mi tam zavazi ta hydraulika. Ale s tim si snad nejak poradim.

Uživatelský avatar
OK1XGI
Příspěvky: 23
Registrován: stř kvě 18, 2016 9:27 pm
Bydliště: Zvěrotice

Re: MINI 070, 075

#4085 Nový příspěvek od OK1XGI »

Zdravím, nemáte někdo prosím návod, nebo katalog ND, případně jen foto předního závěsu BPS 175 ?

Díky moc za ochotu :ano:
MT8-070 MINI

Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#4086 Nový příspěvek od Flydali »

čudla píše:.... Chtel bych ale na zaves pouzit normalne zehlicku a kulu z voziku. Jem musim jeste popremyslet jak tam tu kulu pripevnit. Trochu mi tam zavazi ta hydraulika. Ale s tim si snad nejak poradim.
... vitaj Slovane ... , Čudlo,.. tá kula se řeší, tak, že ju máš zasunutou v závěsu, jako svořeň , a zajištěnou maticí ze spodu nebo sponkou , ale s tím, že kula trčí nad závěs, a šavle jsou dole. Ale nevím , nevím, jestli je kula na přívěs to správné řešení, svořeň je svořeň.... ale určitě pro to máš svůj důvod. Já mám kulu v šavlích, když potřebuju jet s vozíkem, takže si přívěs můžu snížit nebo přizvednout, ale blbě se s tím couvá, za to se s tím dá víc manévrovat, protože je kula až za kolama a úhel mezi podélnou osou traktorku a osou oje může být menší než 90°, ale je to jenom o zvyku. V zatáčce to nadjíždí ...

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4087 Nový příspěvek od masko88 »

Ahojte, som pomerne čerstvým majiteľom 070. Traktor som kúpil v stave pôvodnom, ako som zistil moc neudržiavanom, navyše asi 5r nejazdenom. Naštartovať sa mi ho podarilo asi po mesiaci(kupoval som mačku vo vreci, na mieste neštartoval, musel som prečistiť karburátor), keď som sa ku nemu konečne dopracoval, postupne ho dávam dokopy.
Kúpil som ho aj s originálnou vlečkou a čelnou lištovou kosačkou, ktorú dávam dokopy posledné dni. Ako som zistil, pôvodný majiteľ asi z nosníka lišty odrezal kraje, na ktoré sa uchytávajú vonkajšie papuče, alebo bočnice, neviem ako to nazvať. Našiel by sa prosím niekto ochotný nafotiť mi detail toho kraja, alebo nakresliť jednoduchý náčrt, aby som vedel, čo tam mám privariť? Ďakujem veľmi pekne...

Lišta:
Obrázek

Moja situácia:
Obrázek[/url]

A na záver moje mini :)
Obrázek[/url]
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
OK1XGI
Příspěvky: 23
Registrován: stř kvě 18, 2016 9:27 pm
Bydliště: Zvěrotice

Re: MINI 070, 075

#4088 Nový příspěvek od OK1XGI »

Vecer poslu neni problem. Mas i zaves BPS175?
MT8-070 MINI

Uživatelský avatar
OK1XGI
Příspěvky: 23
Registrován: stř kvě 18, 2016 9:27 pm
Bydliště: Zvěrotice

Re: MINI 070, 075

#4089 Nový příspěvek od OK1XGI »

Kdyz tak ti to mohu okotovat.....

Obrázek
MT8-070 MINI

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4090 Nový příspěvek od masko88 »

Ďakujem pekne :) Tie kóty by mi veľmi pomohli, ale aj tento detail už je nápomocný.
Neviem čo bývalého majiteľa motivovalo k tomu, aby bočnice odrezal.
Predný záves BPS 175 mám, to bol v podstate jediný dôvod, prečo som sa na konkrétne toto mini ulakomil, ale už ma to asi dobehlo. V zime to vidím na generálku, vôle všade, kde sa človek pozrie.
Momentálne mi ešte treba doriešiť teplé štarty, zahriaty motor nemá šancu chytiť. Neviem, či je to karburátor alebo niečo iné. Je to môj prvý traktorček a som skôr samouk, tak uvidíme :)
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4091 Nový příspěvek od Peter768 »

Vymeň sviečku. Ešte môže byť chyba v cievke a fake, ale to je málo pravdepodobné. daj dole hlavu a skontroluj tesnosť ventilov. Nezabudni skontrolovať ich vôlu. A musí to ísť. Samozrejme čistý karburáor...daj pred karburátor filter .

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4092 Nový příspěvek od masko88 »

Sviečku som dával novú, aj palivový filter. Vymenil som aj vzduchový s predfiltrom a všetky náplne (motor, prevodovka, hydraulika). Karburátor som vyčistil dosť kvalitne, zložil som ho na mm presne ako bol. Reálne to vidím potom na tie ventile, verím že sa im ešte nikto nevenoval... Nemám tie mierky na meranie vôle, kúpim a vyskúšam. Myslel som si, že zlé teplé štarty sú vecou moc bohatej zmesi. Možno by to vysvetľovalo aj to, že motor sa občas po dlhšej práci ťažšie dostáva do otáčok a má trochu nepravidelný chod.
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4093 Nový příspěvek od Peter768 »

Ak má motor veľa zmesi, tak sa aj dosť prehrieva. Ventily - najskôr skoontroluj technickým benzínom či tesnia + optická kontrola. Môže sa stať, že je malá vôla a podfukuje ventil, keď je motor horúci. Menší tlak = slabšie nasávanie zmesi.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4094 Nový příspěvek od masko88 »

Ďakujem za radu, pozriem a vyčistím. Popri tom by som skontroloval aj tie vôle, hádam sa mi podarí dovtedy kúpiť tie šablóny, aby som to pozrel spolu.
OK1XGI posielam detail závesu BPS-175. Možno to pomôže aj niekomu inému, tak to dávam tu:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4095 Nový příspěvek od Atlan »

Niekto tu zhanal nejake diely na mimika, v odkaze je kontakt na pana co vyraba ozubenia a hrusky a taniere. tak sa skuste opytat ci vam nevyrobi.

http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... a16a77260c
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“