MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4276 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

luxenn
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 10, 2010 1:31 pm

Re: MINI 070, 075

#4277 Nový příspěvek od luxenn »

Zajímalo by mě jak je to se spolehlivostí techto motorů a podobných čínských jako berlan, kipor atd. zvládne to pracovat cca 200 hodin za sezónu?

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4278 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.
Ako je to stou spoľahlivosťou číňanou by zaujímalo aj mňa. Tá nízka cena musí byť vykompenzovaná.
Ale teraz k môjmu problému. V miníkovi mám dvojvalec Briggs vanguard V-twin. Neviem históriu jeho používania ale momentálne (už išiel aj pekne) mi veľmi kolíšu otáčky. Nevie niekto poradiť "kde šáhnout" aby to išlo pekne vyrovnane? Benzín tečie voľne, sviečky sú nové a po rozobratí karbu som žiadnu zjavnú závadu nespozoroval. Keď sa motor zohrial tak pri čiastočnom povytiahnutí sytiča sa chod (otáčky) zrovnali.
Díky za rady. Vilo.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4279 Nový příspěvek od Atlan »

Ked to robis za misku ryze tak je to lacne.

A vymen membranu. Nebude kolisat, aspon tak to tu par ludi pisalo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

luxenn
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 10, 2010 1:31 pm

Re: MINI 070, 075

#4280 Nový příspěvek od luxenn »

V ćíně už mají platy stejné jak u nás https://byznys.ihned.cz/c1-66384560-cin ... mich-sveta

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4281 Nový příspěvek od Atlan »

Jasne aj na slovensku je priemerna mzda 900E skus to ist povedat do presova alebo michaloviec....

Na cnc centre kazdych 30s vypadne hotove kolecko do pre odovky co myslis ze to tam rucne piluju?
Proste ked to robis vo velkom, znizis kontrolu na minimum, montujes to za minimalnu mzdu (cca 1E na hodinu)
Tak je cena aka je....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

luxenn
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 10, 2010 1:31 pm

Re: MINI 070, 075

#4282 Nový příspěvek od luxenn »

Na cnc uděláš max polotovar a určitě ne za 30 sekund, potom na odvalovačce ozubení, cementování a kalení a následně brousit zuby, otvor, čela. Jedině můžeš ušetřit když to uděláš z nekvalitních materiálů, bez tepelné úpravy a bez broušení ale potom trvanlivost výrobku bude minimální.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4283 Nový příspěvek od Atlan »

Cementovanie a brusenie nieje potrebne, material sa pouzije taky aby bol pouzitelny, ani mekky ani tvrdy.
Su stroje cisto na vyrobu ozubeni a nic ine. Vsetky operacie v jednomstroji. A tie jednoduche kolesa z sokmimi alebo rovnimi zubami pochunujem ze budu brusene. Neni dovod. To sa zabehne. Zase sa nieco usetri. A zakalit to je to najmenej, nekalis predsa jedno koleso vela naraz.

A nakoniec tie kolesa zacala honda robit z plastu.

Hlavne nezabudni ze za cenu 1 hondy mas 3 nove ciny.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4284 Nový příspěvek od boyten »

já na ali kupuju z číny věci, které jsou proti tomu u nás za pakatel. Třeba u toho motoru, jo něco můžou ošidit levná pracovní síla, podle mně jsou to tak trochu kecy. Prostě se nás tady snaží oškubat. To že se chystají na vše mimo EU dát clo a dph je jenom loby eu výrobců, kteří chtějí omezit čínu do eu protože jsou to miliony balíků a balíčků ...... Plastový výlisek ptáka na plašení špačků u nás ve vinařských potřebách 700-800 Kč v Číně 7€ a je to ten samý pták.

no ale k věci, mám v minikovi ten Berlan 13 HP, už jsem ho s tím koupil, dávám 20-40 mth ročně, Olej starline, polosyntetika 10W40, výměna KAŽDÉ jaro. Vzduchový filtr jsem udělal z molitanu, občas dle nálady vyperu v jaru, vyfoukám, nechám uschnout (tak 2x za sezonu)...... Starty pouze elektro páč se mi rozbil ten mechanismus co je na něm startovací lanko, ale stejně bych netahal za šňůrku když můžu jen otočit klíčkem :-D V létě chytá na první otáčku přes jiskru, v zimě když je mínus tak na druhou a to i při ne zcela nabité baterce. Výkon motoru dobrý nijak nepozoruji nějakou ztrátu nebo tak něco. Začínám teď 4 rok. Za mně spokojenost. Až se něco ulomí koupím za 7500 nový a mám zase na nějaké roky vystaráno :-D Je to tak dokonalá kopie hondy, že k tomu pasuje návod od hondy :-D (honda cca 30000, brix 13 HP taky cca 30000) Takže to beru tak, že když mu dám to co chce, tak vydrží i ta čína alespoň něco. Kamoš si koupil skutr honda novy a je co měsíc a půl v servisu s motorem pořád se mu to sere, je nasranej, dumá co bude až skončí záruka...... když je to v pátek na konec šichty, může to být i honda :-D
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: MINI 070, 075

#4285 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

Souhlasím s boyten, prostě nás škubou.... Kvalita stejná a platí se překupníci. V lepším případě si na to dají aspoň
svojí značku! Objednávám tam dost, hodně věcí je stejných jako tady a cena je jinde. Přitom je to ten samej kus....

Mám Berlan 13 HP. Již jsem to s ním koupil, ale prý ho tam dával v roce 2012. Za mne super motor. Nepoznal jsem
rozdíl mezi B&S a tímto (vše dobře slícováno atd..). Já jej mám teď třetí sezónu a v pohodě. Jednou za rok vyměním
olej, profouknu filtr kompresorem. Ani svíčku jsem zatím neměnil (mám ji připravenou). Najedu tak 40-80 Mh za rok.
Nechci to zakřiknout, ale zatím žádné zaváhání. Naskočí hned a má pravidelný chod (i volnoběh). Startuji klíčkem,
tak dvakrát za sezónu špagátem (když to chci zkusit). V zimě jezdím dost (na zahradu atd.), v -15 C jede hned.

Za ty peníze opravdu dobrý. Je tam vlastně už sedmí rok. 8)
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4286 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.
Tak Vám tí šikmooký šlapu. Chvalabohu. Tak by som Vás poprosil čo mám robiť ak mi kolíšu otáčky na Briggs&Straton dvojvalec 16K. Poradí niekto ?
Vilo.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4287 Nový příspěvek od Atlan »

Atlan píše:Ked to robis za misku ryze tak je to lacne.

A vymen membranu. Nebude kolisat, aspon tak to tu par ludi pisalo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4288 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre Atlan: - žiadna membrána tam nieje, teda u Briggsa Vanguard V-twin 16k
Pre ostatných majiteľov týchto motorov - boli upchaté trysky v karburátore. Po prečistení otáčky už nekolíšu a motor pekne beží. Takže nasledujúci postup - kúpiť filter na palivo. A ešte dať dokopy elektriku aby fungoval aj štartér.
Tak nazdar chlopi.
Vilo.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4289 Nový příspěvek od Atlan »

Filter nemusi pomoct, ak traktor parkujes v teple a pouzivas 95 benzin, tak sa z biozloziek vytoria cpastice ktore upchaju trysky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

luxenn
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 10, 2010 1:31 pm

Re: MINI 070, 075

#4290 Nový příspěvek od luxenn »

Zdravím, pustil jsem se do výroby čelní dvoububnové sekačky záběr 85 cm ale nevím kolik centimetrů mají vyčnívat nože z disku a budu sekat na krmení tak jsou lepší nože dva nebo čryři? bubny budu pohánět řemenem a co se stane když se nože potkají? díky za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“