MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4156 Nový příspěvek od vfisch2202 »

"Jediný špek, který na koleně neuděláš, je osazená díra na domeček ložiska, ta je na frézu - jinak se to dá udělat podomácku".

Dedukujem správne ?
... to osadenie je potrebné iba kvôli prípadnej radiálnej hádzavosti kardana aby tie sily tým vzniknuté nemuseli prenášať tri skrutky ktorými je ložiskový domec uchytený na plech ??? Proste je to uložené v tom osadení.

Vilo.

PS: díky za koment Blesku007

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4157 Nový příspěvek od Blesk007 »

Dedukujem správne ?
... to osadenie je potrebné iba kvôli prípadnej radiálnej hádzavosti kardana aby tie sily tým vzniknuté nemuseli prenášať tri skrutky ktorými je ložiskový domec uchytený na plech ??? Proste je to uložené v tom osadení.

Vilo.

Myslím že správná úvaha, je to osazené v držáku i přírubě která to zakrývá.
Trochu jsem zalovil v paměti co se týká axonometrie a trochu měřil, snad se v tom vyznáš.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

čau, držím palce

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4158 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre Blesk007.

Díky super nákres. Tak sa môžem pustiť do výroby.

Vilo.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4159 Nový příspěvek od masko88 »

Peter768 píše:Pri zabrusovaní ventilov namaž olejom puzdro voditka ventilu, nech to netočíš nasucho.
Konce ventilov zabrusuj až keď budeš mať zabrúsene sedlá ventilov. Je to jedno akym sposobom ich skrátiš, len nech je plocha rovná a kolmá na driek ventilu. Pozor aby si to moc nezbrúsil !!!
Ventilovú volu kontroluj ked budeš mať piest v Hornej Úvrati.
Diely kúpiš aj u supa.sk v eshope...do hladania daj kód dielu....dajú sa úpiť aj v iných eshopoch....zagoogli podla kodu a názvu...
Lištu už nemám, s tým Ti nepomôžem.
Ahoj, ahojte, opäť sa po odmlke ozývam :) Podľa perfektného podrobného návodu (veľká vďaka Peťo :potlesk: ) sa mi podarilo ventile zabrúsiť, vymedzil som aj vôľu, kontrola technickým benzínom dopadla výborne 8) Traktor štartuje, teplý, studený, takže sa asi všetko podarilo :rally:
Úplne som sa ale zasekal na zoštelovaní karburátora, keďže po tých rozobratiach už nebude nastavený korektne.
Problém som mal hneď s nastavením voľnobehu, kedy na ňom otáčky kolíšu aj o 200 RPM (doplnil som otáčkomer). Na štelovaciu šróbu voľnobehu to reaguje úplne nepravidelne, dokáže to vystreliť na obrovské otáčky s minimálnym potočením šróby, pod 1600 otáčok to má zase hrubý chod a motor zdochne ak mu nepridám akcelerátor. Pre nepravidelný chod je to úplne boj s veterným mlynom. Na štelovacie šróby na bohatosť zmesi traktor prakticky nereaguje. Voľnobeh môžem dotiahnuť aj úplne bez zmeny chovania(stále nepravidelný chod, žiadne spomalenie otáčok), bohatosť pod záťažou prakticky tiež(ide ale už hladko). Šróby som posúval úplne pomaly a s citom, motor bol zahriaty.

Karburátor sa pritom predtým ako - tak nastaviť dal...

Viete mi prosím ešte pomôcť, alebo dať nejaký tip? Som z toho už zúfalý... :help:
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#4160 Nový příspěvek od Flydali »

... vitajte fšichni ,.... poslední hukot motoru briggs-station po víc , jak dvaceti letech provozu,... velká prda a ticho . Dál jsem už nezkoumal, co se stalo a motor šel do kouta dílny. Zřejmě se zadřel a utrhla se ojnice. Takže, ... kdo by měl zájem o tento motor na náhradní díly, prodám ho pouze za cenu nového karburátoru (p.c. 1500,-kč, 3 roky v provozu jednou seřízený) a startéru (p.c.1200,-kč, 5 roků v provozu bez jediné poruchy).... dále za upravený alternátor, přemotaný na 40V/5A stř. ..! nutno zregulovat na 12V/5A stejnosměr.(https://eshop.vape.cz/z58-regulator-r67 nebo 82), pro dobíjení 12V/45Ah akumulátoru...
.. motor : model 254426 type 0513-01 code 90053110 ...
... cenu bych si představoval 2200,-Kč .... kdo by měl zájem, tak si musí pro něj dojet na Jižní Moravu ke Kyjovu...! Jinak mě kontaktujte přes SZ ...
... mějte se fšichni fanfárově ...

texi
Příspěvky: 307
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: MINI 070, 075

#4161 Nový příspěvek od texi »

...to Tě upřímně lituju :'( :'( , já myslel,že nás tyto motory přežijí, když jsou dobře udržovaný, měl jsi ho někdy v minulosti rozložený ??
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4162 Nový příspěvek od masko88 »

Keď to už ako tak behá, bol som miniho vyskúšať na záhrade. Bolo trochu napršané a celkom ma zarazila priam tragická priechodnosť terénom, zapadol som aj na uzávierke tam, kde predtým nebol problém... Gumy plné blata, záber takmer žiadny.
Aké máte skúsenosti s trakciou? U nás doma je terén pomerne dosť svahovitý. Pomohli by lepšej trakcii klasické šípové pneu? Momentálne mám originálne pôvodné pneu. Ako sa to správa s duplamontážou? Vzhľadom na tie naše kopčeky by zrejme stabilita priečne na svah bola výrazne lepšia. Oranie bez orebných návlekov si už tiež moc nedokážem predstaviť.
Problém mám aj s predkom, originálne pneu na točenie volantu nie vždy reagujú. Správa sa to lepšie so šípovými pneu?
MT8 Mini 070
Dakr FD3

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4163 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre masko88
Ja som vymenil pôvodné pneu za Mitasky s traktorovým vzorom. Trakcia sa zlepšila o 100%, avšak trochu viac poškodzujú trávnik. Tie nové mám vyskúšané aj na snehu a tiež majú super záber! Tiež som váhal 10 rokov s výmenou ale rozdiel je úžasný.
S pozdravom Vilo.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4164 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.

Tak mám problém. Keď mám naštartovaný motor a stláčam spojku tak mi dusí motor - ak zatlačím spojku naplno tak motor zdochne-zcípne !!!
Normálne som pracoval rotačným kypričom až sa mi stalo toto. Nemal niekto podobný problém ?
PS: minulú zimu som vymenil spojkové ložisko (myslím že má číslo 16013 od FAGu), doteraz to išlo celé leto bez problémov

Poradí niekto kde môže byť problém ???

Vilo.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4165 Nový příspěvek od Atlan »

Zozen pomocnika, vyhod rychlost, stlac spojku a skus tocit motorom rucne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4166 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Rýchlosť sa dá vyhodiť, aj hocijaká zaradiť - ak nebeží motor. Ak beží motor potom neviem rýchlosť zaradiť pretože pri stláčaní spojky dusí motor a pri úplnom stlačení (nie pustení) spojky motor to zadusí - niečo tam blokuje otáčanie vstupného hriadeľa do prevodovky! Rozborka spojky má asi neminie, ani nie po roku. Keby vedel niekto niečo poradiť, aby som to nemusel rozoberať tak by som bol rád.
Vilo.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4167 Nový příspěvek od masko88 »

Na jednotke si skúšal štartovať? Traktor by sa mal už pri štarte pomaly hýbať, raz som mal zaseknutú rýchlosť (kus haluze v lese mi ju tam vrazilo bez páky), tak som na 1 aj naštartoval... Minimálne zistíš, či je problém v spojke, alebo je to zaseknuté v prevodovke.

A ďakujem za odporúčanie pneu, tento týždeň objednám, tak som na ne zvedavý :)
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4168 Nový příspěvek od Atlan »

A co to ma stym spolocne, rychlost mas vyhodit preto aby si nahodou netahal cely traktor.
Pomocnik stkaci spojku a tyskusis tocit motorom co to spravi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4169 Nový příspěvek od HONZAD »

Přátelé, po letech jsem se rozhodl opět zprovoznit MINIho. První co jsem vyčistil byl karburátor. Nádrž bude jistě rezavá, a tak prozatím používám náhradní (petláhev). Traktorek kupodivu nastartoval, ale otáčky jsou nerovnoměrné, časem chcípá. Zkoušel jsem podle orig. manuálu i nastavení karburátoru, ale motor je značně nestabilní nedá se to pořádně vyladit a celé se to dost třese. Uvažuji o novém karburátoru, nebo koupit nový motor. Myšlenka na pořízení nového motoru se mi líbí víc, ale nechtěl bych investovat víc než cca 12 tis. Kč. Co jsem se dočetl tady na fóru, tak všichni, co dali nový motor, museli upravovat karoserii. Nechce se mi zasahovat do krásného dizainu tohoto mazlíka, a proto otázka: Existuje nějaký výkonově vhodný motor, který by se dal použít pro Miniho a to ve výše uvedené cenové hladině? Klidně i s el. startérem.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

losos
Příspěvky: 4
Registrován: pát úno 10, 2017 10:40 pm
Bydliště: Mikulov na Moravě

Re: MINI 070, 075

#4170 Nový příspěvek od losos »

vfisch2202 píše:Nazdar chlopi.

Tak mám problém. Keď mám naštartovaný motor a stláčam spojku tak mi dusí motor - ak zatlačím spojku naplno tak motor zdochne-zcípne !!!
Normálne som pracoval rotačným kypričom až sa mi stalo toto. Nemal niekto podobný problém ?
PS: minulú zimu som vymenil spojkové ložisko (myslím že má číslo 16013 od FAGu), doteraz to išlo celé leto bez problémov

Poradí niekto kde môže byť problém ???

Vilo.
Ahoj všichni,
měl jsem stejný problém a bylo prasklé spojkové ložisko. Rozborka spojky tě nemine.

Víťa

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“