MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4711 Nový příspěvek od vfisch2202 »

pre Bleska: načo mám šetriť chválou, keď si makač. Čo chytíš do ruky tak to zmákneš - elektrické veci, hydrauliku, koštrukčné veci ... vidím to na tvojich fotkách. A lakovačka Miníka - nechápem - ten lak na červenej farbe - SUPER! Nemám problém pochváliť peknú robotu. :friends:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4712 Nový příspěvek od BourakBob »

Blesku dík. 8) Prosím tě ještě jsem řešil do budoucna jestli se dá sehnat kardanová hřídel k rotavátoru a zbytku příslušenství?
Nikde jsem ho nenašel i když jsem se dvakrát nezajímal dál když jsem ho neviděl. Zatím ho asi nebudu potřebovat. Jen tak pro zajímavost.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4713 Nový příspěvek od Blesk007 »

Vfish: díky ještě jednou :) Ten lak není lak, je to syntetika. Pěkně se slila do hladka.
Bob: Kardan se dá sehnat v Kardanexu.cz ještě ho dělají (nevím jak dlouho). Vyřizuje to paní Kypěnová na mailu vedeni@kardanex.cz . Já ho kupoval přesně před rokem v březnu a i s daní a poštovným stál 4823 peněz. Až budeš mít traktor doma tak o tom popřemýšlej, protože to nebudou dělat věčně - řekl bych že zpracovávají zděděné zbytky. Asi by ho vyrobili i na zakázku, ale nejspíš za jiné peníze. Nejspíš ho v budoucnu budeš potřebovat.
čau

Domin
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 23, 2021 12:36 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: MINI 070, 075

#4714 Nový příspěvek od Domin »

Manzetu som daval podla starej, ak nebola povodna spravne tak som ju dal zle aj ja, vacsi priemer nanzety smerom do vnutra valca, je to ok?

Pred pretesnenim som dolieval hydraulicky, po pretesneni a studovani fora kde niekto uvadzal ze lepsi je motorovy tak som pouzil ten (10w40). Hydrojednotka sa sprava ale uplne rovnako, ziadna zmena.

Domin
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 23, 2021 12:36 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: MINI 070, 075

#4715 Nový příspěvek od Domin »

Blesk007_
Odvzdusnoval som podla prirucky, avsak vzdy cca. 5mm pred max zatlacenom pieste to slo lahsie, akoby tam bola nejaka vola alebo bejaky vzduch. Nevedel som sa toho zbavit aj ked som proces opakovak x krat.

Hydrojednotka sa potom spravala tak, ze ked som jej trochu pomohol z max vysunutia ( paka pumpovania isla lahko) cca. do polovice, potom sa chytila a vtahovala piest( citelny odpor na pake) piest ale kedykolvek siel vysunut naspat, resp hydraulika by neudrzala ramena zdvihnute. Padli by dole.

A este otazka. Ak pridete piestom na max zasunutie. Ide vam pohnut pakou pumpovania? Mne ide aj vdedy aj ked som na max zdvihu. Nema by byt tuha?

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4716 Nový příspěvek od Blesk007 »

Domin: hele páka by měla být na konci tuhá, maximálně kdyby tam zbyl vzduch, tak na něm bude "pérovat". A koukal jsi na kuličky ve ventilech, jestli nejsou nějaké špatné, zabordelené a nebo zalepené? Pérka musí být také ok. Prostě je tam nějaká chybka :-/ Musíš hledat :prace:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4385
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4717 Nový příspěvek od Peter768 »

Manžeta ma byť širším priemerom dozadu.
Nepomiešal si tie guľôčky ak si ich mal vybraté? Každá guľôčka ma za tie roky svoju vybehanú polohu a najlepšie s ňou nehybať. Tam sa an tak nič nepretesnuje. Ešte si skontroluj to šupatko čo ovláda spúštanie hydrauliky. Odpoj tiaho a skús či ide na doraz do krajnej polohy. Skús s nim aj pootočit rukou a pumpuj..ide o to či si zle nezložil tiahla ... Daj potom vedieť...

Domin
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 23, 2021 12:36 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: MINI 070, 075

#4718 Nový příspěvek od Domin »

Blesk 007_
Ventily som tiez cistil ale vzdy po jednom a tak aby som nieco nedomiesal. Gulicky a pruziny vyzeraju byt OK.

No to je to ze musim najst tu chybu no zienka mi hrozi pomaly rozvodom ze stale sedim pri tom traktore. :'(

Skusim este raz vsetko rozobrat a prekontrolovat. Inac ako to odvzdusnujete vy? Tak ako je uvedene v prirucke?

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4719 Nový příspěvek od Blesk007 »

Hele Domine, to je nejlepší ženě koupit nějaké nové tričko a nebo spoďáry :) (asi online, protože fašouni zavřeli obchody).
S tou manžetou je to jak psal Peter, musí být širší k zadku traktoru.
Já tu jednotku prodal a předělal traktor na elektrické čerpadlo, ale když jsem ji dával pryč, tak jsem ji trochu poladil a odvzdušňoval podle návodu a běhala obstojně. Olej jsem tam dával hydraulický, nějaký co se používá do výtahů.
Asi už mohu jen držet palce, vše už jsme si tady asi napsali - nic dalšího mě nenapadá. Ahoj

Domin
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 23, 2021 12:36 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: MINI 070, 075

#4720 Nový příspěvek od Domin »

Peter768_

Manzetu mam tym padom spravne. Celu hydrojednotku mam dole takze skusam vsetko co ma napadne. Supatko som mal vonku s tym ze som odvrtal kolik na druhej strane aby sa neposkodil O-kruzok pri vkladani. Pekne sa pootoci az na doraz. Skor mam pocit ako by si od niekial tahalo vzduch alebo co.
Nedokazem ju dokonale odvzdusnit. Nech to skusam kolkochcem. Este som rozmyslal ze ist skor vylucovacou metodou kedze aj po pretesneni sa sprava rovnako ako pred tym. Ci nebude chyba niekde inde. :zapomel:

Domin
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 23, 2021 12:36 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: MINI 070, 075

#4721 Nový příspěvek od Domin »

Blesk007 píše: pon bře 29, 2021 12:23 pm Hele Domine, to je nejlepší ženě koupit nějaké nové tričko a nebo spoďáry :) (asi online, protože fašouni zavřeli obchody).
S tou manžetou je to jak psal Peter, musí být širší k zadku traktoru.
Já tu jednotku prodal a předělal traktor na elektrické čerpadlo, ale když jsem ji dával pryč, tak jsem ji trochu poladil a odvzdušňoval podle návodu a běhala obstojně. Olej jsem tam dával hydraulický, nějaký co se používá do výtahů.
Asi už mohu jen držet palce, vše už jsme si tady asi napsali - nic dalšího mě nenapadá. Ahoj
Dakujem za rady, a urcite sa ozvem ak to dam do kopy. Alebo to mozno zase skonci chutou s tym smarit o zem a isty cas sa na to nepozriet.

josefadelak
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 13, 2012 9:31 pm
Bydliště: zruc

Re: MINI 070, 075

#4722 Nový příspěvek od josefadelak »

Ahoj chtěl bych se zeptat jak máte řešený hardi spojky? A mě tam vydrží tak rok víc ani tuk díky za, odpověď

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4723 Nový příspěvek od Atlan »

:pohlavek: dali tam kardanove krize :D

Skor bude problem v materialy, lisovane z ciernej tmy. To potom nevydrzi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

šindy
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 15, 2013 7:42 pm
Bydliště: Brno

Re: MINI 070, 075

#4724 Nový příspěvek od šindy »

Ahoj všem, potřeboval bych radu ohledně karburátoru u originálního Briggs motoru s karburátorem vlevo a výfukem vpravo (z pohledu řidiče). Vyčistil jsem před sezónou ultrazvukem karburátor a opravil děravý plovák a dal nové těsnění a membránu paliv. pumpy. Nastavil obě trysky, motor běží. Ale v krytu filtru se mě objevuje celkem dost benzínu. Zkoušel jsem ubrat na bohatosti, ale nijaký extra rozdíl to nebyl, pouze v chodu motoru. Co by mohlo být špatně?
Obrázek

pepa_11
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#4725 Nový příspěvek od pepa_11 »

Ahoj,
mám motor s jiným karburátorem, který je vpravo. Napadá mě, zda jsi tou opravou neudělal plovák moc "těžký" a karburátor se příliš přeplavuje.
Pepa

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“