MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#4321 Nový příspěvek od Flydali »

janko.ch píše:Zdravím, chcel by som na miniho prerobiť ručnú hydrauliku na poháňanú od motora. Ak niekto máte takto prerobené, odkiaľ poháňate hydraulické čerpadlo, akej velkosti čerpadlo použiť, hyd. valec, ventil, rozvádzač?
... vitaj Slovane, ... já jsem použil zubové čerpadlo z posilovače řízení z nějaké větší dodávky, asi Peugeot. Dej si pozor , používají se na serva i lamelové čerpadla, skoro stejná , jako vývěva a ty mají menší pracovní tlak, u posilovačů není potřeba vysoký tlak, proto u zubových bývá někdy omezovač tlaku. ... Já jsem udělal na čerpadle jedinou úpravu, a to, že jsem rozšířil na výtlaku na kanálku větší průměr. Prostě jsem 3ku díru provrtal na 6ku . Koupil rozdělovač i s pojistným ventilem, a takový, když je v O poloze , olej volně protéká přes filtr do nádržky. Pístnicu jsem sehnal dvojčinnou, ale že byla dlouhá, tak jsem ju zkrátil, aby mě vyhovovala a zapojil ju , jako jednočinnou a na druhý vývod jsem dal ucpávku s malou dirkou na únik vzduchu . Hadice jsem nechal udělat na míru. Dříve jsem zrušil na dobro origo kardan s hardinama a vrazil mezi motor a spojku upravený vysokootáčkový kardan ze Žigula. Řemenicu jsem umístnil za kříž na tříramenný unašeč u spojky. Protože vím, že v budoucnu nebudu používat nic na přední náhon ... sekačku na trávu ... zkrátil jsem tisícihran, který jsem později použil na náhon na vyorávač, a tím vzniklo místo na držák s čerpadlem. Nádržku jsem umístnil za sedačku na pravou stranu s objemem 2 litry. Na nádržce je přivařený závit na filtr a holendr na hadici. Olej z rozvaděče jde přes fitr do nádržky. BaS motor se odebral na věčnost, tak jsem na rám napasoval Hondu 16Hp elektro. Řízeni jsem taky překopal, všechno jsem zrušil a vrazil tam převodku řízení z Favouša.Tím, že nový motor má svoju nádrž, tak původní šla pryč, a bylo místo na úpravu řídící tyče, tak aby byla pevně uložená v kluzném pouzdře a neměla vibrace a vůle, jako měla v gumovém uložení v nádrži. Byli požity i malé křížové kloubky na propojení řídicí tyče s převodkou. Fčil můžu točit volantem pouze jedním prstem .....
... měj se fanfárově ...

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4322 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Flydali, nemáš někde na webu uloženou fotodokumentaci k těmto všem úpravám? Docela bych to okouknul (a asi nejen já). Ahoj a pěkný den

Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: MINI 070, 075

#4323 Nový příspěvek od Flydali »

... vitaj Slovane,... Blesku, o víkendu udělám pár fotek a prdnu to po neděli na ULOZ.TO .. bez hesla ... pod nějakým názvem ... už tam jsou výkresy * vibrační vyorávač brambor * a * vyorávač brambor * a na jutubku je aj video pod tímto názvem * mini 070 - vibrační vyorávač brambor *..., ale to už jsem tu psal , tak už se víckrát nebudu opakovat ...
.. měj se fanfárově ...

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4324 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj a díky, rád se přiučím :) Vyorávač jsem už viděl, ale na těch našich pár erteplí to nemá cenu, to zvládám ručando.
Hezký večer

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: MINI 070, 075

#4325 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

Pro představu foto rozvaděč a pumpa s motorem. Pavel


Obrázek

Obrázek
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

Milhausz
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2018 8:39 am
Bydliště: Kroměříž

Re: MINI 070, 075

#4326 Nový příspěvek od Milhausz »

zdarec chlapi, objednával jste někdo motor v Německu ve Wiltec.de? Nejde mi nastavit doprava do čr. Někdo nějakou radu? Zkouším to už 14dnů a pořád nic a oni nereagují.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4327 Nový příspěvek od HONZAD »

Já tam motor objednal, ale dopravu jsem špatně zadal po Německu. Pak jsem to pár dní řešil po emailech a doplácel dopravu do Čech. Komunikace a ochota byla perfektní. Zkusil bych jim napsat, ať poradí jak to řešit.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Milhausz
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2018 8:39 am
Bydliště: Kroměříž

Re: MINI 070, 075

#4328 Nový příspěvek od Milhausz »

jsem jim psal už dvakrát a zatím bez reakce

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4329 Nový příspěvek od Atlan »

a pisal si anglicky alebo nemecky ?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Milhausz
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2018 8:39 am
Bydliště: Kroměříž

Re: MINI 070, 075

#4330 Nový příspěvek od Milhausz »

nemecky

Uživatelský avatar
janko.ch
Příspěvky: 29
Registrován: pát led 05, 2018 8:53 pm
Bydliště: Dubnica n/V

Re: MINI 070, 075

#4331 Nový příspěvek od janko.ch »

Zdravím chalani, v zime pri odhrnaní snehu mi prestala fungovať uzavierka diferenciálu dnes som to rozobral a na spojke uzavierky kat.číslo 68686 strhlo všetky čelné zuby. Nemá niekto na predaj náhodou tento náhradný diel?

Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: MINI 070, 075

#4332 Nový příspěvek od JPos »


Uživatelský avatar
janko.ch
Příspěvky: 29
Registrován: pát led 05, 2018 8:53 pm
Bydliště: Dubnica n/V

Re: MINI 070, 075

#4333 Nový příspěvek od janko.ch »

JPos píše:Zavolej si do firmy http://www.zahradnitechnika.zlinsko.com
Zdravím, volal som, ale nemá údajne si nepamätá, že by niekomu sa tento diel poškodil, takže stále zháňam, ak by niekto mal nech sa ozve.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4334 Nový příspěvek od Peter768 »

Poslal som Ti sukromnu spravu...prečítaj si....bol tam odkaz...
http://www.tz4k14.sk/ND-malotraktor-MIN ... 12_0_1.htm

K tomu zahradna technika zlinsko....klame...ja na som kedysi zháňal diely do prevodovky...povedal mi to isté, a pritom také diely od neho kupovali chalani tu z fóra :(

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4335 Nový příspěvek od Blesk007 »

Pavel_Arny píše:Pro představu foto rozvaděč a pumpa s motorem. Pavel


Obrázek

Obrázek
Ahoj Pavle, koukám že máš pokaždé rozvaděč v jiné poloze, to byl v kolizi s ruční brzdou?
Ten typ je P40 jako v odkazu? https://www.kardanka.cz/hydraulicky-roz ... 29941.html
Pěkný večer

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“