MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4741 Nový příspěvek od Peter768 »

Vyzerá dobre.
Blesk007, ja mam taký zlozvyk, ked niečo priveziem domov hneď to rozoberám :smich:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4742 Nový příspěvek od BourakBob »

Jasné zítra ho nafotím lépe malej bude chtít určitě jezdit.. mrknu na ten olej a kdyžtak uvidím časem rozebírat to teď nechci. Koukal jsem že z motoru na vyˇvodové hřídeli vytekla slzička oleje přes gufero.. no bude asi potřeba vše odladit a odzkoušet 🙂

Jinak mě stál 45tis motor je v podstatě zánovní nebo hodně dobře umytý 😂

BeranekCZ
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 18, 2021 11:12 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#4743 Nový příspěvek od BeranekCZ »

Zdravim. Tak jsem si taky doma poridili 070 mini. S rotavatorem. Chtel bych poprosit o par rad.
  • - Predchozi majitel sundal vyrobni stitek. Protoze natiral podvozek. Pak ho nekam zalozil a uz ho nema. Tak se chci zeptat, jaky tam patri? https://www.uszone.cz/bodyplates/e-sear ... 0&y=0&qm=2
    patri tam opravdu tento? https://www.uszone.cz/bodyplates/eshop/ ... bni-stitek
    - Pokud zvednu kryt motoru tak tam nikde nevidim zadny drzak abych nemusel kryt porad drzet. Muze mi prosim nekdo vyfotit jak to bylo reseno u originalu, abych to mohl dodelat.
    - Da se nekde koupit paka na pripinani nahonu? Nebo jsou nekde nakresy s rozmery? Tady u toho je jen rovna tyc a vsude vidim, ze ma byt zahnuta. Tak bych rad navrat k originalu.
    - Chybi nam 2 predni zavazi...nevidel nekdo nejake ke koupi?
To je zatim asi vse, ale dotazy urcite jeste budou? :D Mini jsme zatim projeli jen po travniku a zda se OK. Jen tam jde divne zpatecka, ale to pry bude spatne sestelovana kulisa. Motor uz tam original neni. Je tam nejaky s 13HP a elektrickym startovanim.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4744 Nový příspěvek od Blesk007 »

Peter, to znám :) Dělám to taky. Když mi byly 3 roky, tak jsem dostal takovou tu malou plechovou pětadvacítku na klíček (myslím, že ji dělají dodnes) a během chvilky jsem ji rozhodil po stole, abych viděl, jak to všechno funguje :) Dostal jsem sice vynadáno, ale ne moc. Zpětná sborka trvala sice celé odpoledne, ale podařilo se a ani mi nic nezbylo :)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4745 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Beránku, vítej v týmu :) Nejlíp když pošleš nějaké fotky a my ti to tady okoukneme :) Všechno se dá poladit, dokoupit, případně vyrobit :)
Ten štítek MT8 vypadá nadějně. Také nemám štítek, za tu pohnutou historii ho můj Miník někde ztratil a asi si ho objednám.
Sice bych ho dokázal vyrobit, ale za ty prachy to není špatný, minimálně hodinu by mi dala jen grafika, takže je to jasný.
Jestli ti nikdo nevyfotí tu fajfku na kapotu, tak to večer udělám, ale je to jednoduchá "Z" vzpěra. Najdeš ji v seznamu dílů i s tvarováním té páky náhonu - projeď si originální i Rožňavský. Závaží by bylo asi nejlépe nechat odlít, jestli je u Pardubek někde nějaké menší slévárna, zaformované je to za minutu a odlitek triviální. Občas se někde nějaké objeví, ale většinou tak 1500 +- a tohle by asi vyšlo levněji. čau

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4746 Nový příspěvek od Blesk007 »

Beránku, tak jsem koukal na ty štítky a celkem to sedí, mám tu jeden stažený a ten je s logem Agrozet (asi novější) ale jinak kolonky jsou OK. Pokud to budeš chtít formálně správně, tak musíš zjistit jaká firma ten tvůj vyrobila a kdyžtak si ho nech předělat, neměl by to být problém. Ikdyž to je fakt kosmetická záležitost. Podle toho co píšou na netu, tak Agrozet byl nástupcem Agrostroje, ale vím o tom houby :) Ale čekal bych u Agrostroje spíš s.p., než akciovku.
Obrázek
Ten šprajc pod kapotu mám trochu přizpůsobený motoru, v originále byl rovný, tady ho máš:
Obrázek
pěkný den

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4747 Nový příspěvek od BourakBob »

Pár fotek na rajčeti mrkněte trošku jsme jezdily s mladým

https://bourakbob.rajce.idnes.cz/Mt8_070_Mini/

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4748 Nový příspěvek od Peter768 »

Opakujem sa, traktorik vyzerá veľmi dobre a je kompletný 8) Ak budeš chcieť orať a v zime odhŕňať sneh, tak dozadu daj traktorový vzor pneu a pôjde ako malý tank :)
Máš tam elektrický štartér?

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4749 Nový příspěvek od BourakBob »

Peter jj na zimu mám v planu mitasky dopredu i do zadu asi jezisek donese.. :) je to jen rucni start ale zatim me to nevadi seznamujem se do budoucna to chci urcite poresit a dotahnout k obrazu svemu :) jinak jsem rad ze se libi taky z nej mam dobry pocit ze ty rozumne penize za to staly do posledni koruny 8)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4750 Nový příspěvek od BourakBob »

Ještě mě napadlo jestli neobuji miníkovy 15ky disky s traktorovym pneu.. nabral by na sirce a stabilite.. videl jsem to na videu a s panem jsem komunikoval bude to pracnejsi ale vysledek stoji za to podle me :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4751 Nový příspěvek od Peter768 »

Môžeš daj aj tie... 8) budú drahšie :)

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4752 Nový příspěvek od Blesk007 »

Dobra prace, Bobe 8) Vypada to, ze se o nej pekne pan staral - to byl prvni majitel? Tak at ti dlouho a dobre slouzi.
Mas k nemu nejake naradi?

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4753 Nový příspěvek od BourakBob »

Nene první majitel ne, pán to koupil již s novým motorem a takhle opravené s novými hardy spojkami a přeťesněnou hydraulikou a v podstatě v pořádku. Dodal akorát kapotu kterou upravil pro motor je vidět že je trošku předsazená.. ale staral se bylo vidět že je čistý nikde neprolíná olej.. myslím že dobré.. 8)

Pán se zamiloval do vzhledu 075 a měl možnost koupit i s origo vozíkem tak 070 prodal.

Nářadí nemám. Miník bude hlavně na odvoz dřeva a štěpky z bodu a do bodu b.
Vyvázmení bioodpadu a podobně přilšti rok chcem dát nějákou bramboru a česnek tak musím nářadí dodělat

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4754 Nový příspěvek od Blesk007 »

Bobe, tak to jo, pánovo zamilování řešit nebudu, ale tohle vypadá jako dobrá koupě :)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4755 Nový příspěvek od BourakBob »

Jen jsem citoval co mě pán říkal :D

Zatím jsem taky přesvědčen že jsem koupil dobře. :) Už teď se těším až ho pořádně zapřáhnu do práce :D
Jen musím ještě předělat káru co mi tu zbyla po dědovi za Varinu. Je trošku křivo svařená takže uřezat náboje a znovu a lépe :D
Fotky pak taky dodám. 8)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“