Veteranistovo

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Veteranistovo

#16 Nový příspěvek od thovt »

Spíše bych uvažoval o přestavbě na plyn, u karburatoru bude funkční jen klapka.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Veteranistovo

#17 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ahoj,
zima je asi už u konce, tak je čas taky něco udělat na traktoru, no práce pro něj moc nemám, ale přece musím taky něčím jezdit na výlety :vysmech:
Včera jsem se teda do toho pustil, pořád mi tekla voda, na chybě byla prasknutá těsnící guma na obtok prvního válce mezi blokem a tělesem vodní pumpy.
Zatím jsem jen vyškubl chladič a sundal vodní pumpu s tělesem.Musím to očistit a pak to půjde zpět vše, mimo toho těsnění bylo vše OK, ale nebaví mě před každou jízdou vodu dolévat.
Co mě asi dále čeká, je sundání hydr. čerpadla, protože se mi nedaří zatím nasadit na čep rámu pístnici přední hydraliky :vztek:
Další fáze bude akce PALIVO. Origo AC pumpu asi úplně sundám a dám záslepku, stejně když bude na suchu, tak by velkou životnost neměla. Půjde místo ní el.čerpadlo, snad se starty zlepší s ním. Před karbec dám odbublinkovávač z Favoritu a bude to OK, pak nebudu mít strach, že čerpadlo přetlačí ventil plováku. Další věc, že by to chtělo vyřešit palivovou nádrž, zatím tam mám pořád jen kanistr zavěšený :vztek: Jenže opravovat tu starou orezlinu se mi zatím nechce, kupovat jetou nechci, spousta peněz s nejistým výsledkem. Do budoucna chci udělat novou z nerezu a mít na vždy pokoj, jen jsme se ještě nedostal k tomu, abych vůbec nakreslil výkres pro výrobu, natož začal.
A v neposlední řadě je karbec, na tomhle nefunguje vůbec sytič, několikrát jsme ho měl rozdělaný a čistil a nic, budu muset sehnat/najít jiný.pak chci udělat ještě olej v reduktoru a asi i převodovka rovnou.
Asi když už mám sundaný altík, uvažuji, že tam prásknu rovnou nějaký jiný, výkonější.
Přemýšlím jak pořešit přední světla, mám tam "zetor" wesem světla a uvažuji je dát po boku masky na styl Cryslatu, ono MTčko se mu maskou přece jen podobá.
A nejdůležitější věc, potřebuji větrák do kabiny v létě to je hrůza v té kabině.
A když bude fungovat dám novou baterku, ať mám nějakou radost.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“