DD tz4-k14-B

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
DD TK 14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 18, 2019 10:56 am
Bydliště: Níhov

DD tz4-k14-B

#1 Nový příspěvek od DD TK 14 »

Zdravim chlapi,
tak jsem si taky poridil tkcko. Mel by to byt rv. 1989 a je zo Slovenska. Uz sem udelal komplet GO predku (motor, prevodovka, portaly). U motoru se mi zapekly krouzky a pist uz sel taky do duchodu. Prevodovka se mi bohuzel roztrhla protoze jako tkckovimu zacatecnikovi mi neprislo moc divny ze se obcas zasukuje prevodovka. Ovsem kdyz v ni zacalo pak klepat, musela se masina rozpulit. No priatel slovensky tam v prevodovce uz byl ale zapomnel tam dat zapadku (kolik) kterej prave zamezuje aby se daly zaradit dve rychlosti za jednou. Kdyz uz jsem to mel rozpuleny tak jsem tam dal rychlejsi 3. Stupen a muzu rict ze je to mnohem lepsi. No jeste jsou na trakturku udelany nejaky vychytavky napr. Sponovaky na lanka rucni brzdy (chci zkusit a pak kdyztak dam i na zadek), spinac baterky a chystam se jeste na GO zadku, dvoucestnej rozvadec a taky jsem jeste premyslel nad nejakou kontrolou mazani, ale to se mi jeste nejak v hlave nevymyslelo :). Tot minulost, v soucastnosti masina jede a neni s ni zadny problem. Chci byt vernej jednovalci tak proto sem se sem pridal, protoze se tu da najit vse. Pridavam par fotek. Tak at to frci a lokomotivam zdar :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: DD tz4-k14-B

#2 Nový příspěvek od Atlan »

No a teraz napis za kolko si kupil, a kolko stali opravy.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: DD tz4-k14-B

#3 Nový příspěvek od GeorG9 »

Gratuluji ke koupi stroje :) Vypadá jak kdyby právě vyjel z brány Agrostroje.
Koukám že si jej začal vylepšovat, je pravda že v tomhle máš obrovské možnosti seberealizace, od předělávky brzd, přes řízení, hydrauliku, až k výkonnějšímu motoru. Při pravidelné údržbě s ním budou jezdit ještě vnuci.
Co to máš značku těch předních pneu? Ty šípy vypadají masivněji, takže životnost by měla být delší 8)
Co máš za příslušenství?

DD TK 14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 18, 2019 10:56 am
Bydliště: Níhov

Re: DD tz4-k14-B

#4 Nový příspěvek od DD TK 14 »

Prvně jsem chtěl dat převodovku na generálku k Šálkovi, ale nakonec mi s tím pomohl kamarád a udělali jsme to doma. Oprava vyšla na cca 15 tis. (komplet ložiska, gufera, 2x ozubené kola a ta rychlejší 3. ).

Jinak přední šípáky jsou opravdu "mazec" je to nějaká čína. Jen mě mrzí že pan priatel slovenský nedal rovnou všechny 4 pneumatiky nový, protože v zadu když je menší vzorek tudíž i menší obvod kol tak se to trochu hádá a pro traktor to není moc dobrý, ale jelikož jezdím hlavně po polních cestách tak tam to až moc nevadí, ale po silnici je to naprd. Takže přemýšlím nad koupí nějakých podobných šípáků, ale ještě uvidím.

Co se týče příslušenství tak klasika dvoukola ale po domácku dělaná, pluh zatím seřizuju páč taky není originál a nedávno jsem koupil kultivátor, ten by měl být na tk 14 vhodný, tak uvidím.

Jak píšeš seberealizace se meze nekladou, do budoucna bych tam chtěl udělat vypínaní přední nápravy abych z toho mohl mít stacionárku. Například na kuželovou štípačku (aby se nemuselo heverovat kolo, protože si myslím že na motorovou závislost by se kužel točil moc rychle a navíc motor by to asi neudejchal), ale to je hudba budoucnosti. Motor pokud pošlape tak ho měnit nebudu, ale jak píšu chci nějak vymyslet kontrolu toho mazání, už sem tady něco pročetl ale nějaký řešení který by bylo vážně řešení jsem ještě nenašel.

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: DD tz4-k14-B

#5 Nový příspěvek od donkomposto »

Až vymyslíš kontrolu mazání, tak dej vědět. Je to na Nobelovu cenu. Nevěřím, že to je vůbec možné. Musíš vzít v úvahu, že tam není žádný průtok oleje a ani žádný měřitelný tlak. Není vlastně co kontrolovat. Někdy se až divím, že to stačí mazat. Předpokládám, že než se takový způsob mazání vyvinul, tak vynálezci zadřeli řadu motorů.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: DD tz4-k14-B

#6 Nový příspěvek od GeorG9 »

Takže oprava vyšla celkem levně, jen ty 4 ozubená kola vyšli beztak pomalu 10 t.
Vypínání přední nápravy je super věc, dostaneš tak 4 rychlosti na kardanu a hlavně revers. Ten je na kuželovku k nezaplacení, když se ti sekne kužel v suku.
Ty zadní šípáky vyměn ale co nejrychleji, zatím bych nezapínal zadek ať něco nepovolí. :)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: DD tz4-k14-B

#7 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Podľa tých vychytávok ako: odrazky na svetlometoch a prídavné závažia priamo v diskoch a traktor možno štetcom natretý, predpokladám, že ste ho kúpili v Moldave nad Bodvou, v takom prípade nejde celkom o priateľa slovenského, ale skôr o paraszta maďarského.
Neviem, ale s tou kontrolou mazania by som si ja hlavu tak nelámal, keď viete, že vám funguje mazací lis a z výfuku kvapká olej, tak by to malo mazať. Ja tam dávam olej M7ADX (je redší ako M6AD) od roku 2014, kedy bol motor v oprave u pána Jurču (Slav-servis), ktorý mi tento olej doporučil.

DD TK 14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 18, 2019 10:56 am
Bydliště: Níhov

Re: DD tz4-k14-B

#8 Nový příspěvek od DD TK 14 »

Dik za poznatky.

Jinak prikladam fotku jak sem vyresil dotahovani lanek brzd. Zatim to slape jak ma.

https://i.postimg.cc/KzY606X8/IMG-20190307-175230.jpg

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: DD tz4-k14-B

#9 Nový příspěvek od donkomposto »

Ten šponovák je funkční, ale asi se bude povolovat. Chtělo by to aspoň z jedné strany přidat matku na zajištění -jako kontramatku. Nevím jestli existuje matka s levým závitem na druhou stranu.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: DD tz4-k14-B

#10 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ja som cca takto prerobil tiahlo na rucnej brzde, ale zakazdym sa mi zdalo ze sa spanovak uvolnuje. Dal som z oboch stran maticu.. Jedna prava druha lava... Zatial este velmi neodskusane.. To iste asi spravim na tiahlach na zadne brzdy, aj ked tam ten pocit z povolovamia spanovaku nemam..

DD TK 14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 18, 2019 10:56 am
Bydliště: Níhov

Re: DD tz4-k14-B

#11 Nový příspěvek od DD TK 14 »

Dnesni odvoz 4m klad. + nejakej metr na zatizeni. :prace:
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ninja
Příspěvky: 88
Registrován: úte srp 16, 2016 8:48 pm
Bydliště: Olomouc

Re: DD tz4-k14-B

#12 Nový příspěvek od Ninja »

Také gratuluji k TK. I já jsem jako jednu z prvních věcí na TK upravoval brzdy. Ruční brzdy jsem předělal na napínák s vidličkami. Vidlička byla jen z pravým závitem a tak pomocí spojky s levým a pravým závitem jsem ji prodloužil do potřebného rozměru na TK.
Proti povolení kontruji maticemi.
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,
Zadní brzdy jsem řešil napínáky spojené vahadlem z pásoviny a karabinkami na pedál brzdy přes jednozvratnou páku.(viz obrázky) Upravené brzdy fungují bez problémů po celou dobu co je mám.
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,
všechny fotky o mém TK-14 na http://ninjaa.rajce.idnes.cz/TZ_4-14/

DD TK 14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 18, 2019 10:56 am
Bydliště: Níhov

Re: DD tz4-k14-B

#13 Nový příspěvek od DD TK 14 »

Ty zadní brzdy se mi líbí. Chystám se je udělat na stejném principu.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: DD tz4-k14-B

#14 Nový příspěvek od -Lycan- »

Nazdarek ja mam podobne a oproti povodnym to brzdi lepšie jak ABS 8) ja si pri skuske malem vymlatil zuby na volante 8)
Obrázek
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

DD TK 14
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 18, 2019 10:56 am
Bydliště: Níhov

Re: DD tz4-k14-B

#15 Nový příspěvek od DD TK 14 »

Chlapi nevíte náhodou o někom kdo by prodával servořízení na tkčko? Stačí jednopístový. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“