WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2911 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak ať sloužej 8) takováhle kombinace - pevnej a kloubák - je ideál. Proč si nevzal zrovna Vegu s kabinou?

Miniagro
Příspěvky: 154
Registrován: ned lis 30, 2014 3:06 pm
Bydliště: Polensko

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2912 Nový příspěvek od Miniagro »

Kabina by u mě ani u kluka neprošla,protože chcem snadný přístup ke všemu ovládání a opravám ze země,jen se natáhnout a chmátnout. Jinak jsme si mohli nechat Zetora 4011 s velkou kabinou nebo 8145,kdo to má pořád obíhat a líst nahoru a dolu.

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2913 Nový příspěvek od Boniek »

Dokončil jsem další udělátko ke Cabriu - jeřábek
Obrázek a s tím souviselo několik dalších úprav: Přidání další dvojice rychlospojek Obrázek,
přepínání hydraulických okruhů (dopředu/dozadu)Obrázek, hydraulický třetí bod Obrázek, přepad do nádrže hydrauliky Obrázek a aretaci páky třetího okruhu Obrázek. A mimo to jsem si ještě trochu upravil přístrojovku Obrázek.

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2914 Nový příspěvek od bawor »

Zítra začíná v Českých Budějovicích výstava Země Živitelka a traktory z Prostějova tam po dlouhé době budou mít taky zastoupení 8)

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2915 Nový příspěvek od Boniek »

bawor píše:Zítra začíná v Českých Budějovicích výstava Země Živitelka a traktory z Prostějova tam po dlouhé době budou mít taky zastoupení 8)
Něco málo tam je, ale zastrčený až úplně vzadu.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2916 Nový příspěvek od DYK »

Ta kabina na Veze, není nějaká jiná? Nová?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2917 Nový příspěvek od bawor »

Stánek je malý v Prostějově se rozhodli na poslední chvíli takže lepší místo už bohužel nebylo, to je Vega exelent ta má trochu jinou kabinu.

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2918 Nový příspěvek od Boniek »

Dnes jsem dovezl další hračku - APO-155. Trochu :) si postál v kopřivách, ale je kompletní a mimo rzi nevypadá ani moc jetě. Bude co dělat přes zimu :prace: .
Nemáte někdo návod k tomuto pluhu?

Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2919 Nový příspěvek od Tom »

Gratuluji ke koupi. Určitě jsi s tímhle pluhem chybu neudělal, i kdyby ho tahal hlemýžď, tak bude krásně zaklápět. A jestli není hloubková rez na odhrnovačkách, tak je to úplně bez problémů.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2920 Nový příspěvek od Stevo »

Boniek píše:Dnes jsem dovezl další hračku - APO-155. Trochu :) si postál v kopřivách, ale je kompletní a mimo rzi nevypadá ani moc jetě. Bude co dělat přes zimu :prace: .
Nemáte někdo návod k tomuto pluhu?

Obrázek
Jaký potrebuješ návod k pluhu? Žeby el. Schému? :)

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2921 Nový příspěvek od Boniek »

Stevo píše:
Boniek píše:Dnes jsem dovezl další hračku - APO-155. Trochu :) si postál v kopřivách, ale je kompletní a mimo rzi nevypadá ani moc jetě. Bude co dělat přes zimu :prace: .
Nemáte někdo návod k tomuto pluhu?

Obrázek
Jaký potrebuješ návod k pluhu? Žeby el. Schému? :)
El. schéma netřeba, ale možnosti nastavení by se hodily.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2922 Nový příspěvek od Antony30011 »

Na to je nejlepší někdo, kdo to umí. Vlastní zkušenost. "Návodů" máš plný fórum

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2923 Nový příspěvek od Tom »

Taky jsem sháněl info k nastavení. Jednak ten pluh není na nastavení moc náročný, a pak - není to až tak těžké, žádná věda. Rozchod kol je optimální 105 cm na středy kol, hloubka orby 18 - 20 cm. Takže postavit traktor jednou stranou na něco, co je cca 20 cm vysoké, položit pluh, a nastavit ho tak, aby dosedal na rovnou podložku celou šířkou ostří a plazem na druhé radlici. Takže nastavení ve dvou směrech - třetím bodem a nastavením dorazů pluhu na otoči. No a pak dát něco co má cca 20 cm pod hloubkové kolečko a to výškově nastavit. V brázdě se už to lehce doladí. Já jsem měl Vegu na úzko, takže 90 cm na středy kol, oře to taky. Letos to ale přenastavím na 105 cm. Pak při orbě vznikají problémy typu vyhazování z brázdy, stáčení traktoru. K tomu se nevyjádřím, protože si tím nejsem jistý, jestli se záběr zvětšuje nebo zmenšuje, když to traktor tahá z brázdy (do pooraného), teoreticky by se měl záběr snížit. A opačně. Když ho táhne do nepooraného, tak zvětšit. Ale to bych chtěl, aby to ještě někdo potvrdil nebo vyvrátil, to už je taková ta vyšší dívčí. Ořu tři roky a vždy jenom jednou ročně, tak pokaždé přemýšlím :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2924 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Velká gratulace k pluhu,jestli potřebuješ něco vidět nebo vědět,nemáš to ke mě daleko

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2925 Nový příspěvek od Antony30011 »


Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“