TZ-4K-14 od Joža

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#256 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Rozmýšlal som o renovácii starej plošina, ktorá má vôlu medzi prírubou a tou rúrou v ktorej je vsunutá liatinová príruba, chcel by som osústružiť trochu tú rúru aby tam bola ešte väčšia vôla a vyrobiť púzdro, ktoré by sa tam vložilo, tak ako to je napr. na kĺbe v riadení. Čo si o tom myslíte, má to zmysel robiť, nezodre sa hneď to púzdro? Z čoho robia tie púdra, ktoré sú v prevodovke a na kĺbe, z mosadzi alebo bronzu? Bolo by dobré spraviť to tak, aby malo púzdro taký rozmer, že sa musí nahriať aby sa na tú rúru dalo nasunúť, ale v tom prípade aký má mať rozmer tá rúra a aký to púzdro?
Obrázek
Obrázek

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 od Joža

#257 Nový příspěvek od ITS »

Stará vnitřní růra je litinová. Tedy porézní a kluzná díky oleji, který se zachytí v pórech. Jako protikus musí být něco tvrdého hladkého - tedy ocelová růra plošiny. Jediná pouzdra, která připadají v úvahu jsou kalená ocelová. Bronz by byl možný až po výměně vnitřní růry za ocelovou - broušenou ( myslím to tak, že pouzdra jdou nalisovat do plošiny). A nalisovat bronzová pouzdra na venek vnitřní růry je stejná blbost, jako je origo na levé straně v portálu. Pouzdra se mají lisovat do díry a ne na hřídel.

:-/ No nemá to snadné řešení.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#258 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ja som nemyslel dávať puzdro na liatinovú prírubu, ale medzi prírubu plošiny a rúru plošiny (viď. foto - žltý kruh), aj tam je blbosť nalisovať púzdro? Ako to má byť správne na tom ľavom portáli to neviem, všetci tu tvrdíte, že púzdro sa tam má lisovať na hriadeľ. Ináč, keď som v zime rozoberal tú poloos, tak staré púzdro ostalo vo veku diferenciálu a nie na hriadeli a pripadalo mi to, že je v tom veku nalisované lebo nešlo vybrať, až som ho musel rozbiť a po kúskoch vyberať.

Obrázek

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 od Joža

#259 Nový příspěvek od ITS »

Tam, jak jsi to označil, tam radiální vůle nehraje roli. Radiální vůle je daná vůlí plošiny na vnitřní rouře. Tvoje příruba řeší jen axiální hrkání. Proto tam někteří mívají planžetové podložky.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#260 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

V tom prípade bude treba meniť tú liatinovú prírubu. Len potom nerozumiem prečo mám väčšiu vôlu na starej plošine medzi prírubou plošiny a rúrou plošiny, oproti novej plošine, je tam dosť velký rozdiel.
ITS píše:Tam, jak jsi to označil, tam radiální vůle nehraje roli. Radiální vůle je daná vůlí plošiny na vnitřní rouře. Tvoje příruba řeší jen axiální hrkání. Proto tam někteří mívají planžetové podložky.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 od Joža

#261 Nový příspěvek od ITS »

Není potřeba měnit tu přírubu na plošině. Stačí jen podložit axiálně podložkou. Někdo to tu měl nedávno na fotce.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 od Joža

#262 Nový příspěvek od ITS »

Fotka je tady v předposledním příspěvku http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 97&t=75803
Podložka musí být tvrdá, jinak nevydrží. Vyseklá z planžety. Dělají to firmy, které vyrábí plochá těsnění.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#263 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ďakujem.
ITS píše:Fotka je tady v předposledním příspěvku http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 97&t=75803
Podložka musí být tvrdá, jinak nevydrží. Vyseklá z planžety. Dělají to firmy, které vyrábí plochá těsnění.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#264 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Zdravím, a nevieš o nejakej firme, ktorá by vyrobila takú podložku a musí byť z planžety alebo môže byť aj z niečoho iného?
ITS píše:Fotka je tady v předposledním příspěvku http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 97&t=75803
Podložka musí být tvrdá, jinak nevydrží. Vyseklá z planžety. Dělají to firmy, které vyrábí plochá těsnění.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 od Joža

#265 Nový příspěvek od ITS »

Nejprve si musíš změřit, kolik tam je místa. Myslím si, že kolem 0,5 mm je to vpořádku. Pokud je tam víc, pak teprve podkládat.

ALE - pokud je na rouře vůle taková, že se to kýve doleva-doprava, pak tohle podkládání nic neřeší a žádná podložka ty tlaky nevydrží. Tohle řeší jen vůli dopředu- dozadu !!!!!

Sám jsem dlouho nevěřil, že se tam ty podložky dávají, až na té fotce to bylo. Podložka je tam dost silná - asi obyčejné železo. Ještě si to rozmysli. Základní je vůle na rouře. Tohle je jen kosmetická záležitost.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#266 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Prosím vás nemohli by ste mi niekto skopírovať a poslať strany, kde je rozobraný hydraulický valec, pomenovania a čísla dielov k nemu, dosť by mi to pomohlo. Ďakujem

Obrázek

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: TZ-4K-14 od Joža

#267 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Je to jedna strana.
Obrázek

Já měl vyrezlou pístní tyč. Nechal jsem vyrobit novou u firmy REROSA. Vyšlo mě to na cca 1200 Kč i s novými těsnícími prvky. Původně jsem chtěl koupit novou, ale stejnou jsem nesehnal a podobné mají jiný zdvih a nechtělo se mi řešit zástavbu do traktoru.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#268 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ďakujem.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 od Joža

#269 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Prosím vás dá sa ešte zohnať brzdové lanko s bowdenom z originál vleku za TK-14, NSN-10 2 B? To lanko čo spája brzdy vleku s brzdami traktora.

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: TZ-4K-14 od Joža

#270 Nový příspěvek od fidlaz »

jo dá,já sem ho minulí mesíc kupoval u P.Šálka

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“