Laďovo TZ 4K 14B

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#301 Nový příspěvek od Nelinář »

Lupa píše:To je důsledek přetěžování zadní hydrauliky. Když tu někdy čtu jak se zvedá těžké břemeno až to zvedne předek traktoru, tak si říkám , že si to lidé pletou s tankem. Toto je malotraktor !
Možné to je, ano, ale definuj pojem přetěžování? Já osobně sem vezl max 280 kg v bedně v hydraulice, vím že to je maximální strop a už víckrát to tak ložit nebudu. Tk mám cca 7 měsíc, co za zvěrstva sa s ním dělalo před tým, to netuším, já už jen odstraňuju následky. To že Tk vypadalo při koupi dobře- oprava barvou, která byla napatlaná na bláto, zjišťuju až teď. Bohužel sem koupil šrot, který jak doufám dám postupně do kupy, a snad se mi to někdy vrátí v podobě fungující mašiny. Zatím je to pro mně velká výzva. To že si tady postesknu, berte z nadhledem, Vy tady totiž rozumíte opravám a máte pochopení, ale doma už začínajů brblat, prý je to krám :evil:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#302 Nový příspěvek od thovt »

Při orbě, když se vjíždí a vyjíždí z brázdy traktor není rovně, pak jízda s vozejkem v terénu a když se zatáčí, to jsou další zatíženi co tomu dává zabrat, tak se mi to vylomilo nic jiného jsem nedělal, box nemam, ani vidle.

Žádný malotraktor není ideální :-/

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#303 Nový příspěvek od Nelinář »

No prosím, a je to vysvětlené...

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#304 Nový příspěvek od Nelinář »

Prosím vás co je to tip gufera? Obrázek Mělo by to být 40x62x12 ale co ten plechový futrál? To je něco spešl? Katalog náhr. dílů strana 212 díl č.9

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#305 Nový příspěvek od ITS »

Já osobně jsem ještě odnikáď toto gufero nevytáhl. Odborné knihy píší, že se používá tam, kde je potřeba, aby dobře drželo, tedy to by mohlo být to správné místo, ale současně píší, že díra pro něj musí být velmi přesná, což u tohoto stroje nehrozí :smich: . Osobně bych ho použil tehdy, když by díra byla moc volná pro normální gufero. Pomocí toho kovového kroužku by pak gufero šlo velmi dobře přilepit nejakým Loctitem i do volné díry. Je to typ WB.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#306 Nový příspěvek od thovt »

Zde je katalog http://www.gufero.com/eshop-kategorie-g ... mq-gp.html když, to správně oměříš šuplerou tak to najde správný rozměr.
Oplechované gufero kde bylo?

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 829
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#307 Nový příspěvek od cipisek »

Neli na Eresu byly toty gufera taky všude. Nahradil jsem je "obyčejnýma" a nejaké negativa nepozoruju.. akorá všude kde to jde preventivně dávám s prachovkou, označení Gp.
To je mě líto že jsi měl smůlu a naletěl jsi podvodníkovi na vrak.. ale už si moc daleko na to to vzdávat... budeš muset holt ženu nějak utěšit že je to vlastně jen neplánovaná generálka a jak ju doděláš bude do důchodu pokoj :friends:
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#308 Nový příspěvek od Nelinář »

ITS- díky za info, vrazím tam normální, snad tam bude pasovat, a síla toho plíšku bude odpočitaná, na tom starém guferu.
Thovt - bylo na té přírubě, kterou sem dal na opravu.
Cipísek- moja ani tak nebrblá, to spíš táta, ale co už.

Jinak ta litinová příruba je na opravě, podle všeho je vychýlená z osy o 4 desetiny, to doufám takový problém není, když si vemu že když jsem stoupnul na závěs, tak to chodilo o cca 2 centimetry. udělali tam zápich na soustruhu, vařili to prý mědí, a potom opět na soustruh. Soudružník mi říkal že pokud bude mít chvilku navíc, tak to nějak zkusí srovnat. Ještě mám možnost si nechat udělat odlitek. Ale tam je problémek že to bude prý o 2 % menší, nevím co si mám pod tím pojmem představit. Uvidím zítra. Taky nevím za jak dlouho pošlou tu novou hřídel, když tak bych ten odlitek prubnul, ať je něco do zásoby

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#309 Nový příspěvek od thovt »

2% menší, když se odlívá do formy tak do větší než originál, když železo vychladne zmenší objem tím se dosáhně originálu, a ještě musí zůstat dost materiálu pro soutružníka.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#310 Nový příspěvek od Nelinář »

No tomuto sem tak trošku porozuměl, ale to je mi teda úplně na prd, protože materiál pro soudružníka prostě nebude.
Dneska sem dovezl tu přírubu no nevím svářeč ně řekl že je to bez záruky, samozřejmě jak jinak, přece na něho potom nebudu nadávat. Achjo. no uvidím, bude to pod bedlivým dohledem.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#311 Nový příspěvek od ITS »

Fakt jsem ještě neviděl takto namáhaný dílec slepit mosazí :nene: . Rozhodě bych to tam nedal. Divím se svářečovi, že zvolil takovou divnost. Vždyť je to ocelolitina. Tak si mohl zaexperimentovat s normálním svárem, když už je to bez záruky.
Nová stojí cca 3,5 na Agroadu. Je to dobrá cena, pokud neděláš ve strojírnách a máš možnost to ukrást :tyty: .

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#312 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Asi bych to tam raději ani nedával a fakt šel raději do nového dílu, obávám se že to budeš za chvíli dělat znovu včetně další prasklé hřídele.
Co se týká toho gufera, myslím že bylo v té litinové rouře a asi z toho důvodu, protože ta litina je dost hrubá a to plechové tam šlo určitě líp naklepnout. Nebo si to alespoň myslím, protože já jsem tam dával normálně gumové a myslím asi na třikrát, pokaždé se na něm udělal takový otřep že tam pomalu nedrželo.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#313 Nový příspěvek od Nelinář »

ITS píše:Fakt jsem ještě neviděl takto namáhaný dílec slepit mosazí :nene: . Rozhodě bych to tam nedal. Divím se svářečovi, že zvolil takovou divnost. Vždyť je to ocelolitina. Tak si mohl zaexperimentovat s normálním svárem, když už je to bez záruky.
Nová stojí cca 3,5 na Agroadu. Je to dobrá cena, pokud neděláš ve strojírnách a máš možnost to ukrást :tyty: .
Na předchozí stránce popisuju že se to bude vařit mědi,ne mosazi...taky debil zase nejsu...

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#314 Nový příspěvek od ITS »

Nelinář píše:
ITS píše:Fakt jsem ještě neviděl takto namáhaný dílec slepit mosazí :nene: . Rozhodě bych to tam nedal. Divím se svářečovi, že zvolil takovou divnost. Vždyť je to ocelolitina. Tak si mohl zaexperimentovat s normálním svárem, když už je to bez záruky.
Nová stojí cca 3,5 na Agroadu. Je to dobrá cena, pokud neděláš ve strojírnách a máš možnost to ukrást :tyty: .
Na předchozí stránce popisuju že se to bude vařit mědi,ne mosazi...taky debil zase nejsu...
Vím, že jsi psal o mědi. To je ale ještě divnější, tak jsem to bral jako překlep, nebo přebrept. Normálně se letuje na tvrdo mosazí. No ale každopádně to drží mnohem míň, než by na tomhle místě bylo třeba.

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#315 Nový příspěvek od AnryZ »

Svařování je o tom, že se trhlina vyplní novým materialem(svarem) a ne že se svar placne na vrch a pod ním trhlina zůstala.Nic mě po tom není, ale tak namáhanou součastku zalepit jak vlaštovka hnizdo,to je úplný nesmysl a jen si přidáváš práci,protože to hned praskne a budeš dělat celou opravu znovu a místo 3,5 tisíce nebo co stojí nová příruba budeš dávat mnohem víc, protože hrozí ohnutí hřídele až to křupne v terenu úplně.Vím,o čem mluvím,opravoval jsem jednou toto na MT8 132.2

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“