šroubový kompresor

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: šroubový kompresor

#61 Nový příspěvek od kenybz »

byl tam pérový kroužek pod zadním víkem?
fag dobrá volba
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: šroubový kompresor

#62 Nový příspěvek od 123 »

Vitex:
Vezmu od FAGu.

Ber, vůbec neváhej :D
Dneska jsem čirou náhodou ložiska zn. FAG namontoval, bylo na nich napsáno VIETNAM :321:
Kdybys mi to náhodou nechtěl věřit, tak napiš, to zítra, schválně kvůli tobě, že to jsi ty, znovu rozeberu a vyfotím, ať se taky pobavíš :D :D :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šroubový kompresor

#63 Nový příspěvek od vitex »

Protože mám solidního dodavatele,tak nemyslím,že mě dodá něco podobného.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: šroubový kompresor

#64 Nový příspěvek od 123 »

Ale jak by to poznal, kdyby na ložisku a krabici nechali nápis germany? Já jen že se ti nějak nepozdává indonésie ale co jsem se poptával tak FAG tam prý vyrábí ( nebo nechává si vyrábět) taky. Fabriky na ložiska maj co jsem slyšel ještě v indii, brazílii, vietnamu, mexiku a tak - samý lepší. Třeba si to víc hlídaj ale dneska si asi v tomhle jen tak nevybereš

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šroubový kompresor

#65 Nový příspěvek od vitex »

Měl si pravdu,dodal mě Made in Korea.Tak jsem mu volal,že mu je nezaplatím(150,-Kč),on se zasmál a že mi teda dodá od NSK,bude to trvat déle a toto si mám nechat. :smich: Já se picnu,dodavatel i FAG mě poprvé zklamali.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: šroubový kompresor

#66 Nový příspěvek od kenybz »

oni ti výrobci nechávají dělat obyčejné ložiska kde se dá....na ten motor mohls mrsknout i zkl a vůbec by to nevadilo
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šroubový kompresor

#67 Nový příspěvek od vitex »

No jo,jenže jsem neměl žádný krytý a u nás mají jen Kinex.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: šroubový kompresor

#68 Nový příspěvek od pawka »

dnes sem daval 6006 fag a psali korea. jeste ž to neni bruska,ale klasika
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šroubový kompresor

#69 Nový příspěvek od ota »

No s těma ložiskama, jak scháním na tu brusku já, tak mám nakonec domluvený ZVL. Protože jsme to taky poptali a zjistilo se, že všechny poptaný ložiska jsou jak se tu píše. Korea, Vietnam, Indonezie. Jenže cena je nesmyslná. To ložisko od FAGu stojí 2000 Kč +DPH! SKF jsem hned zamítnul to bylo 1600 Kč+DPH. To Slovenské ZVL by mělo být adekvátní a mělo by stát v řádu 100 Kč. Tak je zkusím a případně kdyby se zadřely, budu schánět něco jinýho. Ty ZVL by měly být v té třídě co byly ty původní ČSSR.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: šroubový kompresor

#70 Nový příspěvek od ITS »

Teda vy toho naděláte s těmi ložisky. Já do firmy kupuji naprosto cokoliv, protože i z vysoce kvalitního ložiska se naražením jen kladivem a bez přípravku stane šmejd. Ale není lidí a i za takovou práci si u nás dělník zaslouží 120,- na hodinu a příplatky a stravenky a ještě odměnu, aby náhodou neutekl jinam, kde by jeho umění ocenili lépe. :typek:
A také si ta ložiska vybalí o den dříve a nachystá na příští den a uloží je uprostřed zámečnické dílny, kde se svařuje a brousí. Je jasné, že vybalit a namontovat je na jeden den hodně práce.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: šroubový kompresor

#71 Nový příspěvek od vitex »

Teď jsi tomu dal. :smich:

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: šroubový kompresor

#72 Nový příspěvek od ITS »

Bohužel je to konstatování skutečnosti. A bude hůř. U nás není už nikoho. A není to otázka peněz.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šroubový kompresor

#73 Nový příspěvek od ota »

Jak píšeš ITS vidím to taky tak. Lidi nejsou a hlavně teprve nebudou. Dneska jsem byl na kafe a v telce nějaké zprávy na 24. A tam blekotal nějakej posranec že je třeba asi 3,5 miliard nacpat do školství na platy učitelům hlavně. Aby měli pořádnou motivaci učit. Je třeba vzdělávat národ, aby jsme prej byli co nejvíc študovaný tady. Ale kdo bude dělat manuálně, asi nikdo. Je třeba povídali, aby bylo hodně študovanejch lidí. Aby vysokoškoláci byli dobře vyštudovaný. Už jsem tu mnohokrát psal jak mi vozejí třeba jen hloupej materiál nařezanej. Hned poznám kdo to ,,kosil" na pásovce. Proto kvičím, že si to raději nařežu doma sám. Nebo svářeč, klučina mu udělá křídou čárky na prvním kusu. Jak je čárka vynecháš svár. Aby to bylo pěkné bodované delšími body. Rozumíš? A takhle podle vzotu budeš vařit ty další z palety. Ne Česky mluvící svářeč hned rozumí, da nět křída, tam svár! Klučina za chvíli jde kouknout jak to svářečovi jde od ruky. První kus dobrej. Ale od druhýho všechny špatně. Svár po celím plechu jetej v tahu a plech zkroucenej na zahození. Kurva co děláš ukázal jsem ti co a jak! No a svářeč: Kudá nět čára křídou, tam svár. No a jel svár po celím. Protože tam nebyly čáry křídou. No ale že to měl jet podle toho prvního vzoru? Atd atd. Mlaďasům co přijdou je to šumák, nikdo je k tomu nevede. Nikdo je nic neučí. Když na učilišti vrtali na vrtačce a ztupil se jim vrták, mistr povídá klučinovi: Hele táta umí dělat na vrtačce? A klučina jo umí a mistr povídá, hele vezmi mu domu pár tady vrtáků, aby nám to nabrousil. Tady to nikdo neumí. Ale mistr měl vysokou, protože ji po něm chtějí. A kolik měl praxe na dílně? Žádnou protože přeci se školou nebude dělat rukama na nějaký dílně. A on je tam uklizenej v klidu a není třeba co umět. Stejně prej až bude vyučenej klučina u CNC pak dojdeš do výdejny a dají ti novej, netřeba umět brousit.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: šroubový kompresor

#74 Nový příspěvek od 123 »

Vitex:
Měl si pravdu,dodal mě Made in Korea.Tak jsem mu volal,že mu je nezaplatím(150,-Kč),on se zasmál a že mi teda dodá od NSK,bude to trvat déle a toto si mám nechat. :smich: Já se picnu,dodavatel i FAG mě poprvé zklamali.

Hele, ale z toho bych si já nedělal vůbec těžkou hlavu. Ono to už totiž takhle pár let vyrábějí, akorát na to v koreji nebo rákosí atd. napsali GERMANY, tajili to, ale šlo to taky tamodtud a byl jsi spokojený. To co ti prodali je furt jedno a to samé jako dřív, akorát že o tom víš, to je všechno. Zhorší se to až časem. Jo a rychloběžný ložiska FAG pocházej prý právě z indonézie a byl jsi s nima taky spokojený už pár let, ale zas mi to věřit nemusíš jestli nechceš, netrvám na tom.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: šroubový kompresor

#75 Nový příspěvek od ITS »

Ať tady nespamujeme vlákno kompresoru, tak se k němu ještě vrátím.
Šroubákům velmi vadí krátká doba běhu, při které se neodpaří kondenzát z oleje. Vykládali mně o tom servisáci od Atmose. Nejhorší zkušenosti mají s pneuservisy, které si šroubáky rády pořizují kvůli malé hlučnosti, ale spotřeba vzduchu je dost nízká. Šrouby pak trpí korozí a kavitací.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“