Pila-hoblovka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Pila-hoblovka

#1 Nový příspěvek od P.S. »

Mám možnost koupit tento typ pily s hoblovkou. Bohužel nemá ty přítlačné válečky na hoblování. Nemáte ji někdo?

Obrázek


123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Pila-hoblovka

#2 Nový příspěvek od 123 »

Před lety jsem to samý, pokud si ten štítek tedy dobře pamatuju zdědil po tchánovi. Bylo to celý šedivý ne částečně modrý jako na videu ale připadá mi to jinak stejný ale vyhodil jsem to pak do šrotu.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pila-hoblovka

#3 Nový příspěvek od P.S. »

Jak to hoblovalo?

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Pila-hoblovka

#4 Nový příspěvek od 123 »

Nechci ti to nějak pomlouvat nebo hanět, nejsem odborník truhlář ale pouze laik, takže pouze subjektivně: pro mě do baráku nic moc.
Prkýnko to jako ohoblovalo, muselo se pomaličku malou třísku. Na povrchu ale vlnky i když jsem nože seřídil sebepečliveji, strašně krátký stolek, slabý motorek. Připadalo mi to tak někam do paneláku, na balkóně si na tom občas uříznout a ohoblovat pár latěk na truhlík, nespěchat, pohrát si a zas to uklidit, prostě strojek pro kutila a tak to asi původně bylo i vyráběné, alespoň myslím.
Hoblovací válec prostě má odpor a musí mít otáčky, to nejde okecat, hele na hoblovce ( zespodu protah) mám taky jen 20cm válec ale 1,5kW třífázový motor a když při protahu bere větší třísku, tak toho má plný kecky, povrch taky není úplně ideální ale na tom strojku píšou jen 900W 1 fáze.
Kotouč řezal ale zas krátký a úzký stůl, tak na laťky.
Tu frézovací hlavu jsem k tomu neměl ale nedokážu si jí na tom ani představit. Hele třeba palubky: materiál z prkna musíš odebrat abys měl pero-drážku takže odpor a zas potřebuješ otáčky aby to nebylo chlupatý a nevyštipovalo se to, takže zas to podle mě musí narazit na ten slabý motorek.
Jen pro srovnání: na ručním el. hoblíku z baubau, co mám, píšou příkon 800W ale válec je jen 8cm a taky to není fakt nic moc, na 1,5mm třísku při plném záběru to je tak maximum a na tom strojku píšou 900W, no.
Ale každý budeme asi mít o tom jinou představu a potřeby, pro mě to nebylo, ty s tím třeba budeš spokojený.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pila-hoblovka

#5 Nový příspěvek od P.S. »

Existoval manuál, kdyby někdo měl.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“