Soustruh Magdeburg D30

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
honza88
Příspěvky: 268
Registrován: stř úno 13, 2013 9:15 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Soustruh Magdeburg D30

#31 Nový příspěvek od honza88 »

Zatím jsem ho jen prohlížel a už plánuji, co všechno bude potřeba udělat.
Rád bych věděl funkci toho čerpadla a brzdy, nenašel jsem vypouštěcí a nalévací otvory pro oleje, jaký olej nalít, jestli se dají sehnat sklíčka do olejoznaků, našel jsem prasklinu viz. foto, ta baňka viz. foto bude asi nějaký odkalovač - hadice od něj není nikam zapojená a ty přepínače, v tom se asi moc nevyznám :shock: .Jinak proběhne komplet očištění mašinky, promazání a před spuštěním si pozvu kamaráda elektrikáře, aby zkouknul elektriku...Jinak stěhovat se bude asi 40 metrů ze sousední chalupy ke mě do dílny a dostal jsem k tomu sadu nožů a ještě funkční sloupovou vrtačku Solit 8)

Boryš
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 11, 2022 10:25 am
Bydliště: Unhošť

Re: Soustruh Magdeburg D30

#32 Nový příspěvek od Boryš »

Mam podobnej doma asi 3 roky. Elektrika je jednoducha - alespon u meho modelu. Dva stykace a dva prepinace. Hlavni co pripoji el. do stroje a na dalsi poloze zapne chladici cerpadlo - me cerpadlo chybi, asi ho nekdo ukrad, a potom prepinac s dlouhou pakou na chod motoru < 0 / doprava/ 0 / doleva >
Ja jsem odpojil / prerusil kabel k motoru a muzu vradit frekv. menic. Jsem s nim max spokojenej i kdyz jsem za nej dal nekolikanasobne vic. Mam ale jeden dotaz. Na viku motoru (vretene) jsou napsane otacky 1180 - 3000 ale muj model ma motor s prevodovkou asi do pomala a zadne el.prepinani otacek tam nemam, jenom prehazuju remeny, tzn. 3 rychlosti. Blbe je ze ta nejvyssi rychlost je pomerne nizka, 3 tis. to urcite nejsou. Jaky tam mate motor vy a ev. jake je to prepinani rychlosti. Diky

Video mazani. https://photos.google.com/u/1/album/AF1 ... w7jcapmQtC

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ivkej
Příspěvky: 344
Registrován: sob lis 05, 2011 7:34 pm
Bydliště: Nováky

Re: Soustruh Magdeburg D30

#33 Nový příspěvek od ivkej »

Ak sa nemilim, povodne byval osadzovany motor trojotackovy :)
„Čím viac spoznávam ľudí, tým viac milujem svoje psy.“ (A.H.)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“