AKU rázový utahovák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

AKU rázový utahovák

#1 Nový příspěvek od tomous »

Má někdo něco takovýho? Koukám po Dewalt DCF 899 nebo Milwaukee M18 CHIWF34 FUEL ¾″. Dík za rady.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: AKU rázový utahovák

#2 Nový příspěvek od ota »

Ahoj v předchozím zaměstnání jsme měli rázový utahovák od Makity. Měli jsme i vrtačky karbiky tak byl i utahovák to kvůli použitelnosti baterek. Byly použitelný do všech varcajků. Když byla nabitá baterka dokázal ukroutit i M 12 zadřenej nerezovej šroub. Ty se právě zadřely poměrně často. Nezbývalo než ho ukroutit a nahradit jiným. Byl tam asi tři roky bez jediného problému. Myslím, že funguje i nadále co tam už nejsem.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AKU rázový utahovák

#3 Nový příspěvek od tomous »

No já spíš půjdu do Dewalta-mám aku vrtačku,tak že mi pasuje nabíječka a kdyštak koupím 1ks aku 4-5Ah.

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: AKU rázový utahovák

#4 Nový příspěvek od Venca R »

V pískovně u Kostelce nad orlicí používají Milwaukee utahovák i rozbrušovačku a jsou s tím spokojený. I břit na lopatě u nakladače tím šroubujou a není problém.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: AKU rázový utahovák

#5 Nový příspěvek od filip »

Taky máme v práci Milwaukee, asi rok, děláme s tím denně, i matky kol vozů a traktorů. Dobré. Museli jsme k tomu pořídit sadu kovaných ořechů, ty běžné 3/4 narexy to občas rozláme.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: AKU rázový utahovák

#6 Nový příspěvek od ITS »

U nás používáme Dewalt na 14V, který se už stahuje z výroby a budou jen 18V. Je to na 1/2" ořechy a opravdu je to bez problémů trhá. Před tím jsme mívali Narexy. Byly slabší a větší. Aku utahovák je u nás nejčastěji používané nářadí. Nikdo bez něho nikam nejde. Rád kupuji Dewalty, protože mívají dobré akce. Chce to mít ale známého v prodejně. A také tam nakupovat často.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: AKU rázový utahovák

#7 Nový příspěvek od vitex »

Mám nový Hitachi-koki od synovce z Ostrova n.Osl. asi rok a paráda.Stál v akci 2 000,- bez Dph.

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: AKU rázový utahovák

#8 Nový příspěvek od peyrak »

používáme v práci Milwaukee M18 a super, fakt to dokáže s přehledem zlikvidovat ořechy a ukroutit šrouby

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: AKU rázový utahovák

#9 Nový příspěvek od vitex »

Šrouby ano ale ořechy?Vlastně jo,určitě nepoužíváte kované,určené k tomuto.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AKU rázový utahovák

#10 Nový příspěvek od tomous »

Jaký máte kovaný ořechy? Myslím výrobce. Je mě jasný,že obyč. gola sadu to rozmlátí.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AKU rázový utahovák

#11 Nový příspěvek od tomous »

Tak dneska dorazil Dewalt 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: AKU rázový utahovák

#12 Nový příspěvek od vitex »

tomous píše:Jaký máte kovaný ořechy? Myslím výrobce. Je mě jasný,že obyč. gola sadu to rozmlátí.
Berner,Bosch,Yato.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: AKU rázový utahovák

#13 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jen k utahovákům. Sice to není aku. Koupili ve firmě elektrickej utahovák. Že se s ním budou utahovat šrouby na takové seriové práci. Celkem hodně matek zašroubovat a bateriovka (Dewlat profi ) to špatně točí. Škoda ji tím mordovat. Protože je na dílně rozvod a mysleli jsme že bude i spíš silnější. Je to taky Dewalt. Měl by mít asi 450 kN? Tak jsme ho vyndali ze škatule a rozhlíželi se co zkusíme povolit, nebo utáhnout. No a hele kolo u ještěrky. No povídám, mám doma střední velikost vzduchovej a ten kolo nepovolí. U osobního auta jo, ale třeba u nákladního, nebo u ještěrky ne. No a tenhle traky ne. Je to moc utažený. Nakonec jsme zkoušeli ty matky kvůli kterejm se koupil a to jde dobře. Je to M 12 a taková ta zmáčká samojistící matka. Když to byl klasicky silon na matce tak bateriovka v pohodě. Ale tahle zmáčklá to bateriovka na tom skučí a utahovák je dobrej. Akorát je trochu těžkej celej den s ním tahat.
Měl bych taky vyzkoušet ten můj jak někteří neradi slyší ,,poctivej komunistickej" vzduchovej. Takovej ten macek hliníkovej. Mám ho doma a nevím jestli maká. Tuhle jsem ho už měl v ruce, že ho vezmu do práce, tam je rozvod vzduchu a utáhne ho to. Doma mi asi neutáhne kompresor, nebude stíhat množství vzduchu.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: AKU rázový utahovák

#14 Nový příspěvek od tomous »

Dneska jsem ho vyzkoušel a 8) Kuwa to je sila jako prase,měl jsem možnost porovnat a makkitou na 220V a na toto nemá :vysmech:

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: AKU rázový utahovák

#15 Nový příspěvek od elbarto »

Jedina nevyhoda je obri spotreba na baterku. Mam na nem baterku 4.8Ah/18V a chroupne ji to celkem rychle. Neni se cemu divit, ty lepsi elektricky umi 480Nm coz na aku je opravcdu mazec.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“