Svářecí stůl

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svářecí stůl

#46 Nový příspěvek od Hannes »

Doteď nikdo neví co chceš vlastně ?? Lehký stůl,masivní stůl? S roštem? Polohovací? atd. atd. .. Těžko pak radit :smich: .. A jaké pak tedy že jsou ceny dost vysoko ,když se nic neví co se chce ...
Já koupil stůl 2500x1250 , železná deska síla 20 mm za 3000,- ...

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Svářecí stůl

#47 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Máš pravdu, že nemám úplně jasnou představu o tom, jaký stůl by byl pro mě nejlepší. Ale právě proto píšu sem. Za ty léta, co forum navštěvuji vím, že je zde spoustu šikovných lidí. A stejnou otázku jako já určitě taky řešili.
Vyloučil jsem polohovací stůl. Nevyužil bych ho. Stejně tak jsem vyloučil stůl roštový. Takže zbývá deska. Síla bude podle toho co seženu.
Zajímají mě optimální rozměry pro běžnou práci. Uspořádání stolu ( např. otvory pro upínání materiálu - jejich velikost a rozmístění, další vybavení stolu - odkládací plochy ..).

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svářecí stůl

#48 Nový příspěvek od ITS »

Zase píšeš divnosti. Pokud chceš silnou desku, pak do ní žádné upínací otvory za pár šestek neuděláš.Pokud chceš upínat, pak jedině příčkový stůl. Můj stůl má 1,5 x 1 m a zdá se to dostačující. Okolní zámečnické firmy většinou vařívaly na rovných stolech bez možnosti upínání. Já si to nedovedu představit. Na svém stole si do těch mezer nacpu hromadu svěrek - těch nejlevnějších z OBI - a všechno drží, kde má. Blbé je, když se stůl použije na běžnou práci. Pak všechno soustavně hledám na zemi - jak to těma mezerama propadává. Trochu to eliminují ty široké příčky. Pokud jsem ve firmách viděl příčkové stoly, tak příčky byly z úček 80mm. Tam by propadlo úplně všechno, takže by stůl šel použít jen na to svařování. |Pokud tedy seženeš dobrý plech, pak vyrobíš univerzální stůl a upínání oželíš.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí stůl

#49 Nový příspěvek od exot »

Slibena fota

Obrázek

Obrázek

V tom modrem stolku vlevo mam upinaci material ,uhelniky a dalsi drobnosti z vybavy stolu.

Obrázek

A tenhle stojan ma ke stejnemu stolu kolega(jsou tam navic od zakladni vybavy i velke uhelniky a metrove prilozky.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svářecí stůl

#50 Nový příspěvek od Hannes »

exot to je úplně jiná třída 8) ,ale PECKA 8)

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí stůl

#51 Nový příspěvek od exot »

Jako na praci fakt luxus slul je to1.5/3m ale neni problem si ho prodlouzit nebo rozsirit pomoci uhelniku ale hlavne u vetsiny veci nemusim resit pravy uhel sice u mensich nebo slozitejsich veci se musi premyslet jak co upnout nebo prosponovat ale zase diky tuhosti to jde docela dobre stejne jako propinani delsich jednostrane svarenych veci aby byly po svareni rovne.Na konstrukce z jäcklů hlavne pokud se se dela vic kusu tak si to na prvnim zdorazuju a pak uz jen skladat a skladat nebo na krabice s plechu staci uhelniky do nich vlozit magnety a nemusim hrotit ruzne upinky a pod.Delame na tom svarence od par cm az po nekolik metru a vetsinou do te tuny.Supr je ze stul okamzite ukaze jak kvalitne jsou narezane jäckle a jiny material.Jen ta cena za jeden kolem ctvrt mega je raketa zase je to ne sice rychlejsi(hlavne proto ze nedelame skoro serie)ale mnohem jednodussi dodrzet pomerne dost velkou presnost.

Kdyz ho koupily tak jsem si v praci odkopil stary stul z 20 plechu 1/2m ktery jsem mel z horizontky zuhlovany a okolo vyvrtane po 50-100mm M10 Takze ani doma nepouziju uhlovou sverku.Krom jineho ho mam i na rovnani a ohybani bohuzel jak nesvarim tak se na nem neuveritelne rychle hromadi spousta ruzneho bordelu. :-/
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Svářecí stůl

#52 Nový příspěvek od Jindra »

stůl je to luxusní to se musí nechat :) jinak v zámečnictví jsme měli stoly asi z 10 nebo 12 plechu, normálně tabuli 1x2 metry
doma mám litinovou (modelovou) desku na jedné straně se kdyžtak sváří druhá je na rýsování a ještě mám desku s dírama co byla dřív ve slévárně na podlaze na té se dá taky svářet a daly by se na to udělat upínky jako na tomhle stole
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí stůl

#53 Nový příspěvek od exot »

Tenhle stul ma ∅ der 28 mm delaji i s ∅16 mm dirama kluci vedle ve firme ho taky maji vybaveni maji+-stejne jen drtek mensi.Delal jsem na ruznych stolech dokonve i na stole od velke frezy a taky se dalo nicmene tohle co mame je nejlepsi co jsem poznal.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Svářecí stůl

#54 Nový příspěvek od Zetor2011 »

ITS píše:Zase píšeš divnosti. Pokud chceš silnou desku, pak do ní žádné upínací otvory za pár šestek neuděláš.Pokud chceš upínat, pak jedině příčkový stůl. Můj stůl má 1,5 x 1 m a zdá se to dostačující. Okolní zámečnické firmy většinou vařívaly na rovných stolech bez možnosti upínání. Já si to nedovedu představit. Na svém stole si do těch mezer nacpu hromadu svěrek - těch nejlevnějších z OBI - a všechno drží, kde má. Blbé je, když se stůl použije na běžnou práci. Pak všechno soustavně hledám na zemi - jak to těma mezerama propadává. Trochu to eliminují ty široké příčky. Pokud jsem ve firmách viděl příčkové stoly, tak příčky byly z úček 80mm. Tam by propadlo úplně všechno, takže by stůl šel použít jen na to svařování. |Pokud tedy seženeš dobrý plech, pak vyrobíš univerzální stůl a upínání oželíš.
No snad tak velké "divokosti" nepíšu. Možná, že někdo je z toho divoký, ale já to nejsem. Samozřejmě, že určitou představu o stole mám. A o tom. že 20 - 30mm silnou desku nebudu vrtat na přípravky je snad jasné i mě.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Svářecí stůl

#55 Nový příspěvek od nabocklish »

Z rychlého průzkumu internetu jsem zjistil, že tabule silného plechu stojí do 8 tisíc. To se ještě dá. Dokonce si dovedu představit ho i navrtat. Doma třeba magnetkou, nebo u zámečníka na vyvrtávačce. Ale vadilo by mi, že je to plech, protože se budou muset po každé práci odsekávat kuličky a další věc je, že ty tabule nemusí být úplně rovné. V práci jsme tyhle 20mm plotny kupovali jako záklop kabelových šachet po kterých jezdí vozík. Prodejce tenkrát říkal, že je možnost buď ruské nebo švédské s tím že oba mohou být do vrtule, ale ruské častěji. Je to řada let, jak je to dnes, nevím. Brali jsme ty levnější (ruské) a zkroucení nebylo okem patrné.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Svářecí stůl

#56 Nový příspěvek od exot »

Na tabuli plechu staci v poho kus kaleneho plechu treba z katrove pily nebo radeco tim srazis kulicky nahrubo a na jemno ji prejedes rukou starym velkym vyrazenym kotoucem z velke brusky.A pokud to nejsou mraky der tak si tech par vrtnes i normalni vrtackou to s predvrtanim neni zas tak velky problem.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Svářecí stůl

#57 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Dneska jsem byl ve sběrně. Našel jsem desku o tloušťce 22mm. Šíře 1m, délka se musí zarovnat taky na 1m. Do pátku mi to zarovnaji a připraví.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Svářecí stůl

#58 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Deska už je doma. Rozměr 1m x 1m. Síla 22mm. Váha 171 kg. Cena 1200,- Kč. Teď svařit stůl a je hotovo.

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Svářecí stůl

#59 Nový příspěvek od Jožka30 »

V 70. létech jsem si postavil svářečku-trafo.Pak jsem z toho udělal usměrňovač. Taky vznikla potřeba svářecího stolu. Více fotky.http://josef49.rajce.idnes.cz/Svarecka_ ... na_svareni

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Svářecí stůl

#60 Nový příspěvek od Hannes »

Taky jsem porůznu přichycoval materiál ... Chvilku přemýšlel o magnetech,ale nakonec jsem objednal 4 ks pravoúhlých svěrek a hned jde práce lépe od ruky :ano:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“