Svářecí stůl

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Svářecí stůl

#76 Nový příspěvek od oshurty »

ITS píše:To video - jak borec vaří příčky stolu k podélnému íčku - moc nechápu. Rovná íčka se tím množstvím svarů prohnou do oblouku. To přece nejde nikdy vyrovnat, tak aby to vyhovělo rovinnosti byť domadělaného stolu.
Všechno jde, když víš jak na to. viděl jsem mostní uzávěr 10 m dlouhý (základ 150 L) na kterém je přivařených cca 40 kotevních ok (20 roxor). po svaření oblouk dpbře 10 cm, chlapík nastoupil s autogenem a za 3 hodiny to bylo +- 2 mm

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Svářecí stůl

#77 Nový příspěvek od ota »

Ano, jde to srovnat jak píšeš. Ve firmě kde jsem dříve pracoval se dělaly kogenerační kontejnery. Svařil se spodek,a strop. Pak se strop zvedl jeřábem a daly se mezi to sloupky a opláštilo se to. Kontejnery se dělaly od 6m po 16m délky. Různé šířky, různé výšky, podle objednávky. Když se svařil spodek ( základ ) byl strany z 200 uček a mezi níma byly I profily po 500 mm od sebe. V rohách kostky pro manipulaci. Naheftovalo se to udělala uhlopříčka a zavařilo natvrdo celé. Z jedné strany pak otočka z druhé strany. Celý základ, nebo i strop se zvedl třeba o 30 cm na kocích. Střed ležel na zemi a konce 30 cm ve vzduchu! Přišel maník s autogenem a tu ohřál, tu ohřál až to celé zase ,,lehlo" na podlahu. Pak se dával slzičkáč jako podlaha vodotěsné sváry. No ale ten hoch s tím autogenem měl praxi. Věděl, že když to ohřeje tady a ne o kus dál bude to platné pro rovnání. Byla to letitá praxe toho s autogenem. Kolikrát jsem z něho dělal srandu. Proč to neohřeješ o kus jinde? A on to nechápal proč jinde. On automaticky kouknul a ohříval podle jeho uvážení. Věděl kde jo a kde neohřívat za žádnou cenu. Dokázal to srovnat na milimetry. Zbytek pak dala váha věcí postavených na to. Kolikrát když nebyl v práci mordovali to ještěrkama a závažíma a ono si to stejně dělalo co chtělo samo. Je to umění vědět ,, jak na to"
Ten v tom videu by to měl mít jako rohlik. Ale stačí některou věc vařit častokrát a už taky jde vařit tak, aby to co nejvíc eliminovalo zprohýbání. Co klukovi svářečovi dalo, než se naučil vařit nerezovou lornu na maso tak, aby se nepokroutila. Po pár zavařenejch se to naučil zavařit tak, že to bylo paráda. Tu první jsme rozřezali a zahodili do šmelcu.
Obrázek o co vlastně asi tak šlo. Tohle je ale menší kousek, velkej tu asi nemám vyfocenej.
ObrázekObrázekObrázek

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Svářecí stůl

#78 Nový příspěvek od Vedra »

2mm 6013 tam není co rovnat.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svářecí stůl

#79 Nový příspěvek od ITS »

I tak bych to nechtěl rovnat. Svařovací stůl by i doma měl být do +- 0,3 - asi. Dobrý řemeslník takové věci na milimetry vyrovná, ale ještě lepší to udělá bez rovnání.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Svářecí stůl

#80 Nový příspěvek od Franta.cz »

NICUS píše:a jak to dopadlo? Dost nad ním přemýšlím.
Já jsem spokojenej.
Pod latí na některých místech nafest protáhnu 0,3.
0,4 neproleze nikde.

Vařil jsem ho na paletě na dvou vyváženejch hranolech.
Dělá se na něm perfektně 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

NICUS
Příspěvky: 117
Registrován: ned dub 26, 2015 8:31 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Svářecí stůl

#81 Nový příspěvek od NICUS »

Paráda. Příslušenství jen co je na fotce? Asi ho nakonec objednám, i když si na sebe u mne asi nikdy nevydělá. Je to pěkné.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Svářecí stůl

#82 Nový příspěvek od Franta.cz »

Na začátek to stačí.
Nikdy jsem svářecí stůl neměl.Počítám, že do budoucna si podle potřeby do obědnám.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“