Sloupová plošina VMP 250/100

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#61 Nový příspěvek od vitex »

Ten velký válec je pouze vodící.Vevnitř je ještě jeden menší,který dělá zdvih.Asi to budeš muset celý rozebrat,přetěsnit ale je to drbačka.Mrkni na začátek tohoto vlákna a vše tam uvidíš i s popisem.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#62 Nový příspěvek od bourač »

VMP 250/100 kolik má vůbec tato plošina zdvih a nosnost? Zajímá mne podlaha plošiny od podlahy - dolní a horní rozsah?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#63 Nový příspěvek od vitex »

Nosnost 250 kg,výška plošiny 2 400 mm.Pracovní výška 9 000 mm.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#64 Nový příspěvek od bourač »

Velmi poníženě prosím a žádám o popis parametrů předmětné plošiny tak abych je i já pochopil. :zapomel:
Pracovní výška 9000mm - tedy podlaha plošiny je při plném výsuvu 7m nad zemí?
Jak vysoké je zábradlí?
Jaký prostor plošina potřebuje pro ustavení podpěrných patek?

1. Jak vysoko je podlaha plošiny pokud je v pracovní poloze úplně dole?
2. Lze s plošinou, částečně vysunutou, popojíždět?
3. Čím je poháněná hydraulika? Odkud je ovládaná - dokáže dělník na plošině měnit výšku nebo potřebuje dalšího kolegu dole?
4. Jak stabilní je plně vysunutá plošina? Lze z ní provádět práce např. vrtání ruční vrtačkou, řezání pilou ocaskou a podobné činnosti?
Nebo se ve výšce kýve jako strážní koš na plachetnici?

Děkuji.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#65 Nový příspěvek od ITS »

Tu vysunutou výšku jsem nikdy neměřil.
Plošina má elektro hydraulický agregát na 230V . Ovládání má zespodu i z koše. Na agregátu je ruční spouštěcí ventil. Venkovní vodící sloupy se vysouvají jak se jim zachce. Píst je tenký uvnitř. Pro zachování stejné rychlosti klesání je tam zabudovaný takový ventilek s tryskou z Pionýra, který se kazí a je potřeba ho vyřadit. Na plošině se dá pracovat. Zábradlí je sklápěcí pro transport plošiny, protože už sama má ty 2,5m a se zábradlím o 1,1 m víc. Největším problémem jsou kolečka. Plošina je těžká a originál kola bývají nahnutá a rozmačkaná a tudíž se plošiny ručně nedají utlačit. Na hladkém a rovném se dá posouvat i vysunutá. Opěrné patky se při nižším výsuvu ani nemusejí použít, ale jde o ta rozčvachtaná kola, na která se nedá spolehnout. Dolů se plošina sune samotížně, dosti pomalu.
Za ty peníze je to použitelné.
Klidně ti prodám i dvě.
Ty 2,5 m je výška podlahy pracovního koše od země ve spuštěném stavu.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#66 Nový příspěvek od vitex »

Já mám plošinu na 400V.Výška zábradlí je 1200 mm,podlaha je ve výšce 2250 mm,okolo má lem,takže celková výška ve spuštěném stavu se sklopeným zábradlím je 2400 mm.Podotýkám,že mám trošku větší průměr koleček.Rozměr pro zapatkování je 2200x2200 mm,já jsem si udělal větší-2500x2500 mm.Maximální výšku ve vysunutém stavu zatím neznám,na štítku uvádí výrobce zdvih-7300 mm.Hmotnost plošiny je 550 kg.Ostatní napsal kolega ITS.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#67 Nový příspěvek od ITS »

400V je správně. Popletl jsem to a hned se mi ta mrcha oranžová pomstila. Zavazela a musel jsem ji o metr posunout. Fuška.

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#68 Nový příspěvek od DavidK »

Dobrý den, měl bych dotaz k tomuhle tématu. Do ruky se mi dostal z této plošiny hydraulický agregát, ale pro zprovoznění mi k tomu chybí nějaké informace. Bohužel nikde jsem na ně nenarazil. Předpokládám, že pro Vás znalé nebude problém mi pomoci. Potřeboval bych vědět, jaké je ovládací napětí elektroventilu a jaký výkon trafa je pro cívku potřebný? Potom mi ještě trošku uniká přesná funkce tohoto ventilu. Jde mi o následné El. zapojení. Zkoušel jsem ho profukovat, ale při jakékoliv poloze elektroventilu je přívod i odvod stále neprůchozí. Z toho usuzuji, že tento ventil funguje i jako hydraulický zámek a že bez tlaku v okruhu od čerpadla se vývody neotevřou. Já si ale původně myslel a to by mi i vyhovovalo vice, že spouštění plošiny funguje jen samotižně, bez zbytečně sepnutého agregátu. Tak jestli jste někdo schopen mi tohle osvětlit, dost by mi to pomohlo. A ještě mě teď napadl jeden dotaz. Někdo tady psal, že rychlost spouštění plošiny ovlivňuje tryska z pionýra. Neví někdo, kde bych ji našel? Zatím jsem na ni nikde nenarazil. Předem díky za jakoukoli odpověď.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#69 Nový příspěvek od ITS »

O trysce jsem psal já.
Je zabudovaná v takovém šroubení pod sloupem. Viditelný sloup je jen vodítko. Mnohem tenčí teleskopický válec je uvnitř. A právě hadice od agregátu nejde přímo do teleskopu, ale ještě prochází tím šroubením, ve kterém je pístek ovládaný dosednutím jedné trubky vodítka. Je také možné, že je to na plošině už zrušené. Ty ale píšeš, že máš jen agregát, tak se tě to netýká. Ventil na agregátu jsem nikdy nestudoval.

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#70 Nový příspěvek od DavidK »

Ok, díky za odpověď. A jak je to s tím agregátem při tom spouštění plošiny? Je motor čerpadla v provozu nebo ne?

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#71 Nový příspěvek od ITS »

Kdybys mě zabil, tak si nevzpomenu, ale asi je.

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#72 Nový příspěvek od DavidK »

:) nevadí, třeba si vzpomene někdo jiný.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#73 Nový příspěvek od vitex »

Ano,agregát musí být v provozu,aby jsi mohl ovládat oba směry.Ovládání rozváděče je tuším 24V= ale výkon trafa Ti z hlavy neřeknu.Pokud dnes nezapomenu,tak se podívám,než to odpoledne zaskládám hromadou palubek.

Miloskral
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 20, 2022 3:17 am
Bydliště: Brandýs nad Labem-St

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#74 Nový příspěvek od Miloskral »

Chlapy nemáte někdo schéma rozvaděče? miloskral@centrum.cz děkuju

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“