Sloupová plošina VMP 250/100

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#16 Nový příspěvek od kenybz »

no máš sa čím bavit...za tu prácu to stojí 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#17 Nový příspěvek od vitex »

Tak pár obrázků před a po a nějací pomocníci,bez kterých by to nešlo:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#18 Nový příspěvek od vitex »

No nedokážete si představit,co to dalo práce vyčistit a to ještě nemám všechno,protože sehnat drátěnej kotouček průměr 25 mm je nadlidské úsilí.A nadělat pomůcky pro montáž manžet,to je katastrofa.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#19 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, dneska jsem si na Tebe vzpoměl! Neškytal Jsi asi kolem 13 hodiny? :smich:
Jel jsem za klukama s nějakejma věcičkama co potřebovali v Kolíně co máme v lakovně takovej pazgřivec co se bude lakovat. A jedu si do té firmy dodávkou a tam hromada prázdnejch obalů od barev. A za tou hromadou právě takováhle plošina. Kurva co tam dělá? No asi to mají jako pomůcku při lakování větších věcí. Ono je to tam ,,v cizině" tak jsem to ani nemohl okouknout pořádně. :( Povídám si, tak tenhle potvor máš asi doma. Oni tam mají všude i venku pěknej hladkej novej beton a tam se asi drandí s tím. 8)
Já jsem jednou scháněl taky malej ježatej kotouček a nakonec jsem koupil takovej baznek, vypadá to jako štětec z předu a má to stopku pro upnutí do vrtačky. Na to jsem udělal v hlazence díru a červa a nasadil to na vrtačku a vyšůroval tím. Ono to ty chlupy mělo tlustčí než to těleso a celkem to rez vybralo kloudně.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#20 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Oto,takovejch kotoučků mám tři až čtyři zadky ale ten správnej není,zítra budu muset do Bau-Bau. :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#21 Nový příspěvek od ota »

Ty jezdíš do Bau? Já sem tam chodím pro podobné věci do takového malého železářství. Tam je takovej strejko, sice je to tam pěknej élent! Nahulíno mlha jak z komínu elektrárny! A chlapík na posilněnou popijí rovnou z flašky. Ale chvíli šátrá a nakonec vytáhne co je třeba. Tuhle jsem ho dostal! Povídám, potřebuju takoví to ,,ořezávátko" na měděné trubky na topení. A on nemáme! Cože nemáte? Vždyť na tabuly venku je napsáno že máte všechno! A on hele asi trochu chlastáš ne? A já proč bych chlastal? A on co je dole v rohu napsáno? A já že nevím, že jsem četl jen to velký. A on že tak si pořádně přečti i to malí dole. Jdu ven a kokám dole na tabuly a tam bylo že máme skoro všechno!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#22 Nový příspěvek od vitex »

:smich: Ne,jezdím do Glóbusu,ten mám po cestě z práce ale těm všem obchodním domům říkám Bau-Bau.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#23 Nový příspěvek od ota »

No mi tak říkáme Baumaxu. Ale tady ho nikde v dosahu nemáme. To jen když jsme na montáži tak to navštěvujeme. No kde třeba kolem 20 hodiny večer splašíš novej závitník, či vrták, když náhodou uletí ve vrtačce třeba ten pátej z kastlíčku. :red: Zrovínka dneska jsem navštívil sice pro elektrikáře velkej sklad a tam je to super. Pánovi řeknu tak jak to mluvím já. Žádné takové ty elektrikářský názvy. Ale tady mám rozvaděč a tady je svářečka a mezi níma nemám kabel. :smich: Tam je 5 tyček a u svářečky čtyři. Pán mě vzal do skladu a za pár chvilek jsem to všechno nesl v náručí. A ještě mi ukázal jak se to tam do té novodobé vidlice dává, bo už tam nejsou šroubečky.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#24 Nový příspěvek od vitex »

Vrtáky a závitníky nemají křídla,takže neuletí. :jazyk: Po 20té vrták a závitník seženeš u mě,jenže Ty si raději zajedeš do Bau,než abys přijel na kafe. :friends:
A mimochodem,vrták a závitník jsem nezlomil asi deset let.Čím to asi bude?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#25 Nový příspěvek od ota »

Ty jo taky jsem si to tuhle povídal, že jsem nezlomil závitník kolik roků. A bylo to prvně na soustruhu. Poslední operace závit M 6 vnitřní. Tak si nastavím na hlavě pro jistotu M 5 a jedu. Dobrý a hodím opačné točky a rup. Závitník ulít uvnitř. Prdele kus na vyhození. Z jedné strany 20H6 a z druhé strany 25F6. Musel jsem udělat jinej. Pěknej závitník Garat v čudu. No a druhej den jsem dělal takové objímky jako protikus. Kolem 6 závitů M6. Řežu snad 20 závit v ruce a rup. Perádní černej závitník ulít jak nic. No tak jsem šel objímku udělat jinou. Takže dva závitníky jak fík!
No to jsme třeba byli na té stavbě myčky. Na vrchu si vzpoměli, že by tam konzolky na římsu a okap. No tak nic asi 120 závitů M 10 do jekláku. Jenže jeklák byl nějak 100 x 120 a stěna 8 mm. Bylo to asi ve 3 m vejšce. Klučina vlezl na takové to hliníkové lešení a vrtal, závitoval. Závitník dal všechny díry. Ale vrtáky asi 3 ulítly. Když to vyšlo na svár občas ulít. V 18 hodin začali a v 21 skončili. Teplota -1°C. Byla výhoda, vrtačka se nehřála. Ono tuhle jsme řezali závitky M 8 a navrchu na vratech a to bylo -8°C a to se to blbě urdží aby to neulítlo. :D Už budeme jak ti chlapíci v těch filmech z Ruska. Jak mají ty pěkný tlustý palčáky jen s třema prstama a dokážou s níma zašroubovat M6 matičku!! :D A ještě třeba na mostě, kde když matka spadne tak máš smolíka! :jazyk:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#26 Nový příspěvek od kenybz »

oto ty strojní jsou potvory právě při vytáčení se ta spirálová špóna šprajcne ono je jich víc druhů na pohled sů stejné ale je tam rozdíl v úhlu toho břitu nekeré sů do slepé díry nekeré jen na průchozí zitra když tak neco ofotím z katalogu člověk si to kůpí na burze za dobrou cenu a pak lupanec a nasere to
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#27 Nový příspěvek od ota »

No jo ale já s tím závitníkem udělal haldu závitů před tím a nic. Myslím si, že se to spíš utáhlo na čelo a ta hlava byla asi ztuhlá. Sice byla v dílně a teplota dobrá. Ale pak jsem s ní růčně točil a zdála se mi tuhá.
Právě mám závitníky do uzavřených děr, nebo do průchozích. Jak rovné, šroubovicové, v předu se špičkou bez špičky, HSS, HSSco, HSStin, atd. Do nerezu jsem měl bobíky a nakonec jsem vzal jeden krapet už měl za sebou a jel jako fík 120 děr bez stráty kytičky. A to mám to spešl maštění. Zatím bezkonkurenční mastidlo. Je určeno převážně na nerez. Ale jde na všechno pohodově.
Zítra budu mastit závity. Už jsem si nafasoval v dílně na to vercajk. To bude zase převážně z žebříku. Nu je to vejš :D A hlavně dneska jsme zavařili původní díry a zítra do toho znovu závity. Pan konstruktér udělal malinko botičku. Spletl si průměry závitů. Místo M8 dal M10. A šroubečky koukaly jako vojáčci v zapuštěnejch dírečkách. Na dotaz ke konstruktérovi, jejda já si spletl dírečky. No jen asi 50. :co?:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#28 Nový příspěvek od vitex »

Je třeba nechat jednou ohřát konstruktéra na mrazu a víckrát chybu neudělá.Jakmile to po něm spravíš,bude dělat kopance celý život.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#29 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, on to není konstrukter od nás. Je to cizina.
No ani sem nebudu psát dnešní anabáze. Jak jsem včera psal. Tahal bych to sem do vlákna a je to tu o něčem jiném. Ale jen tak nakousnu dnešní ,,boj" nás třech samostatnejch pracantů. Tři hodiny jsme opravovali 5 děr. A to jsme zatím ve stavu čtyři díry mají mít 14 mm průměr a máme 6 mm a jedna díra má mít 22 mm a stav 8 mm. :( :prace: :vztek: Hodinu jsem byl skroucenej v takovém hranatošišatoplacatorohatým prostoru a odvrtával zavařené původní díry na nové. Potom vlezl druhej kolga kterej po asi desátým naostření vrtáčku rezignoval a vlezl tam třetí a víceméně ty díry propálil Cobaltovím vrtákem 4,2 mm. Tomu jsme brousili asi jen 5x. Použité vrtáky asi 3 ks asi 40x broušeny v ,,polmích podmínkách" karboflex a lamelovej kotouč! Bída, bída. Ale po naostření vrtalo dobře. Ale pecka a už nevrtalo. :jazyk: Panáček si spletl zase kótečky a maličko šoupnul dírky o 2,5 mm mimo osu. Tedy 5 mm rozdíl. A nějakej expert svářeč do té dírky strčil co našel po zemi a zavařil. Pravděpodobně odřezky kovaných šroubů. No a občas šup a hele kaverna. To se vrtáčkům vůbec nelíbilo.
No a co Víťa jak doma pracuje ve spolupráci s pomocníky? Už vyjíždíte nahoru ke stropu?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupová plošina VMP 250/100

#30 Nový příspěvek od vitex »

Jo,dne jsem koupil další sadu pomocníků v hodnotě 418,-Kč.A to jsem zatím u zvedacího teleskopického válce,pak příjde na řadu vodící sloup,hydroagregát atd.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“