Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sloupové vrtačky

#1126 Nový příspěvek od oshurty »

Chlapi, zeptám se i tady: sháním nové štítky na vrtačku V20, psal jsem před týdnem do Heltosu a žádná reakce. našel jsem několik firem, co by mi je udělali, ale chtějí podklad - fotku a rozměry. Poskytne mi někdo ty fotky s rozměrama, případně tip na prodejce/ výrobce?
Díky

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Sloupové vrtačky

#1127 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja keď som pred časom do Heltosu písal, tak mi odpovedali, ale trvalo to dosť dlho. Tak možno ešte máš šancu.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sloupové vrtačky

#1128 Nový příspěvek od oshurty »

tak se dneska ozvali, balíček už je na cestě

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1129 Nový příspěvek od elbarto »

... co za ty štítky chtějí, to je kompleto na celý stroj ?

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sloupové vrtačky

#1130 Nový příspěvek od oshurty »

720 Kč i s poštovným, jsou tam všechny, mimo štítku u reverzního přepínače ( ten naštěstí je použitelný) dokonce našli i ten velký s tabulkou otáček na dvojřemenici

P.S. jak jsi pokročil se stavbou?

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1131 Nový příspěvek od elbarto »

... sakra :-( zrovna o štítek u reverzace jde nejčastějí, nechápu proč ho do toho setu nemůžou dát.

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sloupové vrtačky

#1132 Nový příspěvek od oshurty »

možná proto, protože nové vrtačky mají elektrické ovládání na čele.... Ale tady máš kontakty, když tam zavoláš nebo napíšeš, možná něco najdou...

Michaela Tůmová
HELTOS, a.s.
Jana Žižky 252
378 81 Slavonice

http://www.heltos.cz
e-mail: heltos@heltos.cz
tel: 384 493 135

Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Sloupové vrtačky

#1133 Nový příspěvek od Viki007 »

Zdravím, mám dotaz ohledně stolní vrtačky V10.
Před rokem jsem ji dostal od strýce, už si něco odsloužila, ale celkem je v pořádku. Sice trochu hází vřeteno, zatím to na mé vrtání ale není nic tragického.
Poslední dobou, hlavně když vrtám "větší" průměry cca 12 - 18 mm, tak se mi při vrtání zastaví vrták v díře. Normálně běží motor, řemenice, jenom sklíčilo s vrtákem stojí. Než se do toho začnu víc pouštět, napadá vás, co by to mohlo způsobovat? Uvolněné sklíčidlo? Díky Vik

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Sloupové vrtačky

#1134 Nový příspěvek od liba23 »

Nevím jak v 10 ale některé menší stolní mají sklíčidlo na kuželu vřetena nakleplé a zevnitř ( rozevřeš na max a na konci díry ) sklíčidla zajištěné šroubkem - odhadem M6, na plochý nebo křížový šroubovák, zkus to omrknout, pokud je to tvůj případ vyšrubuj, sraz sklíčidlo, pokontroluj dosedací plochy jak na kuželu vřetena tak na sklíčidle a uvidíš. Když oddekluješ řemenice tak vidíš jestli se točí řemen, řemenice na vřetenu a případně celé vřeteno ….?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1135 Nový příspěvek od kenybz »

Jak srazit / demontovat/ hlavičku z kuželu vřetena...
použil jsem vyrážecí klínový třmen co je k soustružnickému hrotu s výměnnýma špičkama a podložky pod nože šup a byla dolů
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1136 Nový příspěvek od ota »

Zrovna jsem si tuhle na Tebe vzpoměl s vrtačkama. Byl jsem s tím pluhem u známého, bude nám ho pískovat. On tam má dvůr, jak náměstí. Pískuje to venku. Všude písku jak v pískovně. Takhle vzadějc koukám, co to tam stojí. No a na place velká radiálka normálně na place venku. Jen mají na motoru ustřiženou plechovku od barvy, aby do motoru nepršelo. Maplemtanej sloup vazelínou. Přivezou k ní kus plechu a vrtají rovnou tam. Nebo přivezou zgarbák, postaví vedle radiálky, natočí ji na něj a vrtají. No kdyby aspoň nějakou plachtu. Nic jen tak tam stojí. Oni tam vevnitř měli na rolnách tlakovou nádrž, tu asi vyrábějí a ta měla snad 2 cm stěnu. Venku mají postavený různý dýnka k těmhle nádobám. Třeba 30 mm tlustej matroš, nevím kam to dělají. No hroznej materiál. No a pak jsem byl s těm rámama a v průjezdu taky stojí sloupovka asi VS 20. Zaprášená jak cip. Povídám si, když ke mě přijde majitel kouknout co to vezu, optám se ho na ní. Jestli by ji náhodou nenechali. Že rovnou položit na vlek. Odtamtud jezdím zatím prázdnej. :vysmech: No a on tam včera nebyl. No třeba tam zase ještě pojedu a tak se ho optám. Jo jinak jsem splašil pískovačku. Dospělou. Za moc dobrou cenovku. Až bude doma, tak sem strčím nějakou čumkartu. Zatím je pro velké vytížení majitele u něj. Až bude mít volnějc, tak pro ni slítnu. Je to domluvený, ale on má teď přez ty svátky nějakou lítačku a nestíhá najít všechny věci k ní co ještě má. 8)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1137 Nový příspěvek od kenybz »

kámoš má venku taky radiálku csepela ma to snad šestku morze částečně je to pod střechou ale liška děsná ale jede potichoučku mechanicky super stav
no vida pískovačka to je věc ale ten bordel brr mám pískovací box ve skladu asi 2, nebo 3 roky jen to dodělat :smich:
ten šroubák taky dokončím kdo ví kdy furt je něco důležitější ten jsem chtěl k tomu boxu no a box na kolečkách přece nebudu prášit v dílně i odsávání k tomu mám vymyšlené s filtry no ale když si položím otázku co pískovat? musíš mít různé abraziva na každou práci nebudeš třeba jemným pískem odstraňovat barvu že a naopak nebudeš foukat litinové broky na něco jemnějšího i jsem měl možnost abraziva kurňa stálo to na place v big bagoch jen si nabrat no a pak firma zmizela i s abrazivem no co už
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1138 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi robil som so suchým ladom a mne sa to zdá lepšie ako piesok 8) Neostáva bordel. Kupovali sme ho z Brna za 21kč kilo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1139 Nový příspěvek od ota »

No mě taky ten známej říkal, dovezeš to sem a je to. No jenže tahej třeba valník k němu 40 km. Rozebranej na kousky. Dodávka s vlečíkem není pořát k mání. To se mi právě šiklo na ten pluh, že jsme to měli připravený a já byl z cest s dodávkou a vlekem doma přez noc. Tak jsme to naložili a já to tam ráno vyhodil. Nebo tu mám všelijakejch rámů, disků, kultivátor, další pluhy jako lišácí. No udělal bych ze 4 panelů plato. Kolem postavil z haky konstrukci a kolem dal plachtu z návěsu. Udělalo by se co by bylo a zase sklidilo. Plato by tam zůstalo třeba na parkování traktoru. No budem vidět.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Sloupové vrtačky

#1140 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tých vŕtačiek pod holým nebom je škoda, obzvlášť keď sa človek pozrie, čo za ne vedia v inzerátoch pýtať. Špeciálne tie VS 20-ky a VS 32-ky malú dosť astronomické ceny.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“