Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1231 Nový příspěvek od ota »

Oco já se s Tebe poseru! Když si konečně vymyslíš vrtačku tak je zase drahá! Napiš si Ježíškovi jako to dělám já. Letos jsem si nepsal. Syn to nějak zkoulel. Objednával nářadí do firmy a tak se zeptal toho dilera. A co by stálo tohle a tohle kdybych to chtěl já? A on no do firmy jste toho vzal celkem dost, tak je tam pořádná sleva. No a já dostal Ježíška bo se složili všichni. Nebo bych si i připlatil. U mě je to sice trochu jinak, do dílny si kupuju hodně vercajku. Manželka to ví že mi to usnadnuje práci a nic neřiká. Mám tu za statisice věcí. Ale je to potřeba. Bo ono to zase pak stotisíce vydělá. Taky nemám na rozhazování pořát je něco. Ale jak to říkal můj kamarád z bývalé firmy ,,škytneš prdneš půjdeš a ani si to tady neužiješ" a druhej den přijel s novým autem. Kde jsi na něj vzal? A on kdeby, půjčil. Hele pořát jsem jezdil v takovejch skořápkách, tak jsem si pořídil něco pěknýho. Však kdo ví jak tady budu dlouho. :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1232 Nový příspěvek od oco13 »

Ja len že sa tu písalo, že občas vyskočia v inzercii lacnejšie. Teraz ked marodím sa mi bude ťažko šetriť. :-/

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Sloupové vrtačky

#1233 Nový příspěvek od cenda.t »

No já mám tuhle: https://www.rucne-naradie.sk/proma-e-17 ... -parametry - a krom toho, že odešel vypínač (naroubován klasický reverzák), tak celkem se s ní dá žít - jen dvě věci: 1, základna by měla být tužší a 2, sloup jsem vylil armovaným betonem a pohoda.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1234 Nový příspěvek od ota »

No já se sloupem asi problém nemám. Nevím o něm a neřeším ho. Ale ta základna je u té mojí taky slabá. Jsou tam sice odspoda takové žebra. Ale asi jako mocha má vyztužený křídla, aby létala. Vždycky když na stůl dám ten 160 Narex svěrák a do něj nějakej balvan a tak nějak se to pohupuje na tom stojanu, pokaždé si říkám, musím někde splašit placku a vyměnit to. Nemám tedy přišroubovanou základnu. Ale před přestěhováním byla přišroubovaná a bylo to stejný. No a to už jsem tu plotnu měl v ruce vedle bráchy v ohradě byly rastry od výpalků. A tam by se ta plotna vybrala. Tak 60 mm tlustá. I velká akorát. Tak to musím někdy zrealizovat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1235 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som mal na jednej vrtačke domacej výroby ukotvený aj vrch stlpa . A ono to dosť držalo.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sloupové vrtačky

#1236 Nový příspěvek od Britt »

cenda.t píše: pát úno 12, 2021 5:09 pm No já mám tuhle: https://www.rucne-naradie.sk/proma-e-17 ... -parametry - a krom toho, že odešel vypínač (naroubován klasický reverzák), tak celkem se s ní dá žít - jen dvě věci: 1, základna by měla být tužší a 2, sloup jsem vylil armovaným betonem a pohoda.
Má hodně podobnou a stejné problémy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Sloupové vrtačky

#1237 Nový příspěvek od cenda.t »

Jj, ta základna je prostě ošizená :-/ . A ten sloup proti kývání mám taky vrchem kotvený... 8)

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1238 Nový příspěvek od Bronťo »

ja ked vrtam neco vecie tak mam spravenu taku stelovaci rozperku co zlahka vrazim medzi spodnu a hornu zakladnu a je
Ale cenda mal super napad co asi okopčim vylet stp beronem ten asi chodi najviac ale mam aj nejaku gulatinu plnu ci silnostenu ruru mosim donutra neco skusit supnut ci sa to zlepsi ale sak ja take velke veci vrtam len 50 krat doroka

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1239 Nový příspěvek od ota »

Doprkýnka, to jsou vychytávky! No myslím, že mě asi mynou. Občas mám tendenci stěhovat tyhle menší stroje. A abych předělával nějakej cípant na sloup? Nebo ho vylejval betonem. Mám tu starou litinovou vrtačku Dačickou s Mk3 a ta má tak kolem 400 kg. Ta celkem nechvěje. Ta Proma jo, ale je to tím vrtáním. No když na ní jedu 40, 50 mm vrtákem je to na ní moc. Otáčky by chtěly snížit. Ale musel bych tam napasovat asi frekvenční měnič. Řemenama tam není už prostor. Kámoš měl taky takovou starou litinovou vrtačku. A on si tam udělal ješt další řemenici. Na motor a na vřeteno. Tam bylo místo. Osadil a prošrouboval do stávajících rěměnic. Snížil si tím otáčky pro větší vrtáky. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1240 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi len kuk jedným okom https://www.facebook.com/marketplace/it ... =undefined
Stojí VS16 za 700evri? + mám to 250km :-/

chobotek
Příspěvky: 10590
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Sloupové vrtačky

#1241 Nový příspěvek od chobotek »

Mě všechny ty odkazy na marketplace končí: "Bohužel došlo k chybě.". Asi že nemám facebook.
Mě stála VS32 5000,- a DPH. Občas furt jsou, ale musíš přímo do rušené fabriky. Klidně se po něčem podívám, ale chce to vyvinout jakousi snahu. A jak tě tak pozoruju, ty furt nevíš co chceš. Až si to ujasníš, napiš ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1242 Nový příspěvek od oco13 »

Nemám prístup k žiadnym takým fabrikám a dražbám, momentálne ako je covid aj toto je len v teoretickej rovine. Nepoznám vrtačku TOS VS 16 preto sa pýtam.
Som si celkom istý, že práve kvoli covidu budem musieť zobrať niečo z eshopu čo mi dovezú až pred dvere.
Je to totalne na prd, lebo mám rezervovanú prevodovku kolesá a bez šance skočiť preto. :pistol:
Vs 20 a VS 32 tu idú vysoko nad 1000 ojro a to už dokopy nedám. :-/
A ano neviem čo chcem, lebo vo vrtačkách sa vyznám rovnako ako v pudingoch na pečenie. :typek:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupové vrtačky

#1243 Nový příspěvek od vitex »

Nestojí to za ty prachy.Nespěchej,možná Ti nechám jednu svoji,ale ne hned.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1244 Nový příspěvek od oco13 »

Víťo si zlatý, fakt, len neviem či sa kvoli covidu ešte volakedy tak po moravsky zbratráme. :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15803
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1245 Nový příspěvek od oco13 »

Len pre ilustráciu situacie na slovenskom bazoši - včera vyskočila VS20 s krátkym stlpom za 1200 eur , dnes už je predaná. To je na :pistol:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“