Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1471 Nový příspěvek od ota »

Na obrázku na straně 44 je rozkerslená sestava dílů. Vidím tam pos. 24 bolzen to je kolík. Ten by měl zajišťovat přenos síly z páky posuvu na pastorek výsuvu pinoly s vrtákem. Zkus se podívat, jestli tento bolzen není střižený, vypadlý. Nic jiného tam není, co by přerušilo směr tlačné síly na pastorek.
To že vřeteno sjede dolů k obrobku by mohlo být tím, že ta páka je nasunutá na té hřídelce. Unáší ji směrem dolů. Ale jak zatlačíš na páku, chybějící bolzen nepřenese tu sílu na pastorek a nelze zatlačit na vrták.
Ta pružina by měla zajišťovat jen hladký, samostatný návrat do horní polohy. Kdyby třeba ta pružina praskla, byla nefunkční, nevyjelo by vřeteno samo do horní polohy a musel by Jsi pákou točit směrem nahoru. Ale to vřeteno by stejně asi vlastní vahou sjíždělo samo dolů.
Šteluju to na ten prasklej bolzen! Nebo vypadlej z díry. Zkontroluj ho.

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Sloupové vrtačky

#1472 Nový příspěvek od hobr »

Díky za rychlou reakci. Musím se přiznat, že tak daleko jsem se na stránkách manuálu nedostal. Mám tištěný, ale jen krátkou verzi bez rozkresu, tak mě ani nenapadlo podívat se další stránky na PC.
Díky moc :friends: , jdu opravovat.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Sloupové vrtačky

#1473 Nový příspěvek od hobr »

Příčina nalezena - kolíček (průměr 5mm, délka 50mm) tam nebyl :evil: . Nechápu, kam se mohl ztratit. Nikde není :-/ . Zítra seženu jiný a bude opět stroj v pořádku. Ještě jednou díky! :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1474 Nový příspěvek od ota »

Tak kdo z okolí Ostravska schání vrtačku? Neváhejte a konnejte! Za 4000 Kč, jestliže je to trochu funkční je to zadarmo! Volejte ihned, bude dneska pryč! Vozík za auto a rovnou pro ní!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1543884 ... rtacku.php
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1475 Nový příspěvek od ota »

Hm další sloupovka. I když je za 30 000 Kč. Ono levnější to nebude. Ale prodejce píše, vrtáky, svěráky k tomu. Jsou tam dva vidět a na stolku vrtáky a hlavička, nějaké morse redukce. Záleželo by na tom, kolik těch věcí k tomu bude. No nemusel by to bejt špatnej kup. 8)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1552855 ... acka-2.php

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1476 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1477 Nový příspěvek od ota »

A zase jedna vrtačka za dobrou cenu! Tak kdo chce vrtat na poctivé vrtačce už volejte. Mají tam i frézku za 20 000 Kč!! A zrovna tohle provedení frézky je trochu cenově jinde.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/158424724/vrtacka.php

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Sloupové vrtačky

#1478 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte pánové,
stala se mi taková podivná věc, ubytoval jsem doma VS32ku a jsou tam některé díly chybějící, takže čert ví jestli to není spíše danajský dar. Nicméně dotaz je sprostý, má někdo z Vás, co se zde vyskytujete VS32B?
Potřeboval bych poměřit řemenice abych mohl zkusit sehnat někoho kdo mi je utočí, no a pak začnu řešit nefunkční posuv - tam pro změnu chybí jedno zubaté kolco a ta "přesilová vypínací věc". Kdyby někdo z Vás měl možnost těch trojřemenic za rozumné penízky tak se hlásím, taktéž k dílkům na posun, když tak sz ať nezasmolíme vlákno.
Díky moc. Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1479 Nový příspěvek od Fizz »

Neni to ideální duvod pro aplikaci FM?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Sloupové vrtačky

#1480 Nový příspěvek od Jaro25 »

Možno nájdeš niekoho, kto to urobí za lepšiu cenu, no diely na tie vŕtačky sú stále dostupné u výrobcu, lebo sa tie vŕtačky trošku vynovené stále vyrábajú. Síce ceny sú vysoké, ale za opýtanie nič nedáš. www.heltos.cz. Niekedy odpoveď trvá dlho, ale skúsil by som to.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Sloupové vrtačky

#1481 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj, s heltosem jsem v kontaktu, nemám úplně ideální odhad na obráběné díly, ale 8tacu za dvě řemenice mi přijde fest. Zkouším tedy zjistit rozměry eventuálně alternativu zdroje náhradních dílů páč je mi jedno jestli jsou fungl nebo že srotaku (ale funkční). Díky moc pánové.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1482 Nový příspěvek od Atlan »

Skus pohaldat v cine, ale obavam sa ze taka velka vrtacka tam bude mat velke remene a remenice. € 10,64 6%OFF | Bench Drill 54mm to 150mm Outer Dia 14 16 18 19 20 22 24 25 28mm Bore Aluminum A Type 5 Step Pagoda Pulley Wheel for V-Belt
https://a.aliexpress.com/_ms40dNO
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sloupové vrtačky

#1483 Nový příspěvek od vitex »

Co se divíš,když Slavonice mají 5,5 zaměstnanců.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Sloupové vrtačky

#1484 Nový příspěvek od duchodce »

Mám dotaz
https://stroje.megainzerce.cz/kovoobrab ... 484311.htm
Odkaz je na starý inzerát jen kvůli zobrazení vrtačky.
Tenhle typ vrtačky mám asi 15 let doma. Při uvádění do chodu konstatováno že nemazala. Po demontáži zjištěno ,že čerpadlo je umístěno vysoko a olej si nenasaje. Po zavodnění to fungovalo. Vrtačku jsem v té době používal dost často. Nyní přešla několik let přestávka kdy přestala mazat a tak jsem krátkodobé práce vyřešil tím ,že jsem rozdělal nahoře stavoznak a vždy při práci tam nalil pomaličku decku oleje. Teď bych ale potřeboval delší práce a to by nemuselo dobře dopadnout bez mazání. Podle výkresu tam mezi tím čerpadlem a "rozdělovačem" pod stavoznakem nahoře jsou dva zpětné ventilky ,takže tudy čerpadlo zalít nepůjde. Nemáte tenhle ruský typ doma a nemá to nějak vyřešené? Vůbec se mě nechce vypouštět olej a demontovat půlku vrtačky ...
Vím ,že těch vrtaček moc nebude ono to je docela hovado ale náhode je blbec....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Sloupové vrtačky

#1485 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Ahoj vespolek, mám prosbu, měl jsem rozebranou skříň na malé radiálce (stanko 2H52)- je mazaná vezelinou dle ruské normy GOST 6267-74 a nejsem schopný dohledat evropskou alternativu. Vazeliny byla stará takže to klame ale viskozitou připomíná trošku tahavější LV2-3, vzhledem k tomu že je to domeček plný koleček tak LV 2-3 tam dávat nechci, tu by kola vytlačila a moc by neprilnula zpět. Mám tu LA-2D, co se používá na těžké zátěže, ta je vyskozitou přijatelná ale neznám její vhodnost právě do převodovky protože na to rozhodně nebyla vyrobená.
Obepsal jsem všechny olejáře a loziskaře co znám, převodník norem nemají, s doporučením se zdrahaji.
Máte někdo typ? Děkuji
P.s. sehnal jsem ji za cenu vs32, je to fakt paráda, na kostce mam upnutý prizma svěrák, klasický a otočák, vše rozvrtám, nic nešteluju... super stroj

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“