Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1321 Nový příspěvek od Fizz »

Jj, i když bazoš v tom mívá trošku bordel, casto jsou smíchaný inzeráty více uživatelů.

Za 5t, z ruky do ruky, proč ne. Hlučná je asi každá, pro spoustu lidí je ta vrtačka modla, takže za bura bude dobrá, 3diry ročně v boudě u baráku, hlučet bude ještě 6tisic let.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1322 Nový příspěvek od ota »

No tam jde taky o to, aby po pár dnech nedorazili příslušníci a vrtajdu za tak pěkné poeníze nezabavili. :smich: Jednomu se stalo, bylo to ale auto. Pak neměl ani auto ani peníze. Soudy se táhla roky. Naštěstí to byla celkem pašťika za pár tisícovek. Ale i tak to potom sere. :(
To samé bylo s tím klučinou co prodal auto bez přepisu přímo na uřadě. Pak si drbal hlavu, že to auto měl raději hodit ze skály. No ale přeci mělo super motor a někdo by si ještě pojezdil. Musím se ho někdy optat, až ho uvidím jak to nakonec dopadlo.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sloupové vrtačky

#1323 Nový příspěvek od Fizz »

Tak telefen tam není, na takový hnupy si udeladt mejla, koupis, a tim koncis.

Já ji před 5ti rokama koupil za Němcovou. Resp za cenu vrtáku co měla vražený v kuželu, prý nejde ven (byla sjeta vrtačka nízko tak nešel vyndat 😁).

Někdy se daří, jen jsem jel náhodou kolem, cukali ji ven ze do šrotu aby bylo na oběd. :hm:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové vrtačky

#1324 Nový příspěvek od elbarto »

Vrtajda. Tohle nestojí za řeč, duševně zdravý jedinec ví, že VS20B stojí od 35-45 když je v pěkném stavu. Prodavající se možná dobře baví stovkami žebrajících emailu ...

V_i_c_i
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 12, 2021 9:28 am
Bydliště: Bystřice u Benešova

Re: Sloupové vrtačky

#1325 Nový příspěvek od V_i_c_i »

Je to hodně o štěstí. Já dlouho koukal po nějaké stolní a nakonec jsem našel do slova a do písmene jednu V-10 v kopřivách u jedné firmy. Takže dohoda byla rychlá a za 3 tisíce byla v autě.
Pak jsem dal ještě nějakou tu hodinu a cca 2000 Kč do oprav a úprav a je z toho mašinka k pohledání....
Motor z V-13, předělané uložení vřetene a hlavně upínání na kleštiny ER25. Takže nehrozí protočení vrtáku. Teď je vrtačka krásně tichá, přesná (házivost vřetene je do 0,005mm) a mě určitě přežije....

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1326 Nový příspěvek od oco13 »

Tak Holzman dá aj napriamo tú 30ku do železa , hrúbka 15mm nechcel som kaziť silnejšie železo . 8) A zase to bude pýtať podpery lebo už 150cm kus mi tam dosť tancoval, keď som vrtal na kraji. :zapomel:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sloupové vrtačky

#1327 Nový příspěvek od ota »

Oco jednou dojel ke mě kámoš a přivezl na vozíku podpěrnou nohu z traktorbagru JCB. Potřeboval ji rozebrat, tekla mu pístnice na mažetách.Ta noha je jekl v jeklu a uvnitř pístnice. No jekl takovej tlustej. Táhli jsme tu nohu z vozíku oba dva a měli jsme co dělat. Že ten čep co drží oko pístnice odvrtáme u mě na té mojí velké Promě. V pohodě to bylo,v čepu byla maznička krásně na středu čepu. Tak tou mazničkou že budeme vrtat postupně až ten čap odvrtáme. Asi to nikdo nikdy neměl rozdělaný a ten čep měl uvnitř tvar klikovky. Vyrvali jsme tu nohu na stůl svrtačky a kurva čím to podoepřeme na druhém konci? Koukáme po cimře a tak nějak na tu vejšku. Á spásná myšlenka. Bylo to v létě, posuň sem ty Petry a na vršek Peter dáme špalík a třeba prkýnko.Odtahli jsme Petry od komína sundali tu trubku s kolenem co ustila do komína a nasoukali Petry k vrtačce. Vypodložili do roviny a už vrtali.
Nebyl čas hledat kdesi a vymýšlet jakousi podpěru. Co dílna tak narychlo zrovna dala. Odvrtali jsme ten čep nakonec v pohodě. Ale nám to trvalo celé odpoledne. :vysmech: Však i pohovořit se u toho musí! 8)

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Sloupové vrtačky

#1328 Nový příspěvek od cajka5 »

Oco13, neuvazoval si nad krizovym stolom aj daco vyfrezovat?

Keby si znova kupoval kupil by si ju opat alebo by si priplatil za cisto prevodovu? Pripadne ako by si zmenil rozhodnutie?

Mal som Proma PTB-16B/230, chcel by som nieco silnejsie. No tak ako pri starsich traktoroch aj pri vrtackach su tak velke ceny, ze trochu doplatis a mas novu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1329 Nový příspěvek od oco13 »

Takto - krížový stôl je pre mňa privelký luxus - za celý život jediné čo som frézoval boli drážky na kajlík do hriadelov a to zvládnem na sústruhu. Podla mohutnosti myslím že by to dala. Ak by som mal vyberať znova tak idem do tejto alebo do Promy - parametre aj cena +- rovnaké, potom tie prevodové sú už privelký skok na hobby použitie.(cenový) Toto bez problémov dáva 20mm do železa bez predvrtania a aj 12cm hlbka je pomerne slušné číslo.
Z bazoša by som vs 20-32 nebral, slováci sú drbnutí a pod 1500ojro som už dlho žiadnu nevidel.

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Sloupové vrtačky

#1330 Nový příspěvek od cajka5 »

Zjavne mas v tom prehlad. Urcite si pozeral aj prevodove, aku by si si vybral?
Co povies na ZS40HS.
Dakujem.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1331 Nový příspěvek od oco13 »

Tak to fakt neviem, medzi prevodové som vobec nechodil, nemal by som to kde využiť. :-/

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Sloupové vrtačky

#1332 Nový příspěvek od cajka5 »

Skusal si vrtat 32-35mm dieru, nepresmykli remene?
Ak nie zacnem uvazovat nad remenicovymi prevodmi, je tam uspora 1000€.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1333 Nový příspěvek od oco13 »

30mm, remene nešmyknú, lebo samozrejme ako je u mňa zvykom som to našponoval s metrovou trubkou. Ale 30ku dieru si predvrtávam aj v sústruhu.

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Sloupové vrtačky

#1334 Nový příspěvek od fogeljet »

Moj nazor je vrtacka na 15 a vedsie otvory bez strojneho posuvu je len pre silnych a na kurvenie vrtakov 2 x za rok.Aj remenove maju posuvy a otacky od 40/min.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sloupové vrtačky

#1335 Nový příspěvek od oco13 »

Tam si treba zrátať pomer kolko vrtám a aké otvory.
Volakedy dávno, ešte za bývalého režimu som robil v strojarskej firme kde za "štvorčaťami" robilo mrte žien. Bolo tam možno aj 40 vrtačiek a každá robila nejakú operáciu. Nedajbože zapnúť strojový posun - zoraďovači tak zhulákali nebohú ženičku až plakala. Ja som vtedy nad tým ani neuvažoval , ale neskôr mi vysvetlili. Bola za tým ich lenivosť - aj na sústruhoch nastavovali posuny o stupeň menej aby nemuseli tak často meniť nástroje.
Ale to som bol mladý a pekný a vrtačka alebo sústruh ma zaujímali len ak bola nejaká fuška za hotovosť. :typek:
Ja keď si zrátam tie moje diery, tak to vyjde tak 1 na mesiac aj s tými pod 10mm. :typek: takže mňa ten Holzman prežije a možno aj moje deti.
Edit - Dancúl tu raz dával odkaz na hrnčekové vrtáky z aliexpresu - najskôr som ostal v pomykove lebo som naobjednával za 50 eur :pohlavek: , ale po vyskúšaní je to super vec - jokel už klasikou ani nevrtám. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“