rezavá šuplera

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: rezavá šuplera

#16 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,to je přeca jesné,číslice vymydliť majzlěm,pak to vylěščiť zubní pastů a gdyž to bude na chuja,tož to všecko vygumovať.A gdyž to bude furt na piču,tož to hodiť do alobalu,zaľéť cocakolů a jebnůť tým do teho betónu.Nezapoměl sem na nic?
Naposledy upravil(a) ola dne úte bře 10, 2015 7:52 pm, celkem upraveno 1 x.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7904
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: rezavá šuplera

#17 Nový příspěvek od Chose11 »

zkusím vzít lihoví fix, čísla vybarvit a pak to opatrně setřít tampónem s lihem
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7904
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: rezavá šuplera

#18 Nový příspěvek od Chose11 »

hodně drahá armatura 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: rezavá šuplera

#19 Nový příspěvek od amatér »

Ono mu v podstatě nejde o nic jiného, než obnovit písmenka na vyčištěné posuvce, já to řešil tak, že jsem stupnici opravdu dobře vyčistil katráčkem na zuby v acetonu, (pozor, některé kartáčky to rozpouští), aby se vyplavila špína z potisku. Potom jsem namočil hadřík do dvousložkové černé barvy, kterou používám na opravy laku na autě. Musíš to pořádně setřít, aby barva zbyla jen v těch písmenech a potom přejet brusným papírem 1000, nebo jemnější.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: rezavá šuplera

#20 Nový příspěvek od vitex »

ola píše:Ahoj,to je přeca jesné,číslice vymydliť majzlěm,pak to vylěščiť zubní pastů a gdyž to bude na chuja,tož to všecko vygumovať.A gdyž to bude furt na piču,tož to hodiť do alobalu,zaľéť cocakolů a jebnůť tým do teho betónu.Nezapoměl sem na nic?
Olo,máš za 1* :smich: :smich: :smich: Moje bránice to málem neustála.
Chose,poslechni Kenybze.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7904
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: rezavá šuplera

#21 Nový příspěvek od Chose11 »

a kterou z jeho rad? Jako armaturu do betonu?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: rezavá šuplera

#22 Nový příspěvek od Pavel »

clovece kenybz nemas tam takovou velkou posuvku volnou ja mam jednu 800 a druhou 2000 a potrebovalbych něco mezi ta 2 metrova to je jak padlo

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: rezavá šuplera

#23 Nový příspěvek od vitex »

Chose11 píše:a kterou z jeho rad? Jako armaturu do betonu?
Tu první.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: rezavá šuplera

#24 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tyhle věci dělám taky rounem. Nejlíp je ho nasadit na vybrační brusku. Mám celkem s jemnou strukturou a jde to dobře. V práci ,,vybrujeme" hodně věcí. Nejčastěji dural, hliník před eloxem. Některé nejdřív jemným smirkovim plátnem a potom rounem. A muší se na tom chvilku vyset. Ono to trvá, než to vyvybruje. Ale jsem tuhle dělal takovou tu kostku s prizmama na stranách. Byla liškovitá celkem dost. A tak jsem si s ní chvilku povybroval rounem a je jako zamlada. Potom jsem ji pěkně namastil rozetřl VD na to a otřel mastným hadrem. To je třeba hadr co s ním stírám soustruh vedení co čistím a mastím olejem. Nechávám si tenhle hadr většinou když je už hodně zmaštěnej a potom s ním tyhle věci natírám. Ještě mě čeká ta litinová deska ta rýsovací. Mám ji v kulně a je namaštěná ale stejně toho lišáka taky vzala. :D
Jo jinak v práci máme 3 m šupleru a to je potom pádlo! Nejlíp je nese ve dvou! :D A taky by chtěla převybrovat, je už krapet zašlá. No celkem se s ní málo měří.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: rezavá šuplera

#25 Nový příspěvek od kenybz »

protože už olinovi hlášky dobře znám tak jsem sa zasmál enom tak normálně ale člověk kerý čte také hlášky poprvé tak sa može aj smíchy skotit ze židle...
ani ta co jsem leštil nebyla moje takže nemám...největší mám půlmetrovku.
Ta na foto vypadale dost bídně naštěstí tam kde to bylo do hloubky to nemělo na funkci vliv
zd ruhé strany bylo jen pár flíčků...ono do toho futrálu natekla voda a i ten byl celý pochrómaný a musel jsem to polepit ty řemenice na foto byly jako težítka při lepení.
Pozor u toho rounování kotoučem ve vrtačce ono se to nezdá ale bere to slušně i kov dílky leštit posměru jinak je to rozmázne a pokud je tam větší nerovnoměrná vrstva rzi tak ručně rounem a šudlit první ty největší vrstvy a až pak to vzít celkově...ale pokud je šupléra zhnilá do hloubky vyhodit ju do toho betonu
ještě něco k rounování třeba těch kostek oliškovaných morse kuželů atd a rounování větších ploch..
leštit po směru buď to broušeného povrchu a nebo když jsou to jiné součásti tak po směru válcování plechu a nebo po směru stop po obrábění a pozor na hrany rouno rychle mizí když jsou větší a nepravidelné plochy tak to musí mít člověk v ruce aby to neházelo různé odlesky
no a k tomu obnovení barvy zkusím něco zjistit ale na inox šuplérách jsou dílky nejspíš erodované zjistím to...jako kdyby sa to nebralo do ruk tak klidně i nějaká barva ale to nebude trvanlivé
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: rezavá šuplera

#26 Nový příspěvek od vitex »

Myslíš vliv na funkci rostlináře? :smich: Zvýraznění čísel dělám černým sprayem nitro a okamžitě přetřu suchým hadrem.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: rezavá šuplera

#27 Nový příspěvek od imaginaro »

Lehouce oživit povrch šuplery jde i popelem - namočit prst do oleje nebo vazelíny a pichnout do popela. S takhle napiplaným prstem ziglit a dle potřeby opakovat. Je to nejjemnější způsob.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“