Mycí stoly a kapaliny

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: mycí stůl

#16 Nový příspěvek od vitex »

Někde to tady nedávno řešil Staník.Já jej mám ale o mycí stůl vůbec nejde,jedná se o cenu náplně a na ní vše ztroskotá.Mám jeden odkaz na vodou ředitelnou náplň ale dokud ji neověřím tak žádný odkaz nebude.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: mycí stůl

#17 Nový příspěvek od exot »

V praci používáme myčku fy pure solve(snad si to pamatuju dobře)ale mejou se tom jen menší věci na lakování.Ty naplne se tam mení tak za 1-2 roky když dojde cca 200l sud tak myčku vyčistí a daji novou nápln. Ovšem netuším cenu náplně.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: mycí stůl

#18 Nový příspěvek od Lesa »

Exote, tu cenu raději ani nechtěj vědět. :zly: Já je používal cca 6 roků a pak utekl ke QTS.Cena poloviční a výsledek stejný. Navíc jsou míň otravní a příslušenství typu štětců, hadic, rukavic je grátis.
Jen teď řeším taky čerpadlo, má toho za ty roky (cca 10-12) taky dost. Chtějí za něj taky hezkou palbu, tak asi koupím nějaký ten malý, přenosný, mycí stůl a čerpadlo jen přehodím. Furt to vyjde třikrát míň než originál...
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: mycí stůl

#19 Nový příspěvek od Baťa1 »

já bych šel do teho čerpadla co je na sóstruhu nebo zkrátka na obráběcim stroju na chlazení tak jak navrhuje exot, kdysi sme to tak chtěli s kamošem dělat, má tu výhodu že přiškrcení mu nevadí a ty nečistoty by taky zvládlo, samozřejmě před nasátim filtrovat přes nejaky síto aby to nebralo hrubé pisek a je snadno dostupny, čerpadlo na naftu z auta jak piše exot neni dělany nato aby čerpalo zaprášenó tekutinu
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: mycí stůl

#20 Nový příspěvek od ITS »

To solvaxové čerpadlo z obráběcího stroje je nejlepší. Tak jsem udělal vanu 2x2 metry na stroje.
Kupujeme Purgasol od IBS . Sud 200l je na rok a stojí 12000,-

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: mycí stůl

#21 Nový příspěvek od vitex »

Schválně, který z nás si to koupí na domácí kutění? Já určitě ne. Pepo zkus vložit nějaký odkaz na Tvého dodavatele včetně produktu. Nějak mě dochází Delubol.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: mycí stůl

#22 Nový příspěvek od Tata »

osobně jsem pro puresolve z těch ostatnich sraček je mi fest blbě
ve firmě pořad asi neumi počitat tak furt fasujem technický benzin a přitom to vyjde pomalu stejne draho akorád ta myci sračka vydrží benzin se odpaři a je v prdeli
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: mycí stůl

#23 Nový příspěvek od P.S. »

Mám takové čerpadlo. Je odolný

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: mycí stůl

#24 Nový příspěvek od exot »

Jen by bylo asi fajn mit v nadrži k čerpadlu třeba par přepážek alespon by se zabranilo nejhoším nečistotám ,možná by nebyl marnej ani větší zavěšenej magnet a na čerpadle koš z matroše jaký býval na kohoutech na benzín(kovová punčocha).
Jen si říkám zda by se na domácí použití nedalo použít nejaké finančně dostupné a funkční mycí medium ted čistím na hrubo mechanicky pak u větších věcí nafta a nakonec BA .
Taky aby to nebylo extra náchylné na na zapalení tím je benzím mimo hru.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: mycí stůl

#25 Nový příspěvek od Chose11 »

já řešil mytí doma a co pak s tou chemií, nakonec řešení, malý věci klasicky technický benzín, větší kusy JZD 6km ode mě, mají horkou wapku za cca 320kč mytí na hodinu...A je to jak nový a bez bordelu doma.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: mycí stůl

#26 Nový příspěvek od frturek1 »

no mam tu skoro 80l stary nafty ktera se vzdycky slila ze sudu takze budu mejt tim zatim nehodlal kupovat nejake drahe myti sehnal sem strarej velikej drez cca 120x70x15 do toho bych dal nejakoej derovanej plech, nebudu to pouzivat nejak extra casto, jen vyresit cerpadlo jdu nato
P.S z ceho mas to cerpadlo?

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: mycí stůl

#27 Nový příspěvek od elbarto »

Jo,jo, je to presne, jak pisou kluci. Mame doma suche stoly, protoze ceny kapalin jsou v tom mnozstvi desive. Ted mi obchodak severochemy dovezl vzorek cistice na vodni bazi. Je to jeste v kandaku v dilne nevybalene. Musime to vyzkouset. Nazev si nemuzu vzpomenout.
U vodou reditelnych je vyhoda, ze bych se nebal s tou domaci tvorbou stolu a cerpadel. U horlavych a vybusnych, kde muze vzninat elektrostaticky naboj, je to opravdu mozna navod na sebevrazdu upalenim.

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: mycí stůl

#28 Nový příspěvek od Baťa1 »

P.S. píše:Mám takové čerpadlo. Je odolný
Obrázek
toto čerpadlo je na olej, je to zubové čerpadlo takže teda na tuto kapalinu určitě jo ale nevim co by to hlásilo na splavený prach a písek ze součástek tu je popis: http://www.doos.cz/index.php/cinnost/10 ... a_cerpadla
já ho mám taky v regálu fungl nepoužity nevim teda eště naco mě bude ale kamoš ho má na studni na vodu na zaliváni na šlauchu ná trysku která došpléchne tak deset patnáct metrů má to tlak jak blázen a má to tam už ale deset let a pořáď to funguje a to na zimu ani nesklizi jenom vypustí vodu takže to tam celó zimu rezne vevnitř
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: mycí stůl

#29 Nový příspěvek od P.S. »

Muselo by se to řádně filtrovat. S tím co mám se přečerpávala hydrol. Je i na kyseliny. Ani nevím na co jsme ho koupili.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: mycí stůl

#30 Nový příspěvek od staník »

U toho čerpadla nepotřebuješ tlak, na to máš wapku. Důležitý je aby mu až tak nevadilo sem tam smítko a kovovej prach.
Já to u řešil tady: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=72480
Všechno stojí a padá na ceně těch náplní pro mycí stoly.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“