Mycí stoly a kapaliny

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: mycí stůl

#61 Nový příspěvek od vitex »

Vysvětlím příště. :smich:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: mycí stůl

#62 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas v robote mame umyvaci stôl od Pure Solve. Pridu vycistia stôl komplet, vymenia napln (obsah 100l) za novu, staru odvezu prec. Ked je to potrebne tak vymenia prietokovy stetec za novy. Cenu vymeny neviem ale viem zistit. U nas sme stym spokojny.

Uživatelský avatar
thums
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 16, 2015 10:45 pm
Bydliště: Jirkov

Re: Mycí stoly a kapaliny

#63 Nový příspěvek od thums »

Ahoj všichni. Napíšu jeden poznatek s čištěním a odmašťováním. Dělám si vlastní "solvinu" a ta stojí skoro prd a ruce mám stejně čistý jak chirurg.
Malý soustruh byl letitým používáním trošku upatlaný i když jsem se ho snažil udržovat v čistotě. Využil jsem jednu komponentu co dávám do "solviny". S litrem roztoku jsem ho umyl až mi oči přecházely a ten litr roztoku mě stál necelou korunu! Nevěříte?
Tak si to vyzkoušejte - na litr teplé vody dávám 30g sody - Uhličitan sodný - na praní. Po soustruhu jsem si v dílně umyl zapatlaný dveře, okna, dlaždice atd. Když manželka viděla co ten roztok dovede a na kolik přijde tak jí málem šlehlo.
Vyzkoušejte a dejte vědět. Já sice čistím bez rukavic, ale pak si ruce musím namazat indulonou, docela to vysušuje. Pokud vám na povrchu zůstanou nepatrné šmouhy ze zbytku sody tak stačí dát do čisté vody trochu octa nebo to jen přetáhnou čistou vodou.
Honza
Naposledy upravil(a) thums dne stř pro 16, 2015 11:08 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Mycí stoly a kapaliny

#64 Nový příspěvek od Chose11 »

Pure solve znám, meje dobře, ale ta cena... Ale mimo téma, na čištění všeho ostatního používám vlhčený ubrousky na dětskou prdel, to vydrhne snad všechno...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mycí stoly a kapaliny

#65 Nový příspěvek od ota »

S tou sodou jsem se něco namyl. Když jsem dělal na fabryce, byla tam průmyslová myčka. Přez ní šlo všechno před lakovnou. A tam měli sodu v pytlích, jako cement na paletě. V pračce byla tedy skoro pára, jak byla ohřátá mycí kapalina. No jednou na odpolední jsem se domluvil s kámošem co to obsluhoval a pytel mi dal. Všechno jsem s tím myl, co bylo doma špinavího. No ale je to roků a už není. Škoda, byla to univerzální mycí surovina. Ale chce to rukavice. Ono to žere ruce jako prase. Ono to po čase sežere i ty rukavice. :smich:
Nedávno jsem si koupil kanistřík Novata ( Novalon ) velmi dobrá zkušenost na mytí, ale bratru skoro 200 Kč/litr. Je to sice koncentrát, ale i tak ubejvá. Koupil jsem ho jen na ty moje obráběcí mašiny. Nic lepšího jsem na to zatím neměl. Jo ještě možná Xintex nebyl špatnej a nebo od Bernera čistič průmyslových podlah. Lze to použít na všechno, ale ceny jsou závratné.
Ta soda je dobrá a levná. 8)
Jo ještě jsem si vzpoměl. Jednou jsem měl špinaví ruce jako prase a ne a ne to umejt. Byla tady paní co prodávala v krámě. Povídala mi radu jak ty ruce jednoduše a zadarmo vycídit. Povídala vymáchej mámě vanu plnou prádla a budeš mít ruce jako doktor čistý. Bajo měla pravdu. Zkusil jsem to a ruce byly jako z alabastru. :D

Uživatelský avatar
thums
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 16, 2015 10:45 pm
Bydliště: Jirkov

Re: Mycí stoly a kapaliny

#66 Nový příspěvek od thums »

Soda je hotový zázrak :-) a kopil jsem tady rovnou 25kg http://www.fichema.cz/uhliitan-sodn-ph- ... 24049.html

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Mycí stoly a kapaliny

#67 Nový příspěvek od vitex »

A je soda vhodná do mycích stolů?Nesežere mě hliníkové čerpadlo?Následná koroze mytých dílů by mě nevadila.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Mycí stoly a kapaliny

#68 Nový příspěvek od ota »

Myslím, že ta soda nemá ráda hliník. Po čase to oxiduje s tím. No v té velké průmyslové myčce bylo vše nerezové. Co nebylo nerezové, bylo za chvíli v čudu. Právě si to už nepamatuju, ale myslím že ta soda to bude žrát.

b--max
Příspěvky: 46
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:54 pm
Bydliště: Decin

Re: Mycí stoly a kapaliny

#69 Nový příspěvek od b--max »

Pokud by nekdo chtel,umim sehnat za dobre penize tento pripravek: EBOL MST 30 DWA/A je možno použít v řadě aplikací, kde lze využít tradičních vlastností alifatických rozpouštědel na bázi lakových benzinů tj. jako rozpouštědlo a ředidlo ve výrobách pryží, barev, čisticích a odmašťovacích směsí. Současně vedle dobré rozpouštěcí schopnosti se vyznačuje nízkým obsahem ekotoxikologicky sledovaných aromatických sloučenin (typický obsah pod 50 ppm) včetně nízkého obsahu síry (pod 2 ppm). Negativní výsledky Doctor testu dle ASTM 235 (ČSN ISO 5275). Toto umožňuje větší flexibilitu při použití ve formulacích čističů, zejména „cold cleaner“ a ve vodných mikroemulzích.

vhodna pro ekologicke myci stoly,kdo ma zajem at me kontaktuje pres sz,pouze osobni predani,neposilaam!!!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Mycí stoly a kapaliny

#70 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj kolego,máš to krásně popsaný ale raději bych uvítal překlad polopaticky.Alespoň pro odběratele z Tvého okolí.Osobní odběr,jak jistě pochopíš nebude možný.

b--max
Příspěvky: 46
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:54 pm
Bydliště: Decin

Re: Mycí stoly a kapaliny

#71 Nový příspěvek od b--max »

Ebol 30,60 se pouziva do mycich stolu na odmastovani soucasti atd.sam ho pouzivam a jsem s nim spokojeny. Pro ty co bydli dale je mozne priblizit, jezdim ruzne po republice, mam k dispozici cca 110litru a vice toho nebude! Vice info po sz

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Mycí stoly a kapaliny

#72 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Čerpadlo k mycímu stolu

#73 Nový příspěvek od P.S. »

Máte někdo zkušenosti s tímto ponorný čerpadlem k mycímu stolu?
https://www.primadilna.cz/Nahradni-cerp ... escription

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Čerpadlo k mycímu stolu

#74 Nový příspěvek od vitex »

V tom množství se nejde ani utopit,natož umýt nohy. :-/

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Čerpadlo k mycímu stolu

#75 Nový příspěvek od P.S. »

Jaké použít?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“