Soustruh VOLMAN S-35

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
castentroy
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 13, 2015 11:43 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Soustruh VOLMAN S-35

#1 Nový příspěvek od castentroy »

Zdravím všechny. Mám S35 ve stavu ne moc dobrém, ale rád bych ho pomalu dal do pucu. S35 je v podtate to samé co S28 jen o trošku větší. Byl za pusu takže je i finanční prostor do něho zainvestovat, ale hlavně je i nadšení. V první řadě chci snížit velkou hlučnost. Takže jsem se pustil do snížení hlučnosti náhonu až po spojku. I přesto, že ložiska už byla projetá hlučnost se výrazně nezmenšila. Je to takový kvičavý zvuk jako když máte sevřené hřídele. Po všech možných pokusech to vypadá na lamely spojky, které při volnoběhu šoupou v koších. Ale lamely jsou naprosto zdravé, lamely pravého chodu jsou možná trošku po okrajích modré, ale nejsou vydřené a ani ozuby nejsou otlačené. Vše je dobře oblévané olejem. Koše chodí na hřídeli volně a celkově nic nedře. Opotřebení jde vidět pouze na bronzových pouzdrech košů, ty chodí s vůlí a na koších jsou otlaky od ozubů lamel.
Měl někdo podobný problém? Jde to nějak řešit? Znám i jiné majitele S35 a ty mají spojku daleko tišší. Napadlo mě přebrousit na kaménku lamely a obrousit otlaky ozubu na koši, ale bude to k něčemu? Mockrát děkuji za jakoukoliv radu a pomoc. :(

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh VOLMAN S-35 - hlučnost spojky

#2 Nový příspěvek od Tata »

v jakem stavu máš ložiska na motoru? ja se taky domnival že je to v převodecha no to byl motor
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

castentroy
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 13, 2015 11:43 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Soustruh VOLMAN S-35 - hlučnost spojky

#3 Nový příspěvek od castentroy »

Celé je to záhada - ložiska mám na celém náhonu nové i s motorem. Zkoušel jsem všechno. Spustil jsem to bez vložené spojky jen ozubená kola a hřídel spojky a hlučnost je v normě, cinkají zuby a syčí ložiska. Taky jsem zkoušel jen roztočit spojku pomocí vrtačky a taky je to tiché. Myslel jsem si že jsou to lamely, ale teď už vážně nevím. Kola nejsou už bůhvíco, ale že by byl tak zásadní rozdíl v hlučnosti když nemají odpor a když to složím i se spojkou která odpor už nějaký děla?
:help:

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh VOLMAN S-35 - hlučnost spojky

#4 Nový příspěvek od Tata »

zkus nahrat video at slyšíme ten zvuk
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

ztraceny8
Příspěvky: 50
Registrován: pát úno 24, 2017 1:38 pm
Bydliště: olomouc

soustruh volman

#5 Nový příspěvek od ztraceny8 »

Ahoj všem kutilům,nemá někdo náhodou manuál k soustruhu volman?báli označení nevím ,je to stroj malinko větší jak s28 a parametry má jak sv 18
Děkuji všem za rady

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: soustruh volman

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Nafot to obrat sa na cnc forum
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: soustruh volman

#7 Nový příspěvek od kenybz »

jo a tam se mu každý vysměje co to koupil za zgarba za dva dny tam bude několik stran keců a žádná odpověd na původní dotaz
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: soustruh volman

#8 Nový příspěvek od oshurty »


ztraceny8
Příspěvky: 50
Registrován: pát úno 24, 2017 1:38 pm
Bydliště: olomouc

Re: Soustruh VOLMAN S-35 - hlučnost spojky

#9 Nový příspěvek od ztraceny8 »

Ahoj. Prosím mam též soustruh volán ale nevím jaky typ a marný k němu sháním dokumentaci. Je to soustruh který je jen o málo větší než s28. Tak jsem myslel jestli někdo nemá a nenechal by ji o fotit.
Předem děkuji

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruh VOLMAN S-35

#10 Nový příspěvek od Fizz »

Taky jsem domů dovkekl volmana s35, zatím čeká na ocistu, nevyštoura k tomu někdo manuál?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Soustruh VOLMAN S-35

#11 Nový příspěvek od oshurty »

Fizz píše:Taky jsem domů dovkekl volmana s35, zatím čeká na ocistu, nevyštoura k tomu někdo manuál?
Podívej se tady :
http://www.tumlikovo.cz/download/manualy-stroju/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“