Jateční přístroj

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Jateční přístroj

#1 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
u nás se zabíjí jednou do roka jedna sviňa a jeden beran. Posledních 10 roků ku nám jezdí řezník jenom proto, aby udělal PRÁSK a zase šel bo všecky výrobky aji rozbourání si děláme sami. Dostalo se ke mě toto :

Obrázek

Obrázek

Vrch se zdá být v pořádku, ale viz rozložený obrázek - asi tam chybí guma a pružina. Můžete mi je prosím někdo poměřit nebo aji poradit kde je sehnat? Co sem hledal na netu tak jsem potkal jenom náhradní díly na novější model a nevím jestli je to stejné. Toto je podle mě JP2 a na netu jsem potkal věci na JP4. Tendle kousek už něco zažil, to je bez debat, ale byl protislužbou, nechce se mi kupovat nový za 3000 nebo kočku v měchu za 1500. Děkuju za každou radu.

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Jateční přístroj

#2 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

V Brtnici (mezi Třebíčí a Jihlavou kdyby jich náhodou bylo víc) je nějaký pán který generálkuje tyto staré modely. Má i úderníky které se normálně nedají sehnat.
Dělá i prodej a servis VARI tak skus guglovat, nebo se ti po víkendu zeptám kamoša v práci, on to řešil před vánocama.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Jateční přístroj

#3 Nový příspěvek od kuligrado »

Pokud si vzpomeneš tak se mi pls toho kámoše zeptej. Každopádně díky za tip. Budu googlit :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jateční přístroj

#4 Nový příspěvek od Lišák1 »

Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Jateční přístroj

#5 Nový příspěvek od radas »

chybí tam pružina , ta se dnes myslím nahrazuje gumou a bez záruky se do toho používala pružina z pionýra z přední vidlice. další problém bývá zkorodovaná část písu kde ho tlačí patrona ven . potom to udělá jenom puf a neomráčí to ani sele. před pár lety jsem ji nechával opravovat v prodejně zbraní, kde nabízeli ty novější. osousrtužili , navařili a je jako nová.holt to chce po použití vyčistit jako zraň :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jateční přístroj

#6 Nový příspěvek od kenybz »

taky mám tu starší a pružina byla uplně zborcená napadlo mě že by šla nahradit silnější gumovou hadicí
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Jateční přístroj

#7 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tak aspon napíši rozměry tlumiče z JP 4 co mám délka 88mm šířka 27mm a vnitřní pro píst je 13mm jinak píst má 11mm a průměr těla pro tlumič je 28,5 mm
takže máš víc možností podle stavu pístu ve vrchní části a způsobu držení pístu v těle pistole to je pro udržení tlaku a výstřelu pístu s určitou sílou která nikde neuniká okolo kde je vyrezlý materiál

na tyhle JP2 jse mám pocit nedělalo vrchní držení pístu jako u JP4 zajištovacím kroužkem do které se zespopu zamáčkne píst a musí držet ale u té JP2 to bylo řešeno tou pružinou která to drží nahoře aby píst nečuměl z pistole a pro zlepšení tlumení aby nebyla pružina tak namáhaná tak se ještě vkládá ten tlumič ---jenom po nějakém čase se ten tlumič smrští na délku a roztáhne na šířku a pak se musí prostě vylisovat nebo kladivem a trubkou vyrazit a vyměnit .


jinak pokud máš v okolí zbrojaře tak už půjde koupit jenom tlumič a pružinu a zbytek spíš už jenom na JP4 nebo dát opravit třeba do té Brtnice pan. Svěrák Jan

pružinu koupíš v dobré prodejně ložiska a řemeny mívají i pružiny a musíš volně na píst at to má malinkou vůli a tlumič koupit z JP 4 a případně upravit otvor a musí to chodit a pokud budeš používat jak píšeš 2 X ročně tak to udržovat namazané a vyčištěné a je to navěky .


ještě stránky s díly jsou http://heroldreznickepotreby.cz/eshop/r ... pristroje/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Jateční přístroj

#8 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj chlapi, dík za odpovědi, řeznické potřeby Herold mám prošňupané a ještě v noci jsem psal pánovi Svěrákovi do Brtnice (mám rodinu pod Třebíčí, tak bych ho v nejhorším navštívil).

Všem děkuju za odpovědi.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Jateční přístroj

#9 Nový příspěvek od pepa.traktor »

kuligrado píše:Ahojte,
u nás se zabíjí jednou do roka jedna sviňa a jeden beran. Posledních 10 roků ku nám jezdí řezník jenom proto, aby udělal PRÁSK a zase šel bo všecky výrobky aji rozbourání si děláme sami. Dostalo se ke mě toto :

Obrázek

Obrázek

Vrch se zdá být v pořádku, ale viz rozložený obrázek - asi tam chybí guma a pružina. Můžete mi je prosím někdo poměřit nebo aji poradit kde je sehnat? Co sem hledal na netu tak jsem potkal jenom náhradní díly na novější model a nevím jestli je to stejné. Toto je podle mě JP2 a na netu jsem potkal věci na JP4. Tendle kousek už něco zažil, to je bez debat, ale byl protislužbou, nechce se mi kupovat nový za 3000 nebo kočku v měchu za 1500. Děkuju za každou radu.

Rado
jo jak jde na druhé fotce rozebrat komora od spouštěče kam se vkládá nábojnice ? podle fotky je to asi kleštěma orvaný tak to případně zapilovat aby to šlo pěkně lehce a ten spodek zajistit červíkem

já byl kouknou do krabičky jestli jí tu pružinu ještě mám ale už né asi jsem jí měnil někomu a mám jenou tlumiče do JP 4

i u té tvé 2 se vrchním kolečkem co drží spouštěč nechá štelovat citlivost a krok a někdy bývá dost orvaný a stačí malinko zavadit a hned to vystřelí a to není vůbec dobrý chce to prostě vyladit a pohrát si stím a pak bude :prace:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Jateční přístroj

#10 Nový příspěvek od filip »

Předloni v kovošrotě jich tam šest leželo, jen jsem je okoukl a říkám si copak s tím, na čuníka stejně chodí řeznik. No druhý den mi to nedalo a jel jsem pro ně, už tam zbyly jen dvě, ty nejvíc orezlé. Ale jdou, jen nevím jestli dost. Zkoušel jsem to na špalku, jedna kope víc a druhá míň. Asi bych se do toho měl taky podívat, jen jsem je promázl a zkusil.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Jateční přístroj

#11 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
tak snad je hotovo. Byl jsem v kontaktu jak s panem Svěrákem z Brtnice, tak s nástupnickou firmou této odnože zbrojovky z Vyškova - Antreg.
- Z Antregu mi odepsali, že jsou schopni v omezené míře dodat dva náhradní díly - a sice gumový doraz a onu pružinu, tedy obě věci, kterými je protažen omračující úderník. Cenu však nevím, ale na vyžádání se ji určitě dozvíte :) od tohoto současného výrobce např JP4.
- S panem Svěrákem jsem korespondenčně probral možnosti, rovněž jeho ceny neznám.
- S naší JP2kou jsem navštívil zbraně ostrava, neboli servis "C". S pánama jsem se domluvil, že mi objednají chybějící díly (onen gumový doraz a dlouhou pružinu (nevím jestli z antregu nebo odjinud) a na druhý den mi volali, že jestli chcu, tak ji můžou dát k opravě. Po opravě se mi vrátila JP2ka s vyměněným mezikusem pro vkládání patron, to beru jako převložkování výměnou :), nahrazené neoridinální kousky jako červík a čep z hřebíku za díly co alespoň vypadají, že tam patří, výměna patronového úderníku a jsou dělané nějaké zásahy do omračujícího úderníku. Suma sumárum za 700 srandy.

Teď se čeká na pašíka, jak proběhne "ostrý" test. Ještě jednou vám všem děkuju za reakce.

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Jateční přístroj

#12 Nový příspěvek od sadlicko »

Ahoj, jak poznám, že mám vyměnit gumu a píst?

Konec pístu je trochu do konusu, to už je předpokládám špatně. Pokud jí chci zkusit, jak silný prkno by to mělo prostřelit? Dejme tomu smrkový..

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jateční přístroj

#13 Nový příspěvek od Antony30011 »

Při té zkoušce bych spíš zkoušel kolik to dostřelí, než kolik to prostřelí – do trámku 10x10 střílet na délku, na tom zjistíš víc (např. dostřel 2 cm vs dostřel 10 cm ;-) ) a bude to i o cosi bezpečnější...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Jateční přístroj

#14 Nový příspěvek od thovt »

Zkouška jde udělat na lopatkové kosti, trn kost musí prorazit.
Gumový píst je drobré namazat olejem aby lépe těsnil.(jako vzduchovky).

Pružina se tam dávála tak silná, aby se trn vratil sám ,jinak pružina snižuje sílu patrony.

Co si pamatuji kdo mi porážel prase měl dvě porážečky pro jistotu.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Jateční přístroj

#15 Nový příspěvek od radas »

gumový píst ? :-/ měl jsem jich v ruce několik ale gumový píst. když byl pukál vyčištěn a naolejován po každém použití tak to v klidu omračovalo býky... a že některé toho měly nasříleno :) u nás se používala akorát náhradní patrona v kapse :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“