Gola sada - vyber

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Gola sada - vyber

#226 Nový příspěvek od pavel sk »

Dnes je to uz jedno co je v kufri nasypane. Väcsinou je to rovnaky pôvod. Cenu a "kvalitu" urcuje len to, co je na tom kufri nalepene alebo natlacene. Co sa berie, sa aj derie.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Gola sada - vyber

#227 Nový příspěvek od chuck77 »

to je iluze...původ je ůzný, kvalita cca stejně mizerná, ale vyráběj na x roků a zkrachuješ....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Gola sada - vyber

#228 Nový příspěvek od vitex »

Pesimisté.

Fizz
Příspěvky: 7960
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Gola sada - vyber

#229 Nový příspěvek od Fizz »

Pořád se zapomíná na lidský faktor, "golu" kterou jsem měl asi 15let a udelala nemožný, zlikvidovali dva Ukrajinci za měsíc.

Krompáč zlomili 3x za den, tak jsem tam navaril lešenovou trubku a uz drží 5ty rok, i když uz trochu ohnutá, jo a je pěkně vyleštěná. :D
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Gola sada - vyber

#230 Nový příspěvek od staník »

UK -to je samostatná kapitola. Ještě v minulým století tady dovedl šéf tři ukrajince s velkou flexou a paklem kotoučů k Trabantovi :'(
Mávl rukou a prej rozřezat na čtvrtky. Vzali to naprosto doslova a ten motor bohužel nedořezali,došli kotouče :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Fizz
Příspěvky: 7960
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Gola sada - vyber

#231 Nový příspěvek od Fizz »

Udelali přesně co jim rekl, vedení musí umět zacházet s každým materiálem.

Popravdě docela často čumím co vymyslí z ničeho, spousta nářadí je pro ně úplně zbytečná.

K tématu, poslední dobou mam v ruce všechno, od Lidlu, přes golu, bahco, bernera, ... Pro mě je zaklad aby se to dobře vytahovalo a ukladalo do kufru, bylo to přehledný. Kvalita je dostatečná u všech jmenovaných, a pokud si někdo koupí takovou tu "devadesatkovou cinu" za cenu krabicky cigaret tak nebude problém na straně vercajku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Gola sada - vyber

#232 Nový příspěvek od chuck77 »

mile mě překvapilo nářadí Jonnesway, koupil sem to v Bauhausu či kde, ale dobrý...v prodejnách moc není...……..asi malá marže :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Gola sada - vyber

#233 Nový příspěvek od pavel sk »

Od Jonnesway mam v robote sadu klucov ocko vidlic 10mm-32mm. Mam ju cca. 10 rokov a fakt je to drziak. Ake maju goly neviem. Posledne som si do roboty dokupoval kluce v Lidl-i Powerfix a na pocudovanie zatial drzia neohnute nezlomene nevytahane a to im nakladam aj cez paku. Doma mam silovu golu od Bernera a ta tiez drzi ale nerobim nou kazdy den. Na tej racni sa mi paci ze sa stlacenim kolika da jednoducho demontova paka (rukovät) s racne a tak viem racnu na krutenie pouzit aj jednou rukov.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Gola sada - vyber

#234 Nový příspěvek od chuck77 »

No a další spokojenej s Jonnesway :friends: ............ale pozor, není to žádná láce - jsou na místní poměry docela "drahý"
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Gola sada - vyber

#235 Nový příspěvek od jojo7011 »

Casto sledujem bazos a ked je nieco za doru cenu tak nevaham. Tak som kupil vacsinu znackovych goloviek ktore by som si inac nemohol dovolit kupit. Mam aj jedne z prvych noname Caucau sikmookych sad ktore sa dali kupit na Slovensku. Na CauCau 1/2" + 1/4" sa mi ihned podarilo strhnut 1/2" racnu a na 3/4" som hned zohol trhak a pukol 41mm orech. Najme ta 3/4" CauCau posobi dost ubohym dojmom. Ale pouzivam ich hlavne vtedy ked ich musim nejako upravit. Napr. osustruzit orech aby mi niekam vliezol obrusit hlavicku racne a pod. Cize stale maju vyuzitie a hlavne mi ich nieje luto tuningovat. Najviac pouzivam 1/2 + 1/4" sadu Proxxon. Tu som si kupil este ked som chodil do skoly za 4500 korun je tomu cca. 20 rokov. Ta je fakt neznicitelna, len jedna vec mi na nej hrozne vadi a to, ze ma laserom gravirovane znaky. Tie sa prakticky okamzite po zacati pouzivania osuchali. Este je malinko vidno znaky ked su pod spravnym uhlom dopadu svetla, ale z cela nevidno nic. Inac z mojich skusenosti Wurth racna 1/4" znesie asi najdrsnejsie zaobchadzanie zo vsetkych, ale ma zase aj najvacsiu hlavicku a niekde kde je malo priestoru sa uz neda strcit co je nevyhoda. No co som s tou malinkou racnickou robil, doslova som ju tyral ( pouzival som namiesto trhaka, nebola ina moznost nic vacsie sa tam nezmestilo ) a nestrhol som ju. Zase TONA racna je asi najslabsia zo vsetkych, ta sa vydrie sama za pol roka. Este by som casom chcel dokupit 3/4" 6hrannu sadu Wurth keby sa objavila na bazosi za dobru cenu. Mam taku 12 hrannu a velmi sa mi na nej paci jemne nadelenie racne. Tam kde nieje moc miesta na " rapkanie " je to velka vyhoda co som uz niekolkokrat ocenil. Sused ma Gedore 3/4" ta je super, Reca 1/2" multi-lock ta ma male telo racne ktora sa da strcit aj do tesneho priestoru a sem ta si ju od neho poziciavam, ked mi uz niekde nevidaju moje racne. Potom ma aj Bahco kombinovanu 1/2" + 1/4" a ta na mna teda posobi dost CauCau dojmom nato aka bola draha tak neviem neviem. Inac podla nazorov mojich kamaratov su Hazet a Beta asi top znacky vercajgov, ale to sa uz bavime o astronomickych cenovkach. Vozik Beta s naradim za 150.000 korun a 1/2" golu Hazet za 700eur si moze dovolit len malo stastlivcov.

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Gola sada - vyber

#236 Nový příspěvek od radovann »

Dostal jsem nabídku za dobrý peníz na tuto gola sadu Bahco SLX 17.

https://www.conrad.cz/p/bahco-sada-nast ... 17-1696733

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Gola sada - vyber

#237 Nový příspěvek od chuck77 »

je to jako třeba s chem.výrobky od Würth - když si dáš práci tak najdeš původní výrobek noname značky, která není tak známá.....mám třeba oblíbený vosk na spodek a ejhle našel sem původní originál výrobek made in Holland, kterej Würth asi jen přebalil...stejně to musí být i těma golovkama…...
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Fizz
Příspěvky: 7960
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Gola sada - vyber

#238 Nový příspěvek od Fizz »

radovann píše:Dostal jsem nabídku za dobrý peníz na tuto gola sadu Bahco SLX 17.

https://www.conrad.cz/p/bahco-sada-nast ... 17-1696733
Dobrej peníz je co? Litr?

Bahco mám, pokud ti to někdo neukradne, je to nejspíš na celej život.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Gola sada - vyber

#239 Nový příspěvek od mufik »

Dnes jsem koupil makitu https://www.zbozi.cz/vyrobek/makita-p-9 ... D%20makita
vypadá bytelně, uvidíme co vydrží.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Gola sada - vyber

#240 Nový příspěvek od radovann »

Pět litrů.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“