Soustruh SV18

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh SV18

#286 Nový příspěvek od ota »

Já jsem to kdysi taky zjišťoval přímo v tom Paramu. Od té doby se to už zase změnilo. Původně to bylo myslím CF3 nebo tak nějak. A teď naposledy co jsem kupoval 10l kanistr ( menší množství nedělají ) jsem to už kupoval přímo od prodejce olejů. Jinak poptal jsem asi u třech prodejců a jsou tam i 500Kč rozdíly v ceně. :shock:

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Soustruh SV18

#287 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak to je jasne ze vymenim vsechny oleje za ty co tam patri delam to u vsech stroju kdyz je koupim at uz do dilny na pole a nebo aut. a zas tak drahy neni ten 10l kanistr stoji 680kč to je spis ta spodni hranice oleju co kupuji bezne. To snad i ta J6je drazsi.
Za co ten soustruh muzu zavazat abych ho mohl zvednout a nic neposkodil?

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruh SV18

#288 Nový příspěvek od winch »

Uviazať za šikmé výztuhy na loži- medzi strechovitými a rovnými vodiacimi plochami. Pri výmene oleja na mazanie vretena by si mal vyčistiť aj nádržku na ten olej, býva tam dosť usadeného bordelu.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Soustruh SV18

#289 Nový příspěvek od Zetor15 »

ok trochu se bojim za ta kratka verze se bude prevazovat na stranu k vretenu i kdyz zavazu co nejvice pod vreteno...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh SV18

#290 Nový příspěvek od ota »

Na manipulaci jsou u vřeteníku díry. Sundáš ty plechoví deklíky a pod níma jse díry pro manipulaci. Těma dírama se prostrčí silná tyč a na tyč nasuneš vazáky. Myslím že když se podíváš do pasportu je to tam nakreslené možná i popsané. Mám v noťasu i fotky, když jsem stěhoval já. Prostrčil jsem tuším 50 kulaťinu a na ní nasunul vazák. Používám jen ty hadrové vazáky. Kvůli otlaku. Řetězy, nebo lana orvou barvu okolo. Když jsem soustruh kupoval, soused zastavil první autojeřáb co jel kolem a namordoval ho na plac. Když jsme s avii přijeli, jeřábník měl soistruh ve vzduchu připravenej na nakládku. Prostrčil skrz lože lano a dolů strčil špičku ze zbiječky. No když jsem to viděl málem mě vomejvali. Jeřábník starej fronťák, prej dělej couvni sem, ať to položím a jedu. Nemůžu to kolo jako vyměňovat dvě hodiny! On měl být někde v přístavu a vykládat loď. A tohle si brnknul jen tak mimo za 500 Kč, čistá ruka. Tak do vysílačky řekl, že má asi píchlí kolo a opravuje.
Kouknu se po tom obrázku v návodu, jestli to tam mám. Jinak když budeš zvedat mašinu ala můj jeřábník, vřeteník strašně převažuje osu. Je tak o 50 cm níž než stana koníka a to suport byl s koníkem až na konci. Tak bych to už nikdy nezvedal. Staří dědkové říkali, múže bejt v loži bublina a rupne to jak ořech papírák. Viděl jsem když spadnul z avie soustruh SU 50. Na tu vzdálenost co ho vezli, nechtěli uvazovat. Jel s ním po dvoře fabryky a vzal zadníma kolama kanál. Houplo to a soustruh se skácel, prolomil sajtnu a hupnul dolů na zem. Bylo po něm, nepřežil pád. Lože ruplo hned u vřeteníku. A ještě se celej dolámal. Ty SU 50 jsou ale hrozně vratký.
Já jsem můj soustruh stěhoval 2x. A dávám bacha, abych si ho špatnou manipulací nezkurvil. Jak říkal starej stěhovák ,,Čára" 10x dumej a pak konej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh SV18

#291 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem koukal do mojeho návodu k soustruhu a bohužel obrázek č. 1 a č. 2 mi tam chybí. Asi jsem někde potratil. Ta č.1 je uvázání stroje při manipulaci a č.2 je zavěšení elektorinstalace. Mám to až od č.3 a to je rozměrový a základový plán. V tom pasportu je i popsáno, jak manipulovat, jaké lana použít a jak je na stroj instalovat. Je tam i popis ustavení stroje. Koukám na to dneska asi poprvé. 8) Ale tak nějak jsem to podle toho popisu dělal i já doma.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruh SV18

#292 Nový příspěvek od vitex »

Jak uvázat SV 18 je v návodu u Tumlíka.

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Soustruh SV18

#293 Nový příspěvek od Ivan50 »

Ahojte chlapi, kupel som sustruh sv 18r a neviem ako ho zapojit, problem je ten, ze predosly majitel mal tu rozvodovu skrinu odsrobovanu od sustruhu a narvanu na stene a kex to odpajal tak nic neoznacel a a je to setko odponene aj z tych stykacov aj inych relatiek ci co to je... Pozeral som schemu a mic mi to nehovori, keby niekto bol ochotny otvorit tu skrinu a urobit fotku abg som mal pribliznu predstavu kde aky drot ide... Je tam este moznost zavolat eletrikara ale najprv bych to skusel sam...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh SV18

#294 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud nemáš alespoň základní znalosti stykač relé tepelná ochrana atd nevyznáš se ve schematu ,elektrikáře co dělá ve strojírenství Jinak lze nadělat víc škody jak užitku Základ je multimetr a prozvonit kam co vede
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Soustruh SV18

#295 Nový příspěvek od Ivan50 »

Beznu eletriku ako motory, zasuvky, natahat kable v dome som si robil sam ale toto je pravda, nevyznam sa v tom, jedine co som vycital zo schemy je kde zapojit hlavne kable motora na stykac, ale ostatne kable ako cerpadlo, ventilator proste neviem kde pripojit, pretl mozno by mi ta fotka pomohla, ale asi sa na to vybodnem a zavolam eletrikar az cosi nespalim a bude viac skody ako osohu.. Ale vravim, ak by niekto tu fotku urobil, bol bych rad

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh SV18

#296 Nový příspěvek od Čárls »

Věř tomu že nepomohla vím z vlastní zkušenosti Na sv 18 r máme v práci celkem 4 schemata záleží jak šli do generálky co generálka jiné zapojení a většinou mimo motorů vše červenejma drátama nerozlišeno případně navlečený čísla na kabílkách aj naši profi elektrikáři raději proměří kam co vede a pak zapojují či opravují
Ono časem ty čísilka na drátech blednou k nepřečtení. A pokud majitel když odpojoval neoznačil kam co přijde je špatný
To jen na osvětlení co se týká elektriky Já se sice trochu vyznám,ale pokud nevím na 100% klidně se zeptám
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Soustruh SV18

#297 Nový příspěvek od krajan »

Ivan 50 ... Nezapojis to skoro urcite . Zial si myslim , ze ta to nieco bude stat -budes si niekoho musiet zavolat . Spalit asi nespalis nic ale nepojde ti to ako patri . Je to celkom pakaren , takto demontovany sustruh ...... nasrat do ruk a nepustit k vode .
Viem co pisem ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Soustruh SV18

#298 Nový příspěvek od Ivan50 »

No holt bujem muset zainvestovat do eletrikara lebo nemam s kamaratov nikoho s tohto oboru, keby som bol vedel, tak si dam tu robotu a odpojim si to sam, aspom by som si spravel fotky a potom podla nich zapajal, takto mam zial iba klbko drotov.. Sustruh som odskusal, bezal v pohode, dal som mu zalohu ze ho moze vysekat, lebo bol zabetonovany a odpojit, tak ho mam odpojeny :) nevadi, zapojim a hodim foto..

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 800
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Soustruh SV18

#299 Nový příspěvek od kiwi »

Kluci potřebuji radu.V dokumentaci píší že plochý řemen má čistou délku 2500mm.V práci máme 18 a tam je řemen a na něm je natištěno 2340mm.Chci si objednat řemen z Reka a nevím jakou délku chtít.Tak pokud někdo víte dejte prosím vědět.Děkuji.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruh SV18

#300 Nový příspěvek od winch »

2340, tiež som ho kupoval, a pasuje presne.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“