Pásová pila na kulatinu

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Pásová pila na kulatinu

#196 Nový příspěvek od krajan »

Romhaus007 - ten Cutter vyzera na poriadny smejd uz od pohladu . Dve dolezite veci

1 maly priemer kolies ... bude ti lamat pasy
2 absencia krytu na pas ... Ked sa ti zvlecie ( a ze taketo pily maju vysoku reznu rychlost ) tak zazijes co si este nezazil
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila na kulatinu

#197 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, co říkáte na menší pásovky Holzmann pro domácí použití?
Jsou cenově zajímavé, např. bbs350 se dá sehnat kolem 40 tis anebo větší bbs550 smart BBS550 smart kolem 70 tis.
Vím, že to není žádná profi mašina, ale zajímá mě osobní zkušenost. Bojím se trochu praskání pásů na těch malých kolech a tuhosti rámu. Bylo by to na občasné domácí použití v delším horizontu - uříznout si pár latí, krokev na výměnu, desky na bednění, plot a podobné blbosti. Zas ta cena je skousnutelná, tu hodnotu to snad neztratí. Alternativně jsem se díval po kotoučové kolejnicové vozíkové pile...
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pásová pila na kulatinu

#198 Nový příspěvek od doca »

zdravím, měl bych dotaz pro znalé - mám pásovku od pilouse, ještě starou 520 a nepozdává se mi rychlost řezu, tato pila je určena asi primárně na bimetalové pásy, ale já na ni řežu normálními carbonovými, používám lenox woodmaster c
teď jsem projížděl stránky pilouse a našel jsem tam zmínku že pilous 550 může používat i bimetalové pásy protože má sníženou rychlost řezu. nikde jsem teda nenašel rychlosti řezu ani u 550 ani u 750, vím že se to dá dopočítat podle průměrů řemenic a otáček motoru, ale zeptat se tady je rychlejší a míň bolestivé pro hlavu, tak se ptám jaká je optimální rychlost řezu?
děkuji :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“