Soustruh S28 Žebrák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: S28 Žebrák

#31 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Wyky píše:Fotky jsou:
Tady
Tady
Tady
Tady
Tady
Tady
Tady
Tak už si to zprovoznil jak to dělá teda?
TONIC

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#32 Nový příspěvek od Wyky »

Dělá to na hovno. :zly: Jak jsem byl nadšenej, že jsem ho přivezl, tak jsem znechucenej tím, v jakém je skutečně stavu. :'(
Další nezanedbatelný vůle jsem zjistil na příčným supportu - na 10mm to udělá 3 desetiny při soustružení do díry. To se možná dá ještě nějak vymezit, ale jsem tak nasranej, že to ani nemám chuť zkoušet a zkoumat. :zly: Prodejce se k tomu vyjádřil negativně, že je to holt stará mašina a že jsem si to mohl odzkoušet. V tom má asi částečně pravdu. :-/ Ale psal přesný a zachovalý, což je nesmysl.
Dál spadává relé motoru, na každý tři spuštění jednou nespustí a semtam shoří pojistka. Ale to se dá vyměnit. :-/
Vážně uvažuju o tom, že ho prodám dál. Tady ho ale prodávat nebudu, protože bych se styděl to někomu nabídnout. :zly:

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#33 Nový příspěvek od Tata »

přislušenství vypada dobře, jen netuším proč jsi nevyfotil stav lože tak ti ktomu nikdo nic nepoví, elektriku bych vubec neřešil za ty roky se není čemu divit
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: S28 Žebrák

#34 Nový příspěvek od pepa.traktor »

sakra to je smůla na koupi S 28 --nějak mi to uteklo ale kam si pro něj až letěl
prodejce musel vědět v čem je zrada ale na tyto věci byl svými radami na 100% připravený


nejhorší je že jestli je to ten co byl v v3s tak mám prodejnu blízko Hroby a tam je prodávali za 70 tis plus dph je to tak 6let nazpět ---jinak by se mi líbil na to mé stočení kulatiny nebo pouzdra ale mám takovou psychozu že bych asi prodejci rozbil hubu a pak bych musel do švýcar pást býky ( do kriminálu)
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#35 Nový příspěvek od Wyky »

Lože zeshora nevypadá špatně. Není to ani moc dobitý, samozřejmě je používaný. A to co je průser, to stejně vyfotit nejde. :-/

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#36 Nový příspěvek od Wyky »

pepa.traktor píše:sakra to je smůla na koupi S 28 --nějak mi to uteklo ale kam si pro něj až letěl
prodejce musel vědět v čem je zrada ale na tyto věci byl svými radami na 100% připravený


nejhorší je že jestli je to ten co byl v v3s tak mám prodejnu blízko Hroby a tam je prodávali za 70 tis plus dph je to tak 6let nazpět ---jinak by se mi líbil na to mé stočení kulatiny nebo pouzdra ale mám takovou psychozu že bych asi prodejci rozbil hubu a pak bych musel do švýcar pást býky ( do kriminálu)
Do Teplic mu hubu rozbít nepojedu, to se mi fakt nevyplatí. :-/ V Hrobech to znám, ale Žebráka jsem tam dlouho neviděl. Navíc ty ceny u některejch věcí mají docela šílený. :typek:

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: S28 Žebrák

#37 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Wyky píše:
pepa.traktor píše:sakra to je smůla na koupi S 28 --nějak mi to uteklo ale kam si pro něj až letěl
prodejce musel vědět v čem je zrada ale na tyto věci byl svými radami na 100% připravený


nejhorší je že jestli je to ten co byl v v3s tak mám prodejnu blízko Hroby a tam je prodávali za 70 tis plus dph je to tak 6let nazpět ---jinak by se mi líbil na to mé stočení kulatiny nebo pouzdra ale mám takovou psychozu že bych asi prodejci rozbil hubu a pak bych musel do švýcar pást býky ( do kriminálu)
Do Teplic mu hubu rozbít nepojedu, to se mi fakt nevyplatí. :-/ V Hrobech to znám, ale Žebráka jsem tam dlouho neviděl. Navíc ty ceny u některejch věcí mají docela šílený. :typek:
já když tam byl tak tam stály 2 jeden za 70 tis a druhý 63 tis ale bez daně --jinak já už tam nejezdím a to tam mám 10 km ty ceny tam snad vymýšlí santa klaus jinak :-/
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: S28 Žebrák

#38 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Wyky píše:Dělá to na hovno. :zly: Jak jsem byl nadšenej, že jsem ho přivezl, tak jsem znechucenej tím, v jakém je skutečně stavu. :'(
Další nezanedbatelný vůle jsem zjistil na příčným supportu - na 10mm to udělá 3 desetiny při soustružení do díry. To se možná dá ještě nějak vymezit, ale jsem tak nasranej, že to ani nemám chuť zkoušet a zkoumat. :zly: Prodejce se k tomu vyjádřil negativně, že je to holt stará mašina a že jsem si to mohl odzkoušet. V tom má asi částečně pravdu. :-/ Ale psal přesný a zachovalý, což je nesmysl.
Dál spadává relé motoru, na každý tři spuštění jednou nespustí a semtam shoří pojistka. Ale to se dá vyměnit. :-/
Vážně uvažuju o tom, že ho prodám dál. Tady ho ale prodávat nebudu, protože bych se styděl to někomu nabídnout. :zly:
Moc dobře veděl co prodává na druhou stranu je pravda že je to stará mašina ale je toho škoda ........jak sem psal výše podobný soustruj je na sbazaru za 25 papírů
TONIC

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#39 Nový příspěvek od Wyky »

Kazičsoustružník píše:
Wyky píše:Dělá to na hovno. :zly: Jak jsem byl nadšenej, že jsem ho přivezl, tak jsem znechucenej tím, v jakém je skutečně stavu. :'(
Další nezanedbatelný vůle jsem zjistil na příčným supportu - na 10mm to udělá 3 desetiny při soustružení do díry. To se možná dá ještě nějak vymezit, ale jsem tak nasranej, že to ani nemám chuť zkoušet a zkoumat. :zly: Prodejce se k tomu vyjádřil negativně, že je to holt stará mašina a že jsem si to mohl odzkoušet. V tom má asi částečně pravdu. :-/ Ale psal přesný a zachovalý, což je nesmysl.
Dál spadává relé motoru, na každý tři spuštění jednou nespustí a semtam shoří pojistka. Ale to se dá vyměnit. :-/
Vážně uvažuju o tom, že ho prodám dál. Tady ho ale prodávat nebudu, protože bych se styděl to někomu nabídnout. :zly:
Moc dobře veděl co prodává na druhou stranu je pravda že je to stará mašina ale je toho škoda ........jak sem psal výše podobný soustruj je na sbazaru za 25 papírů
Na ten jsem psal, ale prodejce nereaguje. Možná je už prodaný. :-/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#40 Nový příspěvek od kenybz »

když ti to aj tu díru dělá tak šikmo to je divné...tu díru soustružils doufákm posuvem celého suportu pokud si to dělal jen pomocným suportem tak může být jen pootočený...chtělo by to aby sis zavolal nějakého soustružníka aby to vyzkoušel a první musíš mít mašinu vyrovnanou podle přesné strojní vodováhy prostě to chce zjisti v čem je problém..prodáš to i dál to si myslím nebude problém a prodejce je zmetek neskutečný
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#41 Nový příspěvek od Wyky »

Zatím je soustruh uprostřed garáže na špalcích, takže postavení není úplně ideální. Díru jsem dělal posuvem celého supportu. Soustružníka mám domluveného na dnešní odpoledne, tak uvidím. :-/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#42 Nový příspěvek od kenybz »

stroj se musí vyvážit váhou s přesností 0,02mm / m to píšou v každém návodu obráběcí mašiny
u některých mašin /dlouhé a staré transmisáky/ je možné že se u dlouhodobě nevyváženého stroje lože prověsí nebo zkroutí...pokud ti to dělá šikmo díru i vnější průměr stejným směrem bude problém v nastavení souososti vřeteníku s ložem...první to ale musíš vyvážit a až pak dělat nějaké závěry padající jističe jde opravit chtělo by to změřit jaké je napětí na jednotlivých fázích přímo na motoru...pokud je třeba vypálený některý kontakt stykače tak proudové relé /tepelné/ motor odpojí respektive přeruší přívod proudu k ovládací cívce stykače
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#43 Nový příspěvek od kenybz »

přečti si straniu 1 vnávodu je to tam popsané
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: S28 Žebrák

#44 Nový příspěvek od kenybz »

pokud to vřeteno neni souosé s osou lože tak je možné že to v minulosti někdo rozebral kvůli přepravě a pak se při skládání dostal bordel mezi styčné plochy lože a části s vřeteníkem
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: S28 Žebrák

#45 Nový příspěvek od Wyky »

Uvidím, co mi řekne dnes odborník na slovo vzatý. Pánovi je 85 let, 50 let mistroval na soustružně ve firmě ZVVZ, doma má soustruh, frézku, obrážečku, rovinnou a na kulato brusku, vrtačky atd. A jeho děti k tomu nejsou, jeden je jezedák a druhej učitel, vnuci jsou prej levý jak turecký šavle a je o strach je k něčemu takovýmu pustit, takže až umře, tak všechno půjde z domu prodejem - v lepším případě. V horším do šrotu. Takhle bych dopadnout nechtěl. :tyty:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“