Soustruh S28 Žebrák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#241 Nový příspěvek od Čárls »

No Nahazování běs pamatuji ze stavby domku Táta se ve 40 urval a začal stavět já vylez ze školy a celý léta nic jinýho neznal prázdniny v h.. a pod
Jinak sem taky nahazoval i v 15 po pul flašce činzána vypitýho za kůlnou celý odpoledne a večír sem se doma neukázal aby to máma nepoznala neb to bych dostal přes držku

Jo co se týká toho nahazování táta coby soustružník každou škvárovku do vodováhy pedant No sousedům byly bohatší stavěli zedníci Poznat bylo vše na fasádě :smich: táta házel všude 1,5 ceňtáku jádra (Pak škrabaná) a sousedi dole plácali cihly do omítky aby to srovnali :D :D :D :D :D
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#242 Nový příspěvek od Britt »

Já to tak dramatický nemám, ale zedničina a malování mi fakt nejde. Umím jen to, co jsem odkoukal od zedníků, když jsem byl malej kluk. Klidně bych nechal někoho vydělat, ale prostě na práci nejsou lidi. :-/ Jsem za půlkou a musel jsem toho nechat nebo bych se zase strhnul a dalších 14 dní bych se dával dohromady.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#243 Nový příspěvek od Čárls »

Hlavně v klídku a pohodě zdraví máme jen jedno
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#244 Nový příspěvek od Britt »

Však už skučím, ale jsou to jen namožené svaly v kříži. Teda aspoň doufám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#245 Nový příspěvek od Čárls »

Pamatuješ jak Mladý a starý přidavač u zedníků přehazují písek "
No tak Mladý se štve a na pulce 3 kubíků písku odpadne Starý zkušený přehodí pár lopat opře se a pokukuje po obláčkách Takle jede v pohodě celý den a přehází jak svoji tak mlaďase kupu písku pak de do hospody dá si pár piv a v klidu dojde dom ráno vstane jak rybička Mladý se dva dni léčí na neschopence jak se schvátil
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#246 Nový příspěvek od Britt »

Čárlsi, došlo na tvá slova. Dneska mě tak strašně bolí prdel, jako mě někdo seřezal a chodím jako bych měl v gatích nas.... Vyhlašuji technologickou přestávku. Co já bych dal za zedníka. On by to měl za chvíli hotový a já bych nebyl lazar.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#247 Nový příspěvek od Čárls »

Namazat koňskou hřejivou a chodit ať se to trochu rozhejbe, nenech to ztuhnout Já mám toto každý ráno ze soustruhu Opatrně vstát a pomalu rozhejbat Proto i stávám o hodinku dřív ale není to takovy jako po jednostranný namáhavý práci prostě to svalstvo stuhne Pokud to není plotna tak jedině opatrně rozhejbat nejlíp chůzí pomalou a klidně jen po bytě až trochu povolí Použij lehátko od bourače
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#248 Nový příspěvek od Britt »

Pomaloučku stěhuju soudruha na přibližné místo. V jednom to jde blbě, ale jde to. S usazením na flek mi bude muset pomáhat doktořice a doufám, že večer bude tam, kde má být. V nejhorším to dorazíme zítra dopoledne.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#249 Nový příspěvek od Britt »

Soustruh je na místě a připravenej na posazení.Ty 4 metry šly docela dobře, ve srovnání s SU 50. Chybí mi k tomu 3 ruka, takže musím počkat na doktořici. Samozřejmě jsem to nevydržel, zapojil jsem ho a ono nic. Hodinu a půl jsem lítal jako šus a nemohl jsem najít problém. proměřoval jsem elektriku, pak jednotlivé dráty a furt nic. Nakonec jsem si všimnul, že je vypadlej motorovej chránič. No, mužský přirození lítaly nahlas a bylo jich požehnaně, ale pak jsem si začal hrát a zkoušel, jestli všechno opravdu funguje jak má. Dopadlo to na jedničku. Všechno maže, točí se to jak má a všechno funguje. Teď už ho jen posadit, povolat soustruhoměřiče a vyštelovat ho jak se patří. :)

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh S28 Žebrák

#250 Nový příspěvek od ota »

Teda Jardo vědět že tu stěnu za mašinystou takhle ,,vodbydeš" zbalil bych fidlátka a přijel Ti to naštukovat a zatočit. Mašinysta muší mít jak v pokojíčku. Ja to pak navrch naválečkoval otěruvzdornou omyvatelnou barvičkou jako suníčko žluťoučkou. Každej pak že to je jak v obýváku. 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#251 Nový příspěvek od Britt »

Tak se stav, ono to má pokračování a já ti to rád zaplatím.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#252 Nový příspěvek od Čárls »

Já si taky zaprskám zkus se za tou mašinou ohnout až k zemi až nahodou budeš muset opravovat budeš prskat jak křeček a ten kdo bude opravovat bude nadávat ani si nepřej jak Cukni aspoň o 50 Cm víc ode zdi ,Prostě aby jsi se tam dostal s kolečkem na špony na vyhrnutí z vany
Vim není to ve fabrice ale případně se tam pak nechá vlízt 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#253 Nový příspěvek od Britt »

Karle, tolik místa v dílně nemám, takže dozadu příjde plechová plenta a bude to padat do vany.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Soustruh S28 Žebrák

#254 Nový příspěvek od Pavel »

hergot mas tam opreny pekny pajzri a nevidim tam zadnyho vajgla

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh S28 Žebrák

#255 Nový příspěvek od ota »

Já jsem taky kousek od zdi a musím špony ,,kydat" na druhou stranu než je vana dělaná. Nahrubo vyberu lopatkou, smetáčkem a pak vysavač. Plentu dole mám taky plechovou a vejš z 10 makrolonu na pojezdu ze šuflíku jezdí se suportem. Ale za tím mám okno. To je kvůli oknu, aby to propouštělo světlo a náhodou ho neroztřískal. Taky jsem potřeboval kouknout zezadu na tlumivku a už jsem myslel že budu šoupat soustruh bokem. Pak jsem zjistil, že tlumivka je jen nasazená a když ji přizvednu, vyskočí ze zámků a jde lehce vyndat. No lehce bude mít cosi kolem 25 kil.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“