Soustruh S28 Žebrák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh S28 Žebrák

#226 Nový příspěvek od ota »

Kenybz, já mám raději motor dole, řemínek a navrchu hřídelka s řemeničkou. Oboustraná hřídel to se ví. Uděláš si pěkně malí domečky a pak dáš kotouče a máš kolem nich placu jak na náměstí. Kolikrát bojuju s nožem s placem kolem kotouče. A mám jednu domádo brusku a tam se placu kolem. Paráda, no nemám tam žádnej kryt to jo, ale podpěrku štelovací do os jo. A tam nejraději brousím takoví zgarby, co se jinde nevlezou. Myslím tedy jen nože. Nebo vrtáky, v mojí dílně není bruska na rajblování pásoviny třeba. Na to je venkovní dílna s karbikem. 8)
Jo a k tomu pivu, taky si dám jedno večer. Včera jsem byl v prodejně kam jezdím pro pivo. Mají tam 50 druhů piv a dobré ceny. Bába prej hele tohle si kupte, to je dobrý, s koleginí ho tady taky pijem. A tady ty specíály tenhle a tenhle je taky slušnej. Tak si na dnešní večer po senu dám vychladit ten jeden litrovej speciál. No co však je to kvasničák aby se to náhodou neskazilo!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh S28 Žebrák

#227 Nový příspěvek od kenybz »

jo kdysi jsem měl taky tak spáchanou brusku jak říkáš dva domce na kraji řemenička a dva kotouče po stranách ale ten svařenec se kroutil má to ale tu podstatnou výhodu spousta místa kolem ani nevím kde to skončilo možná ještě někde leží...tenkrát jsem ji vyhandloval to mě bylo asi 15 roků a vyměnil ji za dělanou flexu jo kdysi nebyly flexy akorát bulharka a nebo na vzduch a tak se fušovalo kde jak...
no a tata si se strýcem spáchal takovou jakože flexu na 220 zkusím to popsat
motor z pračky s rozběhovým konďasem co já vím 150-200w motorek takový ten s tím plastovým zeleným krytem kolem vrtule...
na motoru řemenice, pak řemen a hochu teď se drž na druhé straně byl střed z předního kola z favoritky, ten byl přivařený na jeklíku cca 20x40mm a to celé přišroubované na kusu dřevěné desky...vypínač byl takový ten otočný co je ve starých barákoch na osvětlení nikdy neví kdy je to zaplé a nebo vyplé...no a tím že to vážilo pár kg tak to tata používal na broušení svárů vzal to do ruky a valil na tom samo flexo kotouč snad 180ka...no a tak jsem to vyhandloval kámoš měl brusku a já polotovar s řemenicema ale pozor 80-ka univerzála tos s přírubou tam šla naroubovat a byla v ceně handlu...jo to se už dalo soustružit pilníkem ...sundals hlavu a dal kotouč šup šup bylo to raz dva jenže ono se to vlní to je ten samý problém jak na té busce s 250-kama kotoučema tam tzo hoši odflákli brutálně šmatle tam všechno na všechny strany...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#228 Nový příspěvek od Britt »

Kluci, udělejte si rubriku o bruskách. Tahle je o soustruhu. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruh S28 Žebrák

#229 Nový příspěvek od ota »

No ale bez brusky je Ti soustruh k prdu! Tedy když jedeš klasikou. Někteří ještě ano. Jedou klasikou. Já třeba jako dokončovací práce na nějaké ty Háčka jo. Když si nemáš na čem, nebo kde naostřit ten nožík, tak Jsi v pérdely. Proto tu šmatláme o těch co už brusech. Tož se pochlubte kde a na čem to doma šmatláte! Ono je dobré se přiučit, okouknout, nějaká ta brousící vychytávka. Samo že nejlíp vrazit VBD a jedeš. Ale ne na všechno je to dobré. Moc o tom taky nevím, trochu se tím jenom živím, ale i tak mě to zajímá a zhltnu další náměty, typy a rady. Však víš, že já jsem spíš na ty praktický věci, rady a vychytávky, než na nějaký ty hádky kolem. I když se kolem toho motám 30 let pořát je co okukovat, zkoušet, vymejšlet a vočumovat novího. 8)

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruh S28 Žebrák

#230 Nový příspěvek od winch »

Takú brúsku- dva domce, hriadel, dole motor som spáchal asi ešte za Brežneva, a s obľubou ju používam dodnes, žiaden kryt tam nemám, volakedy my polka kotúča preletela von cez zatvorené okno, no napr záhradné náradie, väčšie veci, ale aj ohrubovať radeco najradšej na nej brúsim. Tu v rohu stojí, zrovna je tam doraz, čo som mladému brúsieval korčule- to foto má asi 8 rokov, ale bordel je tam stejný :(
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#231 Nový příspěvek od Britt »

Dneska dostal soudruh nové olejové náplně, přišel mi fungl nový otočný hrot a je to ještě poctivá škodovácká výroba a ještě 2 kusy silonu, ⌀ 200 a 250mm. Při nalévání oleje do vřeteníku jsem to samozřejmě přepísknul a musel jsem odpouštět. Je to parchant řídký jako voda a trocha mi vyšplouchla na zem, takže jsem měl menší ropnou havárii. Zasypal jsem to tou otlučenou omítkou a ta sála jako Dankulín ve stodolní. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#232 Nový příspěvek od Čárls »

Takže Brite na olej na podlaze nasyp dřevěný piliny a zakrop vodou a nech být voda vytlačí olej na hor a piliny vysajou olej
nechat do vyschnutí vody 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#233 Nový příspěvek od Britt »

Tak tuhle fintu neznám. Zítrta skočím za truhlářským a nafasuju piliny. Díky. 8)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Soustruh S28 Žebrák

#234 Nový příspěvek od Pavel »

ještě najdi fintu na kuraky kdo ma po nich uklízet vajgly před vratama kdyz si prijedou pucit pajzri

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#235 Nový příspěvek od Britt »

:red:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruh S28 Žebrák

#236 Nový příspěvek od vitex »

Tu já mám z práce.Poprvní upozorním a podruhé si je odnesou domů v tašce.A podstatně více.Příště si připrav zásobu a nasyp je do auta.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruh S28 Žebrák

#237 Nový příspěvek od Čárls »

Nebo to chce popelník a upozornit sice kořím balenku ale i ty se blbě vstřebávají do chodníku
Brite trochu tě lituji hned dva kuřáci a naváží se :red:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#238 Nový příspěvek od Britt »

Karle, víš co je na tom nejhorší? Že máte pravdu. Na druhou stranu, v celé ulici není jediný kanál, o odpadkovém koši nemluvě a za 2 hodiny jich člověk pár zpopelní.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruh S28 Žebrák

#239 Nový příspěvek od kenybz »

co 28-ka už stojí na betoně?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruh S28 Žebrák

#240 Nový příspěvek od Britt »

Kdepak, dneska se chci postavit ke zdi nářků a budu dělat novou omítku. :smich: Pak teprve bude šibování se soudruhem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“