Lis na vazelínu

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Lis na vazelínu

#61 Nový příspěvek od DYK »

Protože TŘEBA 400g kartuš s Mogulem LV 2 - 3 stojí 120kč a 8kg kyblík stojí 723kč. Pro úplnost dodávám, že ta kartuš se do kyblíku vejde dvcetkrát!!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Mazací lisy

#62 Nový příspěvek od radek.bazant »

Zdar chlapi. Strojů přibývá a tak pokukuji po nějakém mazacím lisu co ulehčí práci.. pochlubte se skušenostmi co používáte. Koukal jsem na ty pneumatické na velkou pixlu. Z toho mam obavu, že je to neohrabaný a stroj musi vždy dojet až ke kompresoru s mazakem. Ale ne všechny velký krámy se mi chce rvát do dvora na mazání.
No pak jsem zabrousil do oddílu aku - DeWALT a Milwaukee tam je to sice cenově jinde, ale je to přenosný. Používáte je někdo?

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Mazací lisy

#63 Nový příspěvek od palobobo »

Pouzivam Dewalt davam do toho tie kartuse a je to super. Tlak to ma riadny ak dobre drzi maznicka tak ju odtrhne :D jedina nevyhoda ze ked je tam plna kartusa z vazelinou neda sa to schovat do kufra zavadzia vzadu ta tycka.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazací lisy

#64 Nový příspěvek od exot »

Ted jsem na nejakem skoleni od Skf narazil na aku lis vcelku i za rozumnej peniz. Zkus se po necem takovem podivat krom jineho dost je vyuzivaji zemedelci.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Mazací lisy

#65 Nový příspěvek od radek.bazant »

Co to bylo zač nevíš?

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mazací lisy

#66 Nový příspěvek od Fizz »

S tou tyčkou je to "podivný", vsechy lisy co mám umí, že jde nezavisle zatlacit i do plné kartuše.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Mazací lisy

#67 Nový příspěvek od palobobo »

No pojdem to este pozret. Ked zarazim tycku do kartuse bude mi tade vytlacat vazelinu ci nie?

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mazací lisy

#68 Nový příspěvek od Fizz »

Nerozumím dotazu, se zarazenou tyckou to funguje normálně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Mazací lisy

#69 Nový příspěvek od palobobo »

No na konci tycky je mamzeta co to tlaci ked je plna manzeta tycka je uplne vysunuta a mezmesti sa do kufra.
Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Mazací lisy

#70 Nový příspěvek od Fizz »

Jo. Já to mam na vsech tak že tu manžetu můžeš posunout po dříku, venku to pružina tkaciz na dotaz, v kartuši to drží protitlaku vazelíny, kromě jedné do toho musím trochu drcnout, táhlo se vsune do vazeliny a nezavazi. Pokud potřebuješ zaaretovat zatahnes, a zas funguje jak jsi zvykly.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Mazací lisy

#71 Nový příspěvek od Novis »

Mám k vyvážečce Milwaukee M12, za mě maximální spokojenost, měním jen kartuše a je to krásná práce, vzduch jsme zkoušeli ale to furt lízt někde s hadicí není ono, kort když pak je bahno, máme ve firmě už 4kusy, jedna teda po 4letech mazání harvestoru přestala dávat tlak. Stou tyčkou u tý dewalt to je divný, mě u tý Milwaukee jde normálně zastrčit, ale když ji nechám venku tak krásně vidím kolik mám vazelíny v kartuši. Za mě můžu Milwaukee doporučit :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Mazací lisy

#72 Nový příspěvek od vitex »

Já používám pneumatický na velkou pixlu,ale mám rozvod vzduchu v zemi a ve zdi okolo celého baráku,takže mě stačí dvacet metrů zahradní hadice na přívod a můžu mazat i na silnici(což je blbost ale ta možnost je).

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Lis na vazelínu

#73 Nový příspěvek od radek.bazant »

Chápu, že ten vzduch má své výhody. Hlavně cena je tam tak na půlce Milwaukee co jsem prolízal net. Zajímalo by me jestli nekdo dokáže porovnat vzduchové mazadlo s tím akučkovym.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Lis na vazelínu

#74 Nový příspěvek od tomous »

Aku mazací lis SKF asi mají v ADOZ ložiska Bystřice n. P.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Lis na vazelínu

#75 Nový příspěvek od radek.bazant »

Koukám na něj teď na netu. Obdobné parametry jako DeWALT se mi zdá. Cenovka taktéž.. no uvidím jestli k němu někdo něco napíše. Nějak mě zatím nejvic láká Milwaukee.. ale uvidíme nechci být zaujatý

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“