Sada závitníků

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Sada závitníků

#1 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Chtěl by si pořídit nějakou základní sadu závitníků,poradíte mi prosím s výběrem,rád bych něco kvalitního,aby to vydrželo,díky

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Sada závitníků

#2 Nový příspěvek od peny »


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#3 Nový příspěvek od vitex »

Nejdřív je třeba vědět jak často a na jaký materiál je budeš používat,abys neinvestoval zbytečně moc.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sada závitníků

#4 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Je to na doma do dílny,občasné použití,nejraději nějakou sadu od cca 3 do 12 mm,metrický,

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#5 Nový příspěvek od vitex »

Trváš na sadových,nebo můžou být jednorázové?

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sada závitníků

#6 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Myslíš tím buď 3 nástroje na závit,a nebo jeden :-/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#7 Nový příspěvek od vitex »

Ano.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sada závitníků

#8 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Lze s jednorázovým dělat i neprůchozí díry a "prodlužovat" závit,nikdy sem s tím nedělal

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#9 Nový příspěvek od vitex »

Neprůchozí s opatrností ano,prodlužovat moc dobře nejde,má delší náběh,musel by být hlouběji vyvrtán otvor.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#10 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jestli chceš dobrou zálkadní sadu závitníků pro běžné domácí použití, koukni na aukro nebo bazoš. Tam bývají občas celé sady závitníků a oček. Ale počítej když bude sada kompletní nová třeba od M 3 po M 12 že bude od Marexu, bude stát v dobém případě kolem 3000 Kč nahoru. Bacha na Číňanskou sadu, ta je o dost levnější ale stane se, že řežeš závit a obrobek Ti upraví závitník podle svého! Ožvejká závitník jako by byl z tvarohu!
Nedávno jsem byl u chlapíka co vyprodával všelijaké věci a měl tam sady klasického Narexu za 800 Kč! Ale já netřebuju to a tak jsem to jen prohlíd a vzal věci co se štymujou mě. A za dva dni to co zbylo bylo všechno fuč. Mám poskládáno hafo sad od malinkejch po velký. Tohle mívají taky v Chotusicích na burze někdy za hodně dobrou kačku!
Na neprůchozí doury jsou závitníky co mají takovou tu hodně šroubovici. Ty můžeš poslat do uzavřené neprůchozí díry. Mám taky všechny rozěry a často používám. Je to rychlejší než klasika. Mám tu několik druhú závitníků. Každej je na něco jinýho určenej. Maticový, sadový, do uzavřený díry, do průchozí díry, potom povlakovaný, dál modrý, černý, tvrdokovoví, do nerezu, atd. Každej má svoje. Tvrdokovoví jdou třeba do imbusů dobře.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada závitníků

#11 Nový příspěvek od jurex »

Chlapi máte někdo zkušenost se sadou strojních závitníků z odkazu nebo podobnou? Nerad bych investoval zbytečně..https://www.naradi-vesely.cz/sada-stroj ... 3-m12.html

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#12 Nový příspěvek od vitex »

Ano,dělám s nimi skoro denně.Co potřebuješ vědět?

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada závitníků

#13 Nový příspěvek od jurex »

Tak předpokládám vitexi, že kvalita tam asi bude, když s nimi děláš denně...mohl bys to tak nějak ohodnotit? díky

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#14 Nový příspěvek od vitex »

Tyto co máš v odkazu by mohly být dobré,já ale sadám moc nevěřím,raději jednotlivě.Nakupuji u Würthu pokud dělám s nerezí,případně přes M+V Narex Ždánice na klasiku.Nejvíce Narex a když se k nim chovám slušně,tak vydrží hodně.Nejdůležitější je správně mazat a opatrně do slepých otvorů.Ty musíš řezat a čistit natřikrát,protože se pod nimi tvoří třísky zamotané do sebe.
https://www.narexzd.cz/

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Sada závitníků

#15 Nový příspěvek od chuck77 »

Vitex ví co říká....to je jasná věc. já sem to taky řešil a pak koupena 1 sada Narex MII - závity 12-20 - koupena v zastavárně naproti Hlaváku v Brně za 1000,- a druhá Narex MI - závity 4-12 ve výprodeji za 1600,- , pak ještě sada Auto II s jemnýma metrickýma závitama do M24 (6800,- ) a občas přikoupit něco na bazoši....něco je z HSS něco z NO, ale nadoma stačí i NO....jde o zacházení- tak jako u všeho, mazat, čistit, nemrvit silou......s metrickejma "hrubejma/jemnejma" vystačíš na většinu běžných prací, občas je potřeba třeba i Withwort nebo jiný typy závitů - trubkový atp, ale to bys musel mít všechno....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“