Sada závitníků

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#76 Nový příspěvek od ota »

Ceratizit tu mám TK břitové destičky různých tvarů. Ale to jsou už dříve vyráběné. Jestli by je tahle firma ,,slupla" pod sebe. Mohly by to mít něco s tvrdokovem. Proto by jim nevadil zušlectěnej matroš. Řežu do 42CrMo-QT závity. Mám na to jiné sady. Projedu 1 a 2 stupňem a pak HSS-Co jednorázovým šroubovicovým do uzavřené díry. On je trošku ten závit pak volnější pro šroub. Když jsem to bral 3 stupněm, občas ten šroub přidíral. Takhle je to v pohodě. Ale řežu tam od M10 vejš.
Kolikrát šmudlám do pásoviny závit a jedu to na hraně ulomení závitníku. Pak řežu do zušlechtěného stejnou sadou a jde to jako hutě a opačně. Vyřežu do něčeho a druhej den vezmu jinej kus jinýho matroše a pekluju se s tím.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#77 Nový příspěvek od vitex »

A zde jsou typy vratidel,které používám:
Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada závitníků

#78 Nový příspěvek od Atlan »

Skusim nejake otestovat a napisat vyrobcovi ci to mysli vazne toto. Ci to nieje padelek.
Obrázek Obrázek

Vazne to tam ostalo po vyrobe? Je to vobec tepelne upraveny material?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Sada závitníků

#79 Nový příspěvek od Brendak »

Test sady závitníků na You Tube.

https://m.youtube.com/watch?v=o6OCZj-1ye4

Sada stojí 379 Kč.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada závitníků

#80 Nový příspěvek od Atlan »

Toje sice pekne ale obcas nepouzitelne, typicky ked potrebujes dlhsi zavit, jednoprechodovym to nedas. Ako doplechu stym nieje problem.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Sada závitníků

#81 Nový příspěvek od Sadra17 »

já ted poslední dobou nakupuju závitníky přímo v číně ale většinou to jsou atypy jako očko G1/8 závitník G 1/8 28z NPT 1/8 27z kuželový :shock: v praxi s tim pak udělám 1-2 závity a už to nepotřebuju
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Sada závitníků

#82 Nový příspěvek od Brendak »

Atlan píše: čtv úno 17, 2022 6:50 pm Toje sice pekne ale obcas nepouzitelne, typicky ked potrebujes dlhsi zavit, jednoprechodovym to nedas. Ako doplechu stym nieje problem.
Myslím že se jim říká maticové závitníky , takže typuju síla materiálu na výšku matice. Dva závitníky v tom videu zlomil. A očka tam byly trochu jak u tebe na fotkách.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Sada závitníků

#83 Nový příspěvek od chobotek »

Maticové -> průchozí díra.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#84 Nový příspěvek od ota »

Sadro17 já jsem prošel obdobím nákupů různých věcí na závitování. Došel jsem po čase do stadia, kdy už jen dokupuju. Dokupuju pokud možno jen starší provedení od Narexu. Většinou to už tak nějak jde poznat co je to starší provedení. Pouze nové a za slušné ceny. Každou chvíli odepisuji na inzeráty, ale spíš kupuju na burzách. Sepisuju si v průběhu na papír co potřebuju.
Samozřejmě tu mám šuple s vším možným. Od TK, po ty všelijaké povklakované, modré, černé, světlé, tmavé. :vysmech: Na klasiku jedu sadové. Docela se mi osvědčily ty do uzavřených otvorů Narex HSS-E nebo HSS-Co. A teď tu hledám pro přesnější označení a mám v ruce FUTURO, a Guehring, ale i ten Narex. :vysmech:
Dělal jsem jednou u bráchy desky každá byla za 10 000 Kč a do ní asi 22 M16 závitů v 50mm délce. Měl jsem bobky že tam zalomím tak jsem si vzal pojistnou hlavu a koupil si novej Narex HSS-E šroubovicovej závitník. Normálně v chlapské hračkárně na fakturu do firmy. Uplně v pohodě všechny desky a závity jel aniž by byl sebemenší problém.
Většinou na burze koukám a dokupuju to co používám. No tak se mi sem dostanou i tyhle značky. Párkrát jsem už taky koupil třeba Fraisu a za pár Korun. Ty máme ve firmě a ty hodně vydržeji. Ale jsou drahý. Na té burze občas někdo neví co prodává a je za pár šušňů.
No Číňana vyloženě nemám asi ani jednoho. To jsem v ruce ještě neměl. Neposoudím to.
A co jsem koukal na to ,,zkoušeče" v tom videu, tak to je tedy nějakej hroznej matla. Jak chytá ten závitník, nebo kdo ví jakou vystrouhl díru pruměr. To i kluci z jiné země co u nás dělají umějí krapet jinak zacházet s tímhle vercajkem. To jim vydrží hyml dýl.

Fizz
Příspěvky: 7852
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sada závitníků

#85 Nový příspěvek od Fizz »

To je nějakej polské babica.

Jak píše ota, navic na domácí smudlani potřebuješ 6ku 8ku desitku 12ku, zbytek se dokoupi dle potřeby.

Takže do začátku pár korun i ve vysoké kvalitě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#86 Nový příspěvek od ota »

Jo tak nějak na doma to je. Stačilo by sehnat tu původní sadu od Narexu. Někde pluje na bazoši. I když s ní občas uděláš nový závit, vydrží léta. Na protahování rezatých, poškozených závitů používám ty horší závitníky. Mám v šupleti tak nějak roztříděno čím lze protahovat, opravovat to ošklivé, a čím řezat nové. Jiné mám na nerez. Ale takhle běžně kolem baráku není třeba mít toho plné šuple. Já to musím mít, přecijem mě to živí. A nemůžu tu třeba 100 závitů šmudlat zgarpákem. I když za mnou nikdo nestoji a nekouká mi na ruce, jestli ty závity vyřežu dneska všechny a nebo je budu řezat ještě zítra. Ale ono to pak nebaví, když se s tím jebeš.
Jinak maticové závitníky používám jen většinou do plechů, nebo na najetí závitu aby byl rovně. Stačí kousínek vyjet s ním a pak jedu sadou. Mám je tu tady, ale skoro je nepoužívám.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sada závitníků

#87 Nový příspěvek od Vedra »

Zmínil jsem se mezi řečí tátovi že vybírám kvalitní závitníky, no samozřejmě mi dovezl sadu kterou koupil někde v supermarketu mezi rohlíkama.

Že je tam M7 závitník a očko ještě pochopím, takový závit jsem viděl (nakopávačka českých motorek, štelovák lanka karbce) ale M9 co tam nacpali ten jsem neviděl snad nikdy nikde.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Sada závitníků

#88 Nový příspěvek od DYK »

NO a to si stěžuješ na tatíka, nebo co?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#89 Nový příspěvek od ota »

A člověče, tuhle jsem zrovna s M9 cosi opravoval. Donesl mi to klučina co si dělá tuning aut. A bylo to na vstřikovací trysku, nebo vstřikovač. Nějaký třmen přez ten závit utahuje vstřikovač do hlavy. Ještě se to používá i u žhavících svíček. Jako M7 býval na autech taky. Taky ho tu mám kdesi a občas ho používám.
Jako perličku jsem tuhle opravoval tágo na kulečník. Vezmu šupleru poměřím a M8. Udělám novou vložku do vyžužlanýho tága. Zkouším po odřezání našroubovat do protikusu. Asi v plovině se to šprclo a nešlo to dál. Kurva co to je? Tak špekuluju a zkouším na to očka. A hele on to W5/16"! Kdo by to řekl, že v kulečníkovým tágu udělají W5/16"? Ale zase pak jsem našel a protáhnul to tím a tágo jako nový. 8)

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sada závitníků

#90 Nový příspěvek od Vedra »

Nestěžuju je hodnej, když nic jiného tak protahování to zvládne. Jenom se pozastavuji nad volbou zrovna M9.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“