Sada závitníků

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Sada závitníků

#91 Nový příspěvek od winch »

No ona tá deviatka je dobrá, keď napr niekde v Al bloku strhneš M8, tak tam ešte v poho dáš M9, bo má stejné stúpanie.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#92 Nový příspěvek od ota »

Teď schválně koukám do tabulek závitů podle ISO a třeba M7je standartní rozměr a ve 3 stoupáních. Ta M9 taky a má 4 stoupání. Třeba M11 taky a má taky 4 stoupání. Třeba M33 má 6 stoupání. Taky by se dalo říct nestandartní rozměr. I M27 má 5 stoupání. Ne jen sudé průměry jsou standart.
Jako standart je tu pro zajímavost M4,5, nebo M5,5. To je spíš zajímavé. Ta M4,5 je dokonce ve dvou stoupáních. 8) Tak to doma nemám ani očko, ani závitník. :(

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sada závitníků

#93 Nový příspěvek od Fizz »

To já mám, končím někde m27, v jemných mam i někde kolem 42, ale koplet sady né, Semtamťuk chybí cosi, ale jak říkám to prostě koupím, jako když potrebuju zreba levej.

Občas by se hodil trapéz to ale nemám.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sada závitníků

#94 Nový příspěvek od *123 »

ota píše: pát úno 18, 2022 2:49 pm Teď schválně koukám do tabulek závitů podle ISO a třeba M7je standartní rozměr a ve 3 stoupáních. Ta M9 taky a má 4 stoupání. Třeba M11 taky a má taky 4 stoupání. Třeba M33 má 6 stoupání. Taky by se dalo říct nestandartní rozměr. I M27 má 5 stoupání. Ne jen sudé průměry jsou standart.
Jako standart je tu pro zajímavost M4,5, nebo M5,5. To je spíš zajímavé. Ta M4,5 je dokonce ve dvou stoupáních. 8) Tak to doma nemám ani očko, ani závitník. :(
Nemáš, protože se hrabeš v bagrech, remorkérech, vzducholodích a tak. A zas jsou lidi, co se bez těch menších rozměrů neobejdou a potřebujou to každou chvíli. Na fotce zleva:
M4x0,7+L, M4,5x0,7+L a M4,5x0,5+L, M5,5x0,8+L.
Obrázek
A všimni si, že to je všechno používané, závitníky mám taky ale na nich to není bez lupy k přečtení
A pak bych ještě upozornil na jeden velice důležitý závit, M3,5x0,6, toho jsme se, alespoň tedy my, co jsme už nějakých ....desát let stále mladí, něco našroubovali - stavebnice Merkur, to velké "hovado" vpravo...
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Sada závitníků

#95 Nový příspěvek od Britt »

A já myslel, že jsem jediný takto postižený blázen 8) Dvojky závitníky se bojím vzít do ruky, ale už jsem s nimi pár závitů řezal.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Sada závitníků

#96 Nový příspěvek od bourač »

mám z vás radost traktoristi, co jsem odešel od řemesla mám kolem sebe samé lemply kteří netuší co to je závitník.
Mám kromě základních sad Narex ještě šuplík úplně nesmyslných rozměrů, zbytky co se válely ve vyrabovaných provozech určených k demolici.
Různý 11,5x0,75 atd.
Jinak šroubový spoje zdržujou, pokud můžu - rozdělávám autogenem :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Sada závitníků

#97 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: pát úno 18, 2022 11:50 am Sadro17 já jsem prošel obdobím nákupů různých věcí na závitování. Došel jsem po čase do stadia, kdy už jen dokupuju. Dokupuju pokud možno jen starší provedení od Narexu.
však já taky ty běžný závitníky mám starou sadu, tyhle čínany beru spíš na "jednorázový" použití kdy už to většinou pak nepoužiju
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada závitníků

#98 Nový příspěvek od Atlan »

No a kedze stare raz skoncia, co z novych dostupnych kupit?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#99 Nový příspěvek od ota »

Těžko radit. Kup si Dormery, Walter, Fraisa, atd. Ale bacha stojí to jiné peníze.
No z mého pohledu až ty zásoby dojdou, bude mi to tak nějak jedno. Já už to nazažiju. Stále se objevují a když ještě pár desítek sad pořídím, zbydou tu i pro syna a vnoučata. Mě to tedy nějak netrápí, až dojdou staré zásoby.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Sada závitníků

#100 Nový příspěvek od Fizz »

Ota má pravdu, ono toho jsou kvanta práce na to mnohem méně než kdysi.

Dneska jsem vylovil m5ku, z plechové bedýnky s nějakým železným bordelem a brusným prachem, strávila pod vodou minimálně 2 roky a po otření hadrou vypadá jako by se to nestalo. NAREX, podle popisku s krabičky má cca 10roku.

Nechápu že někdo čeká kvalitu v sadě za pár stovek, když to je cena sotva dobrého vratidla, či jednoho závitníku.

Já pár takových věcí koupil kvůli krabičce, obsah někdo užije, naskladam si tam co potrebuju a mám super výjezdní sadu.

Až nekdo bude za rozumný peníz vytvářet pořadače a úložné vložky na zakázku bude to paráda.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Sada závitníků

#101 Nový příspěvek od DYK »

To, že někdo čeká kvalitu ze sady za pár kaček je divný. Horší je, když někdo čeká kvalitu ze sady za peníze a vono hovno hovno slavný sůde. Pak přemýšlí, jestli ta nekvalita nevyjde vlastně levněji. Navíc se s omezenou kvalitou počítá, takže žádný překvápko.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#102 Nový příspěvek od vitex »

Atlan píše: sob úno 19, 2022 11:56 am No a kedze stare raz skoncia, co z novych dostupnych kupit?
11.2.jsem to tady psal,co si můžeš koupit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada závitníků

#103 Nový příspěvek od Atlan »

Myslis toto? Narex Ždánice.

Nejvíc jsem tedy spokojen dodavatelskou firmou WNT-nástroj
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sada závitníků

#104 Nový příspěvek od Vedra »

https://cuttingtools.ceratizit.com/cz/c ... 6Ojo6Og==/

Uf, asi budou stačit ty Ždánice :friends:

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Sada závitníků

#105 Nový příspěvek od Brendak »

Tady dám teda levný Proteco. Na závitníku je vidět cztool.

https://www.proprofiky.cz/zavitniky-proteco--m-5-sd/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“