Sada závitníků

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Sada závitníků

#121 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jj. Jen ta posuvka pak mívá ty krátké měřící plochy.
My máme na dílně když třeba děláme rolny a ještě jsou pro podávání kulatiny - pak má ta posuvka doteky až 150 mm dlouhé na cca 300 mm průměr.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Sada závitníků

#122 Nový příspěvek od ITS »

Posuvka s " velkým vyložením " je neřešitelný problém. Výrobci dobře vědí, že by to mohlo pružit a tak nic takového nedělají. Kolikrát jsem se chystal pořídit lesáckou průměrku na klády.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sada závitníků

#123 Nový příspěvek od *123 »

už jsem parkrát v ruce držel, koupit se to nechá a zas majlant prý to z číny nestálo, akorát já bych to z tý číny neuměl objednat

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sada závitníků

#124 Nový příspěvek od *123 »

A i jsem ti to našel, takže musím se pochválit, akorát to, s čím mám drobnou zkušenost, bylo analogové, hele:
https://www.amazon.com/600mm-Deep-Jaw-D ... B00CDSAUAW

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#125 Nový příspěvek od ota »

Jako myslíte třeba tohle?

Obrázek

Obrázek

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sada závitníků

#126 Nový příspěvek od *123 »

Jo, ta spodní odpovídá, akorát tamta co pamatuju měla ještě i hroty nahoře, jak dlouhá má ramena - jaký max. průměr ti změří?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#127 Nový příspěvek od ota »

Tahle ta jen 600 mm. Ale problém je, že s ní oměřím, zaaretuju a musím to od ní oměřit tou metrovkou co tu mám. Tyhle tý chybí stupnice noniusu. Je to vyřazená šuplera. Pořát se chystám, že tam něco vyrobím. A vždycky ji popadnu, oměřím to tak. A je to dobrý. Potřeboval bych asi vygravírovat kousek stupnice a dopasovat ho tam. Ale i takhle jak to bastlim se to dá.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sada závitníků

#128 Nový příspěvek od *123 »

Děkuju, ono předpokládám že asi denně takové průměry ani ty neměříš, takže proč by ne, když se k výsledku dopracuješ.
Jinak musím se pochlubit, protože ačkoli moc hledat neumím, tak v číně se mi už konečně podařilo najít i analogovou, do půlmetr průměru, sice nemá hroty ale na mě myslím hooodne dobrý výsledek. Komu by to stačilo a potřebuje, tak do firmy zas raketu to nestojí
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... mainSearch

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Sada závitníků

#129 Nový příspěvek od JardaCNC »

ota píše: ned úno 20, 2022 6:27 pm Jako myslíte třeba tohle?

Obrázek

Obrázek
Přesně.... 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#130 Nový příspěvek od ota »

Jo je to jak píšeš, spíš mimořádně používám. Většinou to zvládnu klasikou z boku. Mám tu metrovku půjčenou od kolegy. Taky jsem tu měl půjčenou 1500 mm a jednou 3000 mm. Máme je ve firmě. Ono kolikrát je to potřeba a pak je to jiná práce. Jednou jsem taky měřil se dvouma dohromady abych to poměřil. Kolikrát je tam míra + - desetiny a když pak vidím kam to přije, hymluju že jsem to mohl měřit metrem. Dělám občas takové U profily pro výtahy a oni tam mají v tom profilu 3 díry 17 mm prúměr. Tolerance 0,2 mm. Vezmu metr natáhnu a slabonkou fixkou podle vinglíku čárku. Pak z boku orýsovací šuplerou rýsnu. Klepnu důlčik a vyvrtám na sloupovce. Dělám to tak 7 let asi 50 rámů, možná víc a zatím mi ani jeden nereklamovali.
Kolikrát je tam tolerance 0,2 mm a díra 16 mm. A pak vidím když to skládají kluci na dílně a prostrčí tam M 12 šroub!

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sada závitníků

#131 Nový příspěvek od Vedra »

Tak nakonec jsem zkusil značku Volkel, nenašel jsem na netu vyloženě negativní recenzi narozdíl od Bučovic nebo Ždánic.
Cena takřka poloviční pro Ždánicím, zatím nevyzkoušeno vratidla působí v ruce solidně, opracování závitníků pěkné čisté.
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#132 Nový příspěvek od vitex »

To poznáš sám.Vratidla,pokud je budeš používat denně za měsíc vyhodíš.Negativní recenzi nenajdeš,protože tohle nikdo nekupuje. :-/

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sada závitníků

#133 Nový příspěvek od Vedra »

Pozitvních bylo v zahraničí dost. To ráčnové je šikovné, vyříznul jsem pohodlně závit na poloautomat na ČZ s motorem v rámu, na normální by tam nebylo místo.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Sada závitníků

#134 Nový příspěvek od vitex »

Těch roztrhaných ráčnových jsem už několik vyhodil,ale pozor-dělám s nimi profesionálně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Sada závitníků

#135 Nový příspěvek od ota »

To vratidlo používám taky. Jak malé, tak velké. Ale jako u všeho, jsou kvalitní a špatný. Kdysi dávno jsem si na burze koupil to malé. Nějakej pán je tam měl na stolku. A já si osel starej vzal jen to malé. Pak jsem potřeboval to větší a tak jsem si ho koupil taky. Ale bylo překvapení, že se i po utažení vše kvedlalo jak mucha v gumáku. To malé parádní tuhé po stažení té matice. I vcelku pěkně drží ta ráčna. Jenže jak to bývá přijel kámoš a nemáš takové to malé vratidýlko? Jo mám na. Samolit po roce mu říkám že bych už potřeboval to vratidýlko vrátit. Nojo ale kam já ho vrazil? Nenašel ho to se ví. A prej tak kup jiné a já ho zaplatím. No stojí to asi 120 Kč tak si koupím jiné. Koupil jsem si a je to jako mladší brácha toho velkého. Závitník se v tom kvedlá jako prase. Nejde to pořádně utáhnout. Takové jakože nahovno.
Jak jsem psal sadové závitníky jedině Narex poctivé komunistické. Dají se ještě sehnat. Jinak jsou to vyhozené peníze. Všechny ,,novodobé" Narexy jsou k prdu. Teď jsem na poslední burze u Nazárka koupil asi 6 sad toho co mi chybělo a za pár šušňů. A to jsem kvičel dopředu že když si vezmu víc bude dobrá cena. A nakonec jsem docela čuměl, jak cena byla solidní. Vše nové sady, tak jak mají být. Ne že je jeden krátkej, druhej dlouhej a třetí baňatej. Pěkně sada jak má být. 8) A to tam měl plnej stůl toho.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“