Strojna pila PR20

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Strojna pila PR20

#1 Nový příspěvek od pavolmakys »

Caute chlapi, potrebujem pomoc s pilou PR20, nejde hydraulika. Uz som to asi 10 krat vybral a stale nemozem najst chybu. Nemate nahodou niekdo fotku ako su pozapajane tie trubku vo vnutri? Nezda sa mi ich zapojenie, neviem ci to uz niekdo nezfuseroval. Dik za pomoc.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 631
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Strojna pila PR20

#2 Nový příspěvek od kajjik »

Fotku nemám, ale když jsem čistil nádrž a měnil olej, tak mi taky po zapnutí pila nezvedla (asi vzduch) pomohlo párkrát nazvednout rameno :-/
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Strojna pila PR20

#3 Nový příspěvek od pavolmakys »

Uz ide, jeden spatny ventyl sa lepil (nastavalo to po roznom case po rozobrati a opatovnom zlozeni), rozuzlenie problemu mi sice trvalo tri poobedia, ale uz ide, uz len zohnat platky.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Strojna pila PR20

#4 Nový příspěvek od sadlicko »

taky jsem jednu přivez.
Dneska jsem ji zkoušel rozchodit a nechodí mi zvedání.

Na zvedání tam je jenom to co je na fotkách. Nechybí mi tam něco? Předpokládám, že se má něco zašroubovat i do těch závitů.

Rozebral jsem ji, nádrž na olej byla plná vody. Ten co ji od něj mám, tvrdil, že mu to chodilo, akorát že to padalo. Moc tomu nevěřim.

Tu tyčku co z toho kouká a co to má zvedat jem zkoušel vytáhnout a nejde to.

Tak to pomalu zavání kovošrotem nebo přestavbou na rozbrušovačku...

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Strojna pila PR20

#5 Nový příspěvek od sadlicko »

nejde to zvedání udělat nějak jinak?
Myslím hlavně přizvedávání při vracení pily. Jak to maj takoý ty starý malý?
Olej tam má být předpokládám hydraulika.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Strojna pila PR20

#6 Nový příspěvek od sadlicko »

tak už jsem to rozchodil.
Co jsem koukal na web, tak mi tam asi chybí vrchní zátka k pístnici a jestli to dobře chápu tak tyčka, která v určité poloze pohne přes vačku s ovládáním kužele.
.
Pak tam je vodorovně hřeben, který je taky nějak s kuželenm svázaný. To nevím k čemu je.
.
Když mi to tak nějak začlo chodit, tak mi při pohybu od kliky začala pila silně nadskakovat. Hledal jsem problém v hydraulice, ale pravděpodobně se přidíralo rameno. Jeden z kamenů se nehýbal. Rozebral jsem to, namazal a trochu povolil prismu (jestli se tomu tak říká) aby rameno chodilo volně a zatím to vypadá v pohodě.
.
Jak to nadskakovalo, tak mi praskly ty silonový futra. ty se dají někde koupit, nebo si je musím vytočit?
No a pak mi taky schořel motor...

kolbenpres
Příspěvky: 201
Registrován: ned úno 16, 2014 9:14 pm
Bydliště: Benešov (STČ)

Re: Strojna pila PR20

#7 Nový příspěvek od kolbenpres »

Sakra, začíná to "tak už jsem to rozchodil" a končí to "půlka z toho co fungovala je v prdeli" :-(

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Strojna pila PR20

#8 Nový příspěvek od sadlicko »

Jak silny motor na pile mate?
650w 1410ot?

diky.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Pila sukalka PR20 help:

#9 Nový příspěvek od elbarto »

Davam do pucu pilku. Pila reze, zveda, nepada, je relativne jeste svezi a vesela. Bohuzel mi tece olej kolem ovladaci paky. Pod bakelitovou prirubu vuci telu stroje tesneni neresim, to nejsis dam na lepidlo. Potreboval bych poradit, jak je tesnena hridel proti telu priruby. Zatesnene to bude hadam nejspis v tele rukojeti nebo nejaky labyrint ?? Pouze "O" to asi resit hadam nebude ? Navic axialni vule proti prirube je pomerne velka. Asi reknete: "proc se nepodivas" ? Hridel je na osu natlucena nejaky hrebikem silou vetsi nez velkou. Bojim se, ze pri rozborce to cele rozlamu a budu to muset vyrobit cele nove. Vykres i rada potesi.
P.S. Mam ulomeny kus jedne celisti sveraku. Pokud by nekdo vedel o vraku PR20, uvitam dily. Diky za rady mistri tunici tohoto nesmrtelneho stroje :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

aladin
Příspěvky: 1477
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Pila sukalka PR20 help:

#10 Nový příspěvek od aladin »

dej fotku čelistí s metrem....

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Pila sukalka PR20 help:

#11 Nový příspěvek od filip »

To je tahle malá? Vrtal jsem se v ní nějak zjara, nijak to tam těsněné není, hladina je níž než ten bakelit. Ten cimbál s těma trubičkama a čerpadly jde dost hluboko. Jen jsem dodělával podložku aby to v tom kuželu těsnilo, nám to utíkalo tudyma a manžetou pístu. Čelist máme taky vylomený, je tam našroubovaná silná destička aby měla rozměr jak ta čelist před vylomením.
Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Pila sukalka PR20 help:

#12 Nový příspěvek od elbarto »

To Aladin:
Obrázek
Obrázek

To: Filip. Ahaaaa ... diky za postreh. Mam totalne nepruhledny olejoznak a pilku jsem spis trosku prelil, to tedy bude mozna dovod. Srovnam hladinu na znacky, prirubu dam na lapidlo a mozna to bude OK. Toho oleje je tam vetsi mnozstvi nez jsem cekal a soucasne me prekvapilo i kolik vody v oleji tam bylo.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Pila sukalka PR20 help:

#13 Nový příspěvek od filip »

U téhle už ani olejoznak není, tak ani nevím jak to bylo původně, je to v práci a vrtal se v ní každý kdo za ta léta šel kolem. Kupodivu to pořád funguje. Je chlazení je nefunkční, je u toho kyblíček se štětcem a občas se při řezu přimázne.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Pila sukalka PR20 help:

#14 Nový příspěvek od elbarto »

Stary, vecny, snad az legendarni stroj. Problem je, kdyz rameno pada, obrabet novy kuzel s prepoustecima drazkama nebude uplne brnklacka. Kamarad koupil nejlacinejsiho Pilouse a vubec z neho neni nadseny. Chtel bych upravit chlazeni do vyndavaci bandasky dole ve vane. System jezera smradu, navic s velkou plochou odparovani je docela nestastny. V oleji bylo cca 3-4 lity vody, porad mi vrta hlavou jak se tam muze dostavat ?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Strojna pila PR20

#15 Nový příspěvek od duchodce »

Mám PR-30 taky zlobí když po delší době chci řezat tak odmítá zvedat -chce asi vyčistit - nejsou lidi.( když jsou tak se jim do toho nechce). Ale stejný problém s chlazením . Vyřešeno, zalepena "díra" krerou protéká emulze dolů do vany . Navrtána díra do plochy někde v koutě aby to hned neucpaly piliny, vyříznout závit , vešroubovat zespoda trubku a napojit hadici , průměry podle trubek co se najdou. Trubku nechat mírně "koukat" přez dno kvůli pilinám a dát sítko přez otvor v trubce.Nahoru na ten litinový rám namontovat nějakou nádobu s větším vstupem, do ní nějaký kohoutek a hadička ... Výhoda emulze je neustále promíchávána a hadička nepřekáží při manipulaci s materiálem , zvedá se s pilovým listem . Nevýhoda musíme občas nádobu zespod přelít nahoru. Vzhledem k tomu že na tyhle "hopsalky" stačí tenký proud kapaliny tak to není zas tak hrozné ale kapalina nesmrdí a nevypařuje se...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“